wtorek, 23 kwietnia 2024r.

Pierwsze dwa punkty

Szczypiorniści SPR Siedlce wygrali pierwsze spotkanie w tegorocznych rozgrywkach. W wyjazdowym meczu okazali się lepsi od Słonecznego Stoku Białystok zwyciężając ostatecznie 30:28.

Na przeciw siebie stanęły dwie drużyny, które w tym sezonie nie zaznały smaku zwycięstwa, ani remisu. Początek meczu należał do gospodarzy, którzy wyszli na prowadzenie 5:0. Z biegiem czasu, podopieczni Adama Tomczuka zaczęli dochodzić do głosu i doszli rywala na 8:7, a zaraz doprowadzili do remisu 9:9. Końcówka pierwszej odsłony to ataki i bramka za bramką. Ostatecznie na przerwę Słoneczny Stok schodził z prowadzeniem 13:12.

Pierwsze chwile drugiej połowy to znów wyrównana gra z obu stron i wynik 15:15. Od tej pory szczypiorniści z Białegostoku zaczęli systematycznie powiększać przewagę aż do stanu 22:16. Do końca meczu siedlczanie gonili rywala i w końcu im się udało. Na dwie minuty przed końcem spotkania SPR wyszedł na dwubramkowe prowadzenie i nie oddał go już do końca konfrontacji.

Mecz obfitował w sporo błędów, jednak dobra gra w obronie SPR sprawiła, że to siedlczanie wygrali spotkanie na dole tabeli. Najwięcej bramek dla SPR rzucił Sebastian Hunder – 8.

Następne spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę 15 listopada w Warszawie z AZS UW.

08.11.14, 17:00 – Białystok

II liga: Słoneczny Stok Białystok – SPR Siedlce 28:30 (13:12)

SPR: Adam Maciak, Krzysztof Maciak – Bartosz Sokołów 3, Jakub Matejak, Paweł Łukaszuk 5, Jan Borkowski, Dawid Rymarzak 2, Sebastian Tomczuk 6, Marcin Tomczuk, Marek Głuchowski 1, Michał Kluczek 1, Rafał Nasiłowski, Cezary Jaszczuk, Sebastian Hunder 8, Krzysztof Czapski, Paweł Krawczyk 4