niedziela, 5 maja 2024r.

Sparingowa wygrana (fotogaleria)

Siedlecka Pogoń wreszcie doczekała się zwycięstwa w sparingu. Biało-niebiescy pokonali na bocznym boisku stadionu ROSRRiT III-ligowego Ursusa Warszawa 3:0.

Pogoń zagrała z Ursusem w optymalnym składzie i utrzymywała przewagę na boisku. Pierwsza bramka padła w 17 minucie, kiedy to piłkę w polu karnym przyjął Chirri i pewnym strzałem pokonał Dominika Puska. Kolejne gole padły dopiero w drugiej odsłonie. W 69 minucie znać o sobie dał powracający do treningów Paweł Drażba, który dołożył głowę do uderzenia Daniela Dybca i podwyższył prowadzenie. Na siedem minut przed końcem, wynik ustalił Kamil Dmowski.

Kolejny mecz kontrolny Pogoniści zagrają za tydzień, w sobotę o 13:00 w Gutowie Małym z Widzewem Łódź.

07.02.15, 12:15 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń Siedlce – Ursus Warszawa 3:0 (1:0) Widzów: 80

Bramki: Chirri 17, Paweł Drażba 69, Kamil Dmowski 83

Pogoń: Jacek Kozaczyński junior (63 Mateusz Tobjasz) – 16. Łukasz Wójcik, 7. Daniel Dybiec, 17. Przemysław Rodak (46, 2. Tomasz Lewandowski), 22. Damian Guzek (46, 15. Jarosław Ratajczak) – 32. Chirri (72, 10. Patryk Ciulak), 6. Marcin Paczkowski (46, 28. Nico Chietino), 8. Antonio Calderón (64, 13. Kamil Dmowski), 19. Krystian Wójcik (46, 20. Adrian Dziubiński), 26. Dawid Dzięgielewski (46, 5. Hubert Tomalski) – 23. Jewhen Radionow (46, 93. Paweł Drażba)

Ursus: Dominik Pusek (46 Maksym Wadach) – Jakub Kabala, Grzegorz Skowroński, Maciej Ofmański, Łukasz Radomski – Mariusz Zaradny, Przemysław Sztybrych, Patryk Kamiński, Michał Ambrozik, Dawid Jarczak (32 Kamil Rytel) – Sebastian Szerszeń. W II połowie grali także: Krzysztof Cegiełka, Mateusz Kazimierczuk, Robert Słomka, Hubert Imiełowski, Tomasz Żebrowski, Damian Wietrak, Jarosław Łowicki, Chudziec, Mateusz Malec

Sędzia: Paweł Księżopolski (Siedlce)

16 odpowiedzi

1. Byłem i z całą pewnością mogę powiedzieć że Ci Hiszpanie nie są szrotem jak to niektórzy próbują przedstawić.

2. ’Aro’ to był mecz z trzecioligowym zespołem, ja tez byłem i jakos nie zrobili na mnie wrażenia!

3. Mam tego świadomość.
    Nie oceniam ich przez klasę przeciwnika tylko ogólnie.

4. Zgadzam się z kibolem, Ursus to zespół o dwie klasy „niższy”, poza tym obecnie osłabiony w stosunku do poprzedniego sezonu. Ale wynik dobry, gra może średnia ale dająca jakieś nadzieje. Przynajmniej do pierwszego meczu ligowego te nadzieje będą, a potem,………..???????????????????????????????????????????????????????????

5. Pogoń testowała Retlewskiego i słuch o nim zaginął. Czyżby już został skreślony?

Cieszcie się dalej wygraną z Ususem, w końcu Pogoń dokonała wielkiego wyczynu wygrywając 3:0, a szrot hiszpański trener i kopacze nie są szrotem hehe

III liga: Ursus Warszawa – Pogoń II Siedlce 1:3

1. Ty to nawet jak by wygrali z Realem Madryt to byś narzekał i krytykował widać taka twa natura. Oczywiście że z takim zespołem jak Ursus trzeba wygrywać i dominować w meczu. Bardzo źle było jak by to rywal wygrał te spotkanie. Gospodarze klika razy przeprowadzili ataki i źle to nie wychodziło. Zobaczymy teraz jak to będzie wyglądało z Łodzianami za tydzień. Czy wygrywasz czy nie….

6. Mam nadzieję, że ten testowany Ukrainiec jednak nie przejdzie, przecież to słoń a nie piłkarz. Byłem na sparingu i zal było na niego patrzeć

7. Cytat z wywiadu z Wójcikiem”
    „AP: Czym była spowodowana lepsza pierwsza połowa i z Wisłą Puławy i dzisiaj?
    ŁW: Nie wiem czym może to być spowodowane, ciężko powiedzieć. Może na początku nie jesteśmy jeszcze zmęczeni i próbujemy grać swoje.”

Sparing, w którym jest tyle zmian, a on mówi, że potem byli zmęczeni.
    No comments.

8. Do elfa zgadzam się w stu procentach co do Ukrainca.Gra jego była tak przeciętna że aż oczywista a my potrzebujemy może nie wybitnych piłkarzy bo na nich nas nie stać, ale przyzwoitych którzy w drużynie będą tworzyć kolektyw a Hiszpanie takimi są .Retlewski to też średniak lepszy od Ukrainca ale średniak a na średniakach daleko nie zajedziemy i mam nadzieję że sztab szkoleniowy ma jeszcze coś do zaoferowania,bo inaczej ……:)

9. Słabego Ukraińca i tego Lucaes dalej testujemy a średniego Retlewskiego ktory przynajmniej coś trafiał juz nie testują Nabył się w Siedlcach że..

10. Według mnie Retlewski to typ zawodnika tylko wykańczający akcje. Słabo utrzymuje się przy piłce przy agresywnym kryciu, zwłaszcza grając tyłem do bramki. Przy tym stylu jaki preferuje trener Ferrer potrzebny jest napastnik bardziej wszechstronny. Taki który utrzyma się przy piłce ale też potrafiący indywidualną akcją zdobyć bramkę, przepchnąć obrońcę, ale też ze zmysłem do gry kombinacyjnej. Retlewski nie jest takim zawodnikiem niestety, pewnie stąd decyzja o „odpuszczeniu” jego osoby. Ukrainiec też jest słaby ale jednak lepiej utrzymuje się przy piłce „pod kryciem” bo jest silny, ale generalnie to „muł” i też nie uważam go za wzmocnienie.Za mało sprytny jest. Raczej nie znajdzie sobie Pogoń takiego w 100 procentach odpowiedniego zawodnika, bo to nie ten poziom finansowy.

1. Tylko że Pogoń poszukuje obrońcy który jest młodzieżowcem. To zawodnik anonimowy,który nie grał więc ryzyko jest zbyt duże. Poza tym zawodnik który nie miał miejsca w Bytovii (bez względu na powody) nie sądzę aby był zainteresowany grą w zespole broniącym się przed spadkiem przez pół roku. Bo po tym czasie będzie ponownie szukał klubu.