niedziela, 5 maja 2024r.

Sparingowe zwycięstwo z Widzewem

Podopieczni Carlosa Ferrera wygrali mecz kontrolny z sąsiadem w tabeli – Widzewem Łódź 2:0.

Od dzisiejszego sparingu trener biało-niebieskich miał szukać podstawowego składu na mecze ligowe. Więcej z gry w pierwszej części mieli Pogoniści i w 17 minucie zmarnowali sytuację sam na sam. Prowadzenie objęli siedlczanie w 23 minucie, po rzucie karnym za faul Piotra Mrozińskiego. Do jedenastki podszedł nowo pozyskany spec od stałych fragmentów Antonio Calderón i było 1:0 dla biało-niebieskich. Mimo przewagi, chwilę przed przerwą Widzew miał szansę na wyrównującą bramkę. Faulowany w polu karnym był Mariusz Rybicki i sam poszkodowany podszedł do jedenastki. Na szczęście dla Pogoni, gola nie było, gdyż strzał napastnika z Łodzi obronił Jacek Kozaczyński junior.

Drugą połowę siedlczanie rozpoczęli od strzelenia drugiego gola. Faulowany w polu karnym był Nico Chietino, po czym bezbłędnie z wapna uderzył Krystian Wójcik. Kwadrans na pokazanie swoich możliwości otrzymał testowany napastnik – Jonathan Carril.

Następny sparing Pogonistów czeka za tydzień w sobotę o 13:00 z Dinamem Brześć w Siedlcach.

14.02.15, 13:00 – Gutów Mały

Sparing: Widzew Łódź – Pogoń Siedlce 0:2 (0:1)

Bramki: Antonio Calderón 24 (k), Krystian Wójcik 54 (k)

W 44 minucie Mariusz Rybicki nie wykorzystał rzutu karnego (Jacek Kozaczyński junior obronił).

Widzew: Matko Perdijić (46 Maciej Krakowiak) – Kōsuke Kimura (77 Giorgi Sardżweladze), Arkadiusz Kasperkiewicz (80 Dimitrije Injac), Piotr Mroziński, Tomasz Lisowski (46 Bartosz Brodziński) – Mariusz Rybicki (64 Maksym Kowal), Tsubasa Nishi (46 David Kwiek), Maksymilian Rozwandowicz (46 Szymon Zgarda, 76 Bartłomiej Kasprzak), Rok Štraus (67 Mateusz Janiec), Liridon Osmanaj (46 Veljko Batrović, 83 Marcin Kozłowski) – Damian Warchoł (46 Edgar Bernhardt)

Pogoń: Jacek Kozaczyński junior – Łukasz Wójcik (46 Piotr Kosiorowski), Daniel Dybiec (46 Przemysław Rodak), Tomasz Lewandowski, Jarosław Ratajczak (71 Damian Guzek) – Chirri (64 Michał Ogrodnik), Nico Chietino (76 Kamil Dmowski), Adrian Dziubiński (71 Marcin Paczkowski), Antonio Calderón (66 Dawid Dzięgielewski), Hubert Tomalski (46 Krystian Wójcik) – Paweł Drażba (76 Jonathan Carril)

Żółta kartka: Tomasz Lewandowski 59

źródło: własne / Widzew Łódź / MKP Pogoń Siedlce / Sport.pl; foto: Maciej Sztajnert

16 odpowiedzi

1. To ten mecz decydował o pozostaniu w I lidze ? Nie wiedziałem, cieszę się razem z Tobą. To dobrze, że w nic nie znaczącym sparingu,, Pogoń wygrała ze zdegradowanym Widzewem. Bo jak nie z Widzewem to z kim ? Proponuje wiadro zimnej głowy na rozgrzany mózg.

2. Elo – bramki z karnych i mało zwrotnych akcji to z czego mamy sie cieszyć? Tyle kasy poszło na „zagranicznych” piłkarzy i trenera ze mamy prawo wymagać duuuzo!

