wtorek, 23 lipca 2024r.

KPS bez trenera

Przygotowania do nowego sezonu jeszcze się nie rozpoczęły a KPS Siedlce Banki Spółdzielcze już jest bez trenera. Przemysław Michalczyk został mianowany Prezesem Zarządu Jastrzębskiego Węgla i nie poprowadzi siedlczan w Krispol I lidze siatkarzy.

Na początku czerwca Przemysław Michalczyk zastąpił na stanowisku trenera KPS Sławomira Gerymskiego. Pod koniec lipca niespodziewanie zakończył współpracę z siedleckim klubem za porozumieniem stron. A wszystko za sprawą nominacji z Jastrzębskiego Węgla, gdzie przez wiele lat występował jako zawodnik. 42-letni Michalczyk został prezesem Zarządu Klubu Sportowego Jastrzębski Węgiel S.A. Sytuację podsumował prezes KPS Marian Burzec: – Dostał ciekawą propozycję i szkoda było go blokować. Umowa z klubem została rozwiązana za porozumieniem stron. W tej sytuacji szukamy nowego trenera. Przygotowania ruszają za tydzień, więc czasu na podjęcie decyzji pozostało niewiele. Mamy kilku kandydatów, zobaczymy, który z nich zdecyduje się na pracę w Siedlcach.

Natomiast trener Gerymski szybko znalazł angaż w innym klubie I ligi z Wrześni. Właśnie rozpoczyna treningi z nowymi zawodnikami, ale ciągle ciepło wypowiada się o Siedlcach i spędzonym w naszym mieście czasie: – Chciałbym podziękować wszystkim zawodnikom, którzy ze mną pracowali. W trakcie dwóch lat mojej pracy w KPS przez moje ręce przewinęło się ponad 20 zawodników. Poza tym w oczach kibiców widziałem zadowolenie, nawet wtedy, kiedy przegrywaliśmy. Wzajemnie sobie pomagaliśmy i przeżyliśmy fajne dwa lata. Pierwszy rok był bardzo udany, bo zdobyliśmy wicemistrzostwo Krispol I ligi. W kolejnym sezonie zajęliśmy dziewiąte miejsce. Ono sławy nam nie przynosi, ale nie straciliśmy zaufania kibiców, którzy tłumnie przychodzili na mecze. Nigdy nie usłyszeliśmy od nich złego słowa, co było bardzo budujące.

 

 

źródło: własne / KPS Siedlce / siatka.org; foto: Daniel Asztemborski / jastrzebskiwegiel.pl

DODAJ KOMENTARZ

4 odpowiedzi

  1. To sobie potrenował 😉 nie znam tematu, ale moim zdaniem takie podejście Pana Michalczyka jest mało poważne, ale pewnie znowu pieniądze…

  2. Jeden trenerek juz tak uciekl z SKk ale z powodow rodzinnych…:) 🙂 🙂 🙂

  3. nie porownuj Niedbalskiego ktory zadnych umiejetnosci nie mial uciekl bez klasy oszukujac Skk dziwie sie ze go zatrudnili takiego nieudacznika do Michlczyka bo ten zachował klase i szacunek do zarzadu KPS ich nabrac nie mogl na tania spiewke :klopoty rodzinne : bo KPS to nie lesne dziadki z SKK.

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;