wtorek, 23 lipca 2024r.

Jacek Kozaczyński: Nigdy nie dbałem o to, żeby być lubiany

Na blogu „Gramy bez bramkarza!” ukazał się wywiad z byłym prezesem Pogoni Jackiem Kozaczyńskim. Zachęcamy do lektury!

A propos trenerów, jaką rolę w końcówce sezonu odegrał Piotr Szczechowicz?
To szkoleniowiec, któremu zawdzięczam utrzymanie w I lidze.

Miał aż tak duży wpływ na drużynę?
Bardzo duży. Dwa tygodnie przez barażami Bartek Tarachulski chciał rozpuścić zawodników na dwa tygodnie do domu. Szczechowicz na to nie pozwolił i uważam, że była to kluczowa decyzja. Gdyby się wtedy porozjeżdżali, już byśmy tego nie podnieśli. Zaraz rozpoczęliby negocjacje z innymi klubami, jeździli, szukali. Jestem przekonany, że przegralibyśmy te baraże. Chirri już nawet był w Hiszpanii, bo dostał pozwolenie od trenera. Po interwencji Szczechowicza musiał jednak wrócić. Dodam jeszcze, że zasługą trenera Szczechowicza był w dużej mierze również awans do I ligi, chociaż… już nie był trenerem.

W jakim sensie?
 W takim, że wcześniej świetnie przygotował zawodników fizycznie. A to był taki okres, że sporo zawodników zostało na następny sezon u nas.

Czyli awans nie jest zasługą trenera Daniela Purzyckiego?
Oczywiście, że  jest. On to wszystko podtrzymał i doprowadził do końca. Trener Rafał Wójcik, który był u nas krótko, również dołożył swoją cegiełkę.

Cały wywiad na stronie: https://gramybezbramkarza.wordpress.com/2015/08/25/jacek-kozaczynski-nigdy-nie-dbalem-o-to-zeby-byc-lubianym/

DODAJ KOMENTARZ

17 odpowiedzi

 1. Panie Kozaczyński: skoro było tak dobrze, to dlaczego było tak źle??? Przeczytałem cały Pana wywiad i muszę powiedzieć, że jak jakieś sukcesy to Pana zasługa, jak porażki to Pana nie było, bo akurat Pan za to nie odpowiada. No i dopisuje Panu poczucie humoru, cenna cecha. Ale każdy wie, że to, co się dzieje obecnie w Pogoni, to Pana zasługa i ludzi z Zarządu. I liga Was przerosła i teraz Pan chce się wybielić.
  No i określenie, że to miasto miało szukać sponsorów, mistrzostwo. To ja mam pytanie, a od czego Pan tam był???
  Łatwo wydaje się czyjeś pieniądze, a czy Pana firma była wśród sponsorów klubu Pogoń??? A może doszedł Pan do wniosku, że jeśli już jest Pan Prezesem, to już wystarczy???

 2. droga redakcjo to znana bajka ” wszyscy winni tylko nie ja ” 🙂 dobry jest fragment: W czym upatruje Pan przyczyny tego, że w mieście bez mała osiemdziesięciotysięcznym tak trudno jest znaleźć poważnego sponsora? JK odpowiada” Uważam, że zabrakło trochę zaangażowania władz miasta. Oczywiście angażowało się ono finansowo, natomiast brakowało większego zaangażowania w poszukiwanie partnerów dla klubu.” …dobre naprawdę dobre.

 3. Jedyny pozytyw tego że spółeczki sypneły gotóweczką ,reszta to głupota bo oliwa sprawiedliwa na wierzch wypływa.

 4. Poseł sam siebie krytykuje i ośmiesza.
  Człowiek który wszystkich zraził do siebie w klubie i mieście,
  kibiców dalej brnie w stronę porażki.

 5. Bardzo dobry szczery wywiad i odsłania wiele ciekawych aspektów współpracy z miastem a raczej jej braku. Jacek dzięki za zaangażowanie i pracę dla Pogoni!

 6. Wywiad dramat. Swoją drogą bardzo chętnie usłyszałbym co do powiedzenia mają np piłkarze którzy odeszli z pierwszego składu po poprzednim sezonie.
  (dziwię się ,,dziennikarzom” siedleckim że nie wpadli na pomysł żeby zrobić taki szczery wywiad z lewym albo z kosiorem) Dlaczego nie chcieli zostać w 1 lidze. Może ich postrzeganie rzeczywistości różniłoby się trochę od przemyśleń pana prezesa

 7. Strasznie zawistny człowiek wychodzi z tego wywiadu. Ciekawe jak p.o. Materski ustosunkuje się do wielu rzucanych mimochodem zarzutów. Ciekawe jak odniesie się do słów o grubych pieniądzach płynących aktualnie do klubu ze spółek miejskich. Ciekawe czy ma cojones, żeby się do tego w ogóle odnieść?

 8. Autorze tego artykułu,,,,czy w tytule nie powinien Pan napisać ,…”być lubianym”, czasownik lubiany w tym zdaniu jest niewłaściwy. „Nigdy nie dbałem o to żeby być lubianym” taka jest poprawna forma.

 9. Co tam Kozaczyński artykuł do poprawki bo forma nie taka . Brawo wielki uczony.

  1. Mnie to drażni jeżeli ktoś pisze „jako dziennikarz” i robi to niepoprawnie, ale rozumiem że niektórym analfabetom to nie przeszkadza. Ważne żeby było w stylu sensacji, żeby można było komuś „dołożyć”.

 10. Dzięki Jacek za to gdzie jest Pogoń i to co zrobiłeś dla Pogoni.
  Zobaczymy co inni pokażą. Może i oby extraklasa.

 11. Owswem dzięki. Ale co to kto tą są oni . Co trez to nie Pogoń . Możesz se dziękować ale woń od POGONI. Co niema Jacka to POGOŃ woń . Możesz sobie dziękować ale żeby nie wierzyć i źle życzyć klubowi . Nie mnie osoądzać ale won tym wszystkim którzy teraz ze względu na byłego prezesa źle życzą klubowi . Won od POGONI.

 12. I jeszcze dodam bo nigdy nie chciałem oceniać prezesa bo nie wiem co się działo w zarządzie i w klubie, ale po przeczytaniu wywiadu wyciągnąłem wniosek. Szczał……em im do zupy żeby zrozumieli że zupa jest do du…py. Tzn. Motywował przez mącenie.

 13. dlaczego nie było starań o wiecej meczy wyjazdowych tak jak dolcan/ bytów i inni

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;