piątek, 3 maja 2024r.

Przepłynęli Odrę

Siedlecka Pogoń w ramach rundy wstępnej Pucharu Polski wygrała z Odrą w Opolu 1:0. W następnej rundzie zmierzy się za tydzień w Siedlcach z Arką Gdynia.

Pucharowe spotkanie było debiutem w oficjalnym meczu dla trenera Marcina Sasala oraz nowych zawodników: Rafała Misztala, Rafała Zembrowskiego, Konrada Wrzesińskiego i Krzysztofa Bodzionego. Nie zagrał Daniel Chyła z powodu pauzy za czerwoną kartkę uzyskaną w przeszłości.

Początek meczu należał do Odry, której zawodnicy mieli przewagę w posiadaniu piłki i często słali piłkę w pole karne Misztala. Siedlczanie powinni prowadzić w 21. minucie. Tobiasz Weinzettel sfaulował jednego z Pogonistów w polu karnym i sędzia Kornel Paszkiewicz podyktował jedenastkę. Ją zmarnował Piotr Krawczyk, którego strzał wybronił golkiper Odry. Później obie drużyny miały po jednej, bardzo dobrej sytuacji. Dla Odry okazję miał Janusz Gancarczyk, zaś dla Pogoni Adrian Dziubiński, którego strzał obronił Weinzettel.

Na początku drugiej połowy sytuację stworzyła sobie Odra, a strzał Mateusza Gancarczyka obronił Rafał Misztal. Kilka minut później Janusz Gancarczyk po podaniu z autu był blisko gola, jednak gospodarze po tej akcji mieli tylko rzut rożny. Pogoń mogła strzelić gola po strzale Dawida Dzięgielewskiego, który trafił w poprzeczkę. Odpowiedzieć mógł Przemysław Bella, jednak nie zdołał z 6 metrów umieścić piłki w siatce. W 72 minucie siedlczanie strzelili bramkę. Konrad Wrzesiński dobijał strzał Piotra Krawczyka i zdobył gola na 1:0. Końcowe minuty meczu to bardzo dobre sytuacje Odry, ale na szczęście siedlczanie dowieźli zwycięstwo do końca.

W następnej rundzie zwycięzca dzisiejszego pojedynku zagra za tydzień u siebie z Arką Gdynia.

18.07.15, 18:00 – Opole

Puchar Polski: Odra Opole – Pogoń Siedlce 0:1 (0:0) Widzów: 520

Bramka: Konrad Wrzesiński 72

W 21 minucie Piotr Krawczyk nie wykorzystał rzutu karnego (Tobiasz Weinzettel obronił).

Odra: 12. Tobiasz Weinzettel – 7. Przemysław Bella, 20. Maciej Michniewicz, 2. Bartłomiej Gawron, 8. Rafał Brusiło, 5. Damian Ałdaś (75, 21. Marcin Niemczyk), 6. Tomasz Wepa, 9. Mateusz Gancarczyk, 15. Janusz Gancarczyk (82, 22. Bartosz Sobczyński), 10. Waldemar Gancarczyk, 16. Dawid Wolny (65, 14. Adrian Droszczak)

Pogoń: 34. Rafał Misztal – 28. Sebastian Krawczyk, 3. Rafał Zembrowski, 7. Daniel Dybiec, 77. Konrad Wrzesiński – 27. Michał Ogrodnik, 11. Adrian Dziubiński (71, 19. Krystian Wójcik), 6. Marcin Paczkowski, 9. Krzysztof Bodziony (89, 13. Kamil Dmowski), 26. Dawid Dzięgielewski (90+2, 15. Łukasz Wójcik) – 20. Piotr Krawczyk

Żółte kartki: Damian Ałdaś 44 – Konrad Wrzesiński 44, Marcin Paczkowski

Sędzia: Kornel Paszkiewicz (Wrocław)