czwartek, 2 maja 2024r.

Przespali pierwszy kwadrans

W meczu 8 kolejki I ligi Pogoń Siedlce przegrała w Kluczborku z tamtejszym MKS-em 2:3.

W barwach Pogoni nie mógł wystąpić Konrad Wrzesiński, który musiał pauzować za cztery żółte kartki. W jego miejsce na boisku pojawił się Ernest Dzięcioł.

Mecz źle rozpoczął się dla siedlczan, ponieważ już w 10 minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Jeden z Pogonistów wybił piłkę wprost pod nogi Marcina Nowackiego, a ten uderzeniem z kilkunastu metrów pokonał bezradnego Rafała Misztala. Minutę później prowadzenie MKS-u mógł podwyższyć Michał Kojder, jednak jego mocne uderzenie na róg sparował golkiper Pogoni. W 14 minucie było już 0:2. Maciej Kowalczyk przebiegł z piłką pół boiska, minął Dzięcioła po czym wyłożył futbolówkę Kojderowi, a ten skierował ją do pustej bramki. Dziesięć minut później Łukasz Ganowicz dośrodkował w pole karne do Rafała Niziołka, ten przyjął piłkę na piątym metrze i na szczęście Pogonistów uderzył nad bramką. W 27 minucie strzał Kamila Dmowskiego z problemami obronił Krystian Rudnicki. 29 minuta: Uderzenie Adama Dudy minimalnie minęło bramkę MKS-u. Cztery minuty przed końcem pierwszej odsłony bardzo dobrą interwencją popisał się bramkarz z Kluczborka, który obronił strzał z rzutu wolnego Mariusza Rybickiego.

Od początku drugiej połowy siedlczanie atakowali i przeważali na boisku. W 51 minucie dobry strzał oddał Dawid Dzięgielewski, ale pewnie w bramce spisał się Rudnicki. Chwilę później po centrze z rzutu rożnego ponownie uderzał Dzięgielewski i piłkę z problemami nad poprzeczką przeniósł bramkarz. W 69 minucie kontaktowego gola zdobył Dmowski. Adam Orłowicz skierował piłkę na słupek swojej bramki, ta odbiła się i spadła pod nogi wychowanka Pogoni, który skierował ją do bramki z kilku metrów. Cztery minuty później było 3:1 dla gospodarzy, a na listę strzelców wpisał się Szymon Sobczak, który pokonał Misztala w sytuacji sam na sam. Siedlczanie do końca ambitnie walczyli i w 90 minucie Daniel Chyła otrzymał piłkę w polu karnym i nie zastanawiając się wpakował ją do siatki. Na więcej podopiecznych Marcina Sasala w tym meczu nie było stać i to gospodarze cieszyli się ze zwycięstwa.

Następne spotkanie Pogoń rozegra w niedzielę 20 września o godzinie 16 w Pruszkowie z Wigrami Suwałki.

12.09.15, 16:00 – Kluczbork

I liga: MKS Kluczbork – Pogoń Siedlce 3:2 (2:0) Widzów: 1200

Bramki: Marcin Nowacki 10, Michał Kojder 14, Szymon Sobczak 72 – Kamil Dmowski 68, Daniel Chyła 90

Kluczbork: Krystian Rudnicki – Adam Orłowicz, Paweł Gierak, Łukasz Ganowicz, Kamil Nitkiewicz – Marcin Tomaszewski (75 Miłosz Reisch), Marcin Nowacki, Piotr Kasperkiewicz (70 Mateusz Arian), Michał Kojder (71 Szymon Sobczak), Rafał Niziołek – Maciej Kowalczyk

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 4. Ernest Dzięcioł, 3. Rafał Zembrowski, 14. Mateusz Żytko, 8. Daniel Chyła – 26. Dawid Dzięgielewski, 13. Kamil Dmowski (86, 20. Piotr Krawczyk), 7. Daniel Dybiec (56, 6. Marcin Paczkowski), 9. Krzysztof Bodziony, 10. Mariusz Rybicki (63, 21. Piotr Ceglarz) – 15. Adam Duda

Żółte kartki: Piotr Kasperkiewicz 33, Paweł Gierak 41 – Dawid Dzięgielewski 35, Ernest Dzięcioł 74

Sędzia: Michał Mularczyk (Skierniewice)