1. Najgorsze jest to że w każdym meczu prowadzimy grę jesteśmy wiecej przy piłce jednym słowem gramy lepiej ale nie możemy tego udoskumentować. Potrzeba napastnika ale z ekstraklasy Hongkongu tylko z wyższych lig lepszych krajów. A my testujemy zawodnikow z 4 ligi chiszpanskiej albo z Ursusu Radionova ktory w poprzednim sezonie w 3 lidze prawie nic nie trafial to co ma trafiac w 1 lidze..

2. Elo Trenerio spróbować ustawić mecz i drużyną z górnej tabeli a nie z jakimiś słabeuszami.Po dzisiejszym sprawdzianie morale podbudowane jak na awans do ekstraklasy ;-P.

3. Do wszystkich wiecznie nie zadowolonych.
    Jakby i z Barceloną wygrali to by się kilku znalazło co by powiedzieli że Barca miała zły dzień albo że grało kilku z rezerw albo jeszcze że się podłożyli.
    Ludzie!Zastanówcie się przegrają źle,wygrają źle bo slaby przeciwnik bo to bo tamto.
    Pogoń była drużyną zdecydowanie lepszą i to nie jest moje zdanie tylko samych obserwatorów i kibiców Widzewa,zresztą można wejść na ich stronę i poczytać.Pod koniec drugiej połowy nawiązali walkę jak równy z równym.
    Poza tym wzmocnienia Widzewa są nie współmierne z naszymi,tam poszła spora kasa na to i dlatego nie mogą się pogodzić z porażką.Piszą że drużyna bez gwiazd złożona z anonimowych graczy na dodatek beniaminek leje spadkowicza z ekstraklasy.
    Można też pójść drogą Stomilu wzmocnić klub dobrymi piłkarzami, zatrudnić dobrego trenera ale to kosztuje i kasa się skończyła szybko.
    Też z pokorą patrzę na to co jest budowane ze znakiem zapytania co będzie mając świadomość że jadna jaskółka wiosny nie czyni.

1. Ale właściwie to o co Ci chodzi ? Jak ktoś ma swoje zdanie na jakiś temat to pisze tak jak uważa, co w tym dziwnego ? Jednemu się podoba drugiemu nie i dla mnie to normalne. A Ty próbujesz być jakimś moralistą. Niech każdy pisze co chce bo takie ma prawo, a skoro Ci się nie podoba to nie uzasadniaj swoich racji bo to żle wygląda. Wychodzi na to że Twoja racja jest naj, może tak jest ale tylko dla Ciebie.

1. No właśnie o co ci chodzi?
        Ja też wyraziłem swój pogląd na ten temat.
        Pokaż mi chociaż jedno zdanie, które można zinterpretować że komuś coś próbuję zabraniać.
        Wiec jeżeli ktoś chce coś cenzurować to raczej próbujesz to robić Ty, cytuję”Skoro Ci się nie podoba to nie uzasadniaj swoich racji”.
        Jeszcze wypadało by się przedstawić bo nie mam zwyczaju pisać anonimowo tyle w temacie.

4. Dani Quintana jest do wzięcia za darmo wiem że fantazja mnie ponosi ale może warto spróbować.
    Czy ktoś wie co się dzieje z Demianiukiem? będzie grał?

1. Dobrze napisałeś że fantazja Cię ponosi. Za darmo to znaczy że nie trzeba płacić innemu klubowi. A masz pojęcie ile taki zawodnik kosztuje klub ? Za podpis na kontrakcie jakieś 100 tysięcy euro i kontrakt w granicach 8-10 tysięcy euro miesięcznie, plus bonusy. To są warunki minimalne za takiego zawodnika. Przelicz na złotówki i dojdziesz do wniosku że fantazja to za mało powiedziane.

5. Mnie zastanawia jedno – dlaczego Jonathan Carril zagrał tylko kwadrans? 🙂
    czy ktoś mądry jest mi w stanie odpowiedzieć na to pytanie? Jak widzę ściąga się kolejnego zawodnika ale do gry w rezerwach…

1. Przecież on jest na testach i pewnie na tym się skończy. Więc po co te żale ?