niedziela, 5 maja 2024r.

Dwie porażki w sparingach (fotogaleria)

Pogoniści rozegrali wczoraj dwa mecze sparingowe. Z Olimpią Zambrów przegrali 0:1, a z Legią Warszawa 1:2.

Ze względu na dwa mecze sparingowe sztab szkoleniowy podzielił drużynę na dwa składy.

Pierwsze spotkanie biało-niebiescy zagrali z Olimpią Zambrów. Testowani w tym meczu byli: Łukasz Skowron (Arka Gdynia), Jakub Syryjczyk (TOP 54 Biała Podlaska) i Ukrainiec Serhij Krykun (TOP 54 Biała Podlaska). Jedyna bramka padła w 55 minucie z rzutu wolnego. Dominik Lemanek podszedł do piłki ustawionej na 20 metrze i nie dał szans siedleckiemu bramkarzowi.

Po południu Pogoniści wyjechali do Warszawy na mecz z Legią. Niespodziewanie siedlczanie w 6 minucie objęli prowadzenie, a gola zdobył Dawid Dzięgielewski. Taki wynik utrzymał się do przerwy, choć to Legia przeważała na boisku. Po zmianie stron Legioniści jeszcze bardziej przycisnęli i zdobyli upragnione bramki. Najpierw Marek Saganowski sprytnie ograł defensorów Pogoni i uderzył nie do obrony. Dziesięć minut potem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka pechowo odbiła się od Konrada Wrzesińskiego i Legia wyszła na prowadzenie. Do końca meczu drużyna ze stolicy walczyła o kolejne bramki, ale siedlczanie skutecznie się bronili.

Kolejny sparing drużynę Marcina Sasala czeka w środę w Lublinie z miejscowym Motorem.

11.07.15, 11:00 – Siedlce (stadion ARMS)

Sparing: Pogoń Siedlce – Olimpia Zambrów 0:1 (0:0) Widzów: 200

Bramka: Dominik Lemanek 55

Pogoń: 93. Łukasz Skowron – 23. Bernard Powszuk (69, 9. Daniel Smuga), 3. Michał Panufnik (51, 2. Sebastian Zalepa), 2. Sebastian Zalepa (46, 17. Przemysław Rodak), 6. Damian Szymański – 9. Daniel Smuga (46, 16. Łukasz Wójcik), 15. Sebastian Krawczyk, 32. Kamil Dmowski, 19. Krystian Wójcik (46, 22. Jakub Syryjczyk), 27. Michał Ogrodnik (46, 28. Serhij Krykun) – 10. Bartosz Kaszubowski

Olimpia: Piotr Czapliński (46 Bartosz Koncki) – Karol Buzun (46 Michał Wiśniewski), Tomasz Porębski, Łukasz Piłatowski, Mariusz Gogol (46 Artur Bajor) – Przemysław Jastrzębski (46 Mariusz Dzienis), Arkadiusz Mroczkowski (46 Krystian Przyborowski), Michał Kuczałek (46 Krystian Pomorski), Michał Hryszko (46 Dominik Lemanek) – Łukasz Grzybowski (70 Michał Poduch), Michał Poduch (46 Tomasz Jaworowski)

Żółte kartki: Bartosz Kaszubowski, Przemysław Rodak

Sędzia: Paweł Księżopolski (Siedlce)

11.07.15, 18:00 – Warszawa