wtorek, 30 kwietnia 2024r.

Najniższy wymiar kary (multimedia)

W bardzo mocnym składzie przystąpiła Pogoń II Siedlce do meczu ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Biało-niebiescy wygrali ten pojedynek 1:0.

Już od pierwszych minut Pogoń zepchnęła gości do obrony i próbowała szybko wyjść na prowadzenie. W 18 minucie Piotr Krawczyk uderzył z narożnika pola karnego nad bramką. Cztery minuty później strzał Antonio Calderóna z rzutu wolnego przeleciał tuż obok słupka. W 26 minucie Adrian Zawadka dośrodkował w pole karne, a tam głową niecelnie strzelił Hubert Tomalski. Kilka minut później Krawczyk dobrze zagrał do Krystiana Wójcika, ten znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem Świtu i oddał strzał, jednak wprost w bramkarza. W 34 minucie Krystian Wójcik przebiegł z piłką pół boiska, po czym oddał strzał na bramkę, jednak to uderzenie było niecelne. 37 minuta: Patryk Koziara strzelił mocno z 16 metrów, Jacek Kozaczyński sparował futbolówkę na bok, dobijać próbował jeszcze Michał Steć, jednak niecelnie. W 45 minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Tomalski wykorzystał dobre podanie Zawadki i uderzeniem z kilku metrów wyprowadził siedlczan na prowadzenie.

Już na początku drugiej połowy Pogoniści mogli podwyższyć prowadzenie, ale strzał pod poprzeczkę Krystiana Wójcika z trudem nad bramką przeniósł Radosław Libera. W 48 minucie niepilnowany w polu karnym Calderón uderzył głową obok bramki. Dwadzieścia minut później głową niecelnie po dośrodkowaniu Pawła Broniszewskiego strzelał Reinaldo Melão. W 83 minucie Dawid Dzięgielewski nie wykorzystał sytuacji sam na sam.

W zespole Świtu zagrał Michał Steć, który w przeszłości był piłkarzem Pogoni.

Następne spotkanie Pogoń II Siedlce rozegra w niedziele 3 maja o godzinie 11:15 na wyjeździe z Pelikanem Łowicz.

III liga: Pogoń II Siedlce – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:0 (1:0) Widzów: 130

Bramka: Hubert Tomalski 45

Pogoń II: 93. Jacek Kozaczyński – 15. Adrian Zawadka (55, 27. Michał Ogrodnik), 7. Daniel Dybiec, 14. Michał Panufnik, 16. Łukasz Wójcik – 20. Piotr Krawczyk (80, 11. Mateusz Janusiewicz), 13. Kamil Dmowski (72, 99. Paweł Drażba), 8. Antonio Calderón, 19. Krystian Wójcik, 5. Hubert Tomalski – 26. Dawid Dzięgielewski (90+2, 18. Mateusz Lubkowicz)

Świt: 27. Radosław Libera – 6. Karol Drwęcki, 33. Reinaldo Melão, 18. Radosław Kamiński – 11. Marcin Kozłowski, 8. Jakub Cesarek (80, 24. Tomasz Rusakowicz), 2. Paweł Broniszewski, 19. Patryk Koziara, 9. Piotr Basiuk (57, 10. Dawid Duda), 17. Michał Steć – 20. Mateusz Zawiska

Żółte kartki: Kamil Dmowski 69, Paweł Drażba 75 – Radosław Kamiński 31

Sędzia: Łukasz Matlęga (Płock)