wtorek, 23 kwietnia 2024r.

Lider bez sentymentów

Rezerwy MKK Siedlce poniosły bezdyskusyjną porażkę w konfrontacji z Liderem Pruszków.

W składzie mierzącego w awans do I ligi Lidera Pruszków zaprezentowało się kilka koszykarek niegdyś związanych z Siedlcami. Katarzyna Agnieszczak, Katarzyna Dąbrowska, Katarzyna Miłobędzka, Jolanta Nowocin, Kamila Petryka i Maja Stachura swego czasu walczyły w barwach MKK o utrzymanie na zapleczu ekstraklasy.

Doświadczone pruszkowianki nie miały litości dla rezerw MKK. Lider szybko objął prowadzenie 7:0, ale siedlczanki przy ogromnym udziale Dominiki Prochenki zdołały nawiązać walkę. Po trójce Magdaleny Mołłow gospodynie przegrywały 9:14. Agnieszczak odpowiedziała celnym rzutem z dystansu, a jej obecny zespół wygrał pierwszą kwartę 27:11. W kolejnej odsłonie spotkania oba zespoły przez długi czas były na bakier ze skutecznością. Lider przełamał niemoc trójkami, dzięki czemu na przerwę schodził przy wyniku 41:16.

Po przerwie obraz meczu nie uległ zmianie. Siedlczanki zanotowały niezbyt chwalebną passę 0:24. W trzeciej wysoko wygranej kwarcie pruszkowianki zapewniły sobie zwycięstwo w meczu. Korzystny rezultat sprawił, że pruszkowski trener wpuścił na parkiet swoje najmłodsze zawodniczki. Po stronie MKK pojawiły się kadetki. Ostatnia kwarta była w miarę wyrównana, ale końcowy wynik nie pozostawia złudzeń kto był lepszy. Lider wygrał z MKK II 81:31.

14.12.14, 18:00 – Siedlce (hala ARMS)
II liga: MKK II Siedlce – Lider Pruszków 31:81 (11:27, 5:14, 3:22, 12:18)
MKK II: 5. Magdalena Mołłow 10, 24. Dominika Prochenka 8, 15. Katarzyna Artych 4, 4. Marta Cepek 3, 13. Anna Jaszczuk 2, 23. Dominika Paczóska 2, 8. Weronika Horoszko 1, 11. Izabela Cabaj, 9. Katarzyna Chodkowska, 7. Natalia Domańska, 6. Angelika Strzałek