piątek, 19 lipca 2024r.

Negatywnie rozpatrzone odwołanie Pogoni

Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych PZPN odrzuciła odwołanie siedleckiej Pogoni w sprawie rozgrywania meczów I ligi na stadionie w Siedlcach.

Oznacza to, że biało-niebiescy w dalszym ciągu będą rozgrywać swoje spotkania jako gospodarz na stadionie MZOS w Pruszkowie.

 

Treść uzasadnienia Komisji:

Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych w pełni podziela stanowisko Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN, iż zgodnie z kryterium I.10 Podręcznika Licencyjnego dla Klubów I ligi na sezon 2015/2016, Klub który zobowiązał się do zamontowania oświetlenia do rozpoczęcia sezonu rozgrywkowego 2015/2016, a nie wywiązał się z tego zobowiązania w wyznaczonym do tego terminie automatycznie podlega sankcji odjęcia 10 punktów w bieżącym sezonie rozgrywkowym. Przepis ten wynika wprost z Podręcznika Licencyjnego dla Klubów I ligi na sezon 2015/2016 a niezastosowanie się do niego przez Komisję byłoby naruszeniem jego postanowień.

Komisja Odwoławcza z zadowoleniem przyjmuje informację o pełnym zaangażowaniu Prezydenta Miasta Siedlce jak i Agencji Rozwoju Miasta Siedlce w projekt realizacji oświetlenia stadionu, jednak nie zmienia to faktu, że przepisy licencyjne są jednakowe dla wszystkich i wobec wszystkich muszą być stosowane w ten sam sposób. Kluby, które nie dotrzymały terminu zamontowania oświetlenia zgłosiły stadiony zastępcze i zobowiązane są do gry na tych właśnie stadionach. Państwo również zgłosiliście stadion zastępczy, który został zaakceptowany do rozgrywek. Nie widzieliśmy podstawy do zmiany decyzji Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN. Zmiana decyzji Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN stanowiłoby naruszenie przepisów Podręcznika oraz stanowiłoby naruszenie zasady równego traktowania wszystkich Klubów w procesie licencyjnym.

Niniejsza decyzja jest ostateczna.

 

źródło: Pogoń Siedlce

DODAJ KOMENTARZ

21 odpowiedzi

 1. jak się ma takiego prezesa to nie było sensu się odwoływać. on na biskupa się predzej nadaje niż na prezesa

 2. No i bardzo dobrze !!! -niech dalej ciemnota głosuje na PiS a szczególnie na prezydenta , który nie wywiązał się z obietnic jak to teraz robi p.DUDA .
  Klub Pogoń nic nie jest winny ja i tak dalej będę jeździł nawet jeśli by Pogoń grała w Szczecinie a że Pruszków jest blisko to sama przyjemność jeździć tam 🙂

  1. Z powodu twojego stanu przyjmij wyrazy współczucia. Nie przejmuj się na pewno ci się poprawi.

 3. I bardzo dobrze że taka jest decyzja bo jak by zezwolili to już każdy by chciał a tak przepisy są przepisami i może takimi decyzjami skończą się machlojki w Polscę.

 4. dupki – powinni teraz pozwolić wszystkim którzy mogliby grać u siebie

 5. Jak sie miało takiego prezesa to trudno to bedzie odkręcić
  Pogon niestety legnie ku upadkowi

  To co zrobili ci nieudacznicy z zarządu na czele z kozaczynskim to wola o pomstę do nieba

  Nie ma klubu zawodników trenerów
  Jest jeden wielki burdel jaki chciał kozaczynski wielki „fan”pogoni

 6. Sam bym nie pozwolił. Zasady były znane rok temu. I co teraz gniewamy się już na zawsze zostawiamy Pogoń. Co czekamy aż wszyscy obecni z zażądu odejdą?. Czy F3 wróci na stadion w następnej rundzie bo to też są kibice POGONI? . Czy cły zarząd jest winien że nie zabiiegał o spełnienie warunków, czy super prezes może żądził jednoosobowo a reszta była bierna. Dla mnie jest pewne że jak nie pokażemy że ich pilnujemy że nie odpuścimy myślę tu głównie o ARMS I MIASTO to możemy stoczyć się na dno. A zarząd Pogoni powinien przestać nas olewać , minęły prawie 2 miesiące a oni milczą należy nam się informacja co zostało zrobione i konkretne terminy kolejnych etapów, jak nie to niech powiedzą wprost że nic nie wiadomo że miasto ich olewa i nie informuje.

