poniedziałek, 29 kwietnia 2024r.

ŁKS lepszy od rezerw Pogoni

Pogoń II Siedlce przegrała na wyjeździe z ŁKS Łódź 1:4.

Początek spotkania to lepsza gra siedlczan. Z biegiem czasu spotkanie wyrównało się. W 6 minucie gospodarze rozegrali dobrą akcję, po której Maurício znalazł się w sytuacji sam na sam z Jackiem Kozaczyńskim. Brazylijczyk próbował lobować, ale dobrze w bramce interweniował Kozaczyński. Jedenaście minut później Adam Patora po dośrodkowaniu z bocznego sektora boiska skierował futbolówkę głową do bramki i było 1:0. Cztery minuty później ŁKS podwyższył prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się po raz kolejny Patora, który wykorzystał dobre podanie Tomasza Kowalskiego. W 36 minucie Maurício znalazł się w sytuacji „oko w oko” z bramkarzem, jednak nie zdołał oddać skutecznego strzału z ostrego kąta. Dwie minuty później biało-niebiescy przegrywali już 0:3, a strzelcem bramki był Patora, który skompletował klasycznego hat-tricka. Tuż przed końcem pierwszej odsłony Adrian Filipak zacentrował w pole karne, a tam Maurício trafił wprost w bramkarza.

Od początku drugiej odsłony gospodarze cofnęli się do defensywy i grali z kontrataku. Siedlczanie próbowali atakować, jednak ciężko było się przebić przez obronę ŁKS. W 64 minucie Patora uderzył głową obok bramki. Dziesięć minut później Kozaczyński sparował na rzut rożny uderzenie Marcina Zimonia. Osiem minut przed końcem regulaminowego czasu gry Piotr Krawczyk wykorzystał nieporozumienie gospodarzy i w sytuacji sam na sam pokonał Adama Sekuterskiego. W 90 minucie Piotr Krawczyk mógł zdobyć drugiego gola, jednak piłka po jego uderzeniu przeleciała minimalnie nad bramką. Wynik meczu w doliczonym czasie gry ustalił Mateusz Krysiński, który będąc sam na sam z Kozaczyńskim zagrał piłkę pomiędzy nogami bramkarza i strzałem z bliskiej odległości dopełnił formalności.

Następne spotkanie Pogoń II Siedlce rozegra w środę 3 czerwca o godzinie 17 na własnym boisku z Omegą Kleszczów.

31.05.15, 16:00 – Łódź

III liga: ŁKS Łódź – Pogoń II Siedlce 4:1 (3:0)

Bramki: Adam Patora 17, 21, 38, Mateusz Krysiński 90+2 – Piotr Krawczyk 82

ŁKS: Adam Sekuterski – Adrian Filipiak (83 Dawid Piekielny), Robert Sierant, Aleksander Ślęzak, Jacek Karbowniak – Dominik Głowiński (71 Przemysław Różycki), Bartosz Bujalski, Marcin Zimoń, Tomasz Kowalski (60 Marcin Kacela), Maurício – Adam Patora (76 Mateusz Krysiński)

Pogoń II: 93. Jacek Kozaczyński – 15. Adrian Zawadka (90+1, 19. Bartosz Mudent), 14. Michał Panufnik, 22. Damian Guzek, 16. Łukasz Wójcik – 27. Michał Ogrodnik (70, 18. Mateusz Lubkowicz), 6. Sebastian Krawczyk (72, 9. Sylwester Buga), 13. Kamil Dmowski, 20. Piotr Krawczyk, 5. Hubert Tomalski – 26. Dawid Dzięgielewski (81, 8. Mateusz Janusiewicz)

Żółte kartki: Michał Ogrodnik 68, Damian Guzek 73

Sędzia: Mariusz Dąbrowski (Sieradz)