 7. To całe odwołanie jest pokazem że coś się próbuje robić. Tylko, że dla każdego myślącego i odrobinę znającego się na prawie sportowym, wiadome od początku całego zamieszania było, że to odwołanie jest bez sensu. Moim zdaniem dodatkowym anty argumentem było napisanie, że …”nie wiadomo było czy Pogoń się utrzyma czy nie”. Przecież w PZPN nie ma dyletantów w przeciwieństwie do Pogoni, bo tutaj w kwestii prawa brak prawdziwych fachowców. Brak ludzi honoru również, za to nie brakuje mitomanów.

 8. …” Czy cły zarząd jest winien że nie zabiiegał o spełnienie warunków, czy super prezes może żądził jednoosobowo a reszta była bierna. ..” Bierna po społu winna. Ja ty czy inny kibic będąc w miarę rozgarniętym człowiekiem (nie mówię tu o kwalifikacjach zawodowych) widząc co się dzieje w ostatnich kilku latach reagowałbym na takie czy inne cyrki. Jeżeli oni od ponad roku biernie przyglądają się poczynaniom prezesa byłeg i i obecnego plus uczestniczą w tej szopce są na równi winni. Te odwołanie to tylko wstyd dla siedleckich kibiców i brak honoru zarządu do spółki z władzami miasta i agencji. Zasady były znane od 3 lat a oni wycieczki robią do pzpnu. Było brać się do pracy 1,5 roku temu jak Kudelski w szaliku latał po murawie z Sochacką.Szkoda tylko, że dopiero za rok wymienimy zarząd. Dlaczego szkoda ? bo na wiele spraw za rok może być już za późno a i osoby które chciały wejść do zarządu i zrobić coś dobrego dla Pogoni mogą już nie być zainteresowane.

 9. Powtórzę wszystkim,którzy nie rozumieją sytuacji…ZA BRAK OŚWIETLENIA ODPOWIADA ARMS ( zarządca obiektu) w osobie Prezesa i WŁADZE MIASTA (właściciel) konkretnie Pani Prezydent Sochacka , która odpowiada za sport i jeszcze jedno cały zarząd powinien podać się do dymisji-I liga ich przerosłą pod każdym względem,klub trzeba na nowo poukładać, Pogoń potrzebuje ludzi nowych,kreatywnych.

  1. Kozaczynski i zarzad mieli w tamtym roku wystarczająco czasu aby wszystkiego dopilnować – myśleli ze znowu im sie upiecze!
   Kozaczynski za bardzo skupił sie na zawieraniu kontraktów pomiędzy zawodnikami Burzca a klubem a teraz jest to co jest

 10. Do kibic. No przyznae ci raję. Ale co dalej. Można jeździć do Pruszkowa i jest ok. Można bojkotować też ok. Bo się im należy. Pogoń bez kibiców nie ma sensu . Pytam się wszystkich co robimy bo to nasza wsólna sprawa ,Czy dajemy im szansę czy nie . Czy dzelimy się na dwa tych co niby popierają a tych co są przeciwko. Pewnie. Można powiedzieć niech sobie jadą na legunię, ale oni też są z nami. Wzywam wszystkich do powrotu kibicowania naszemu klubowi . Za to namawiam do utworzenia jakiegoś zrzeszenia czy coś podobnego –
  Na pewno znajdą się co się na tym znają żeby można było to wszystko kontrolować.

 11. No to co axel – robimy doping w Pruszkowie ?
  Jesteśmy zawsze tam gdzie nasza Pogoń gra -ajeao -hej Pogoń gol !!!

 12. Moim zdaniem o kreatywnych ludzi będzie ciężko. Prawdziwy kibic ZAWSZE będzie z klubem na dobre i na złe.

 13. Zarząd, jak i prezesa powinni wybierać kibice w osobie tych co wykupują karnety, wtedy wszystko było by demokratycznie i sprawiedliwie. Trzeba by było zmienić statut, ale na to Leśne Dziadki nie pozwolą, bo gdzie by kręcili lody 🙂 To, że osoby bez elementarnej wiedzy dorwały się do zarządzania klubem, powoduje to, że mamy to co mamy. I określenie BAŁAGAN to jest to bardzo delikatne określenie.

 14. odwołanie kosztowało kilka tysięcy i było wiadomo że nic nie da kto za to zapłaci a drużyny młodzieżowe się wycofuje. zatroskany rodzic

  1. Po co wymyślasz jakieś historie ? Skąd ta suma kilku tysięcy za odwołanie ? Przecież piszesz jakieś bzdury, chyba po to aby tylko jątrzyć.

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;