wtorek, 23 lipca 2024r.

Duet na medal

Adam Duda i Mariusz Rybicki maczali palce przy czternastu z dziewiętnastu bramek zdobytych przez Pogoń w pierwszej fazie sezonu 2015-16.

Aż strach pomyśleć jak wyglądałby atak, ale i dorobek punktowy, siedlczan gdyby nie duet ekswidzewiaków. Duda był najlepszym strzelcem Pogoni oraz okazał się najlepszy w klasyfikacji kanadyjskiej. Rybicki strzelał rzadziej, ale piękniej.

Poniżej przedstawiamy szczegółowe statystyki strzeleckie Pogoni Siedlce.

Strzelcy:
7 – Adam Duda
4 – Mariusz Rybicki
2 – Kamil Dmowski, Dawid Dzięgielewski
1 – Krzysztof Bodziony, Daniel Chyła, Ernest Dziecioł, Konrad Wrzesiński

Asystenci:
3 – Dawid Dzięgielewski, Mariusz Rybicki
2 – Adam Duda, Konrad Wrzesiński
1 – Krzysztof Bodziony, Daniel Chyła, Łukasz Wójcik, Marcin Paczkowski

Klasyfikacja kanadyjska (bramki+asysty)
9 – Adam Duda (7+2)
7 – Mariusz Rybicki (4+3)
5 – Dawid Dzięgielewski (2+3)
3 – Konrad Wrzesiński (1+2)
2 – Krzysztof Bodziony (1+1), Kamil Dmowski (2+0)
1 – Daniel Chyła (0+1), Ernest Dzięcioł (0+1), Marcin Paczkowski (0+1), Łukasz Wójcik (0+1)

Kiedy strzelali?
1-15 – 2 bramki
16-30 – 3 bramki
31-45 – 3 bramki
46-60 – 1 bramka
61-75 – 5 bramek
76-90 – 5 bramek
Ogółem: 19 bramek (I połowa: 8; II połowa: 11)

Kiedy tracili?
1-15 – 4 bramki
16-30 – 3 bramki
31-45 – 5 bramek
46-60 – 5 bramek
61-75 – 4 bramki
76-90 – 7 bramek
90+ – 1 bramka
Ogółem: 29 bramek (I połowa: 12; II połowa: 17)

Jak strzelali?
Lewa noga – 5 bramek
Prawa – 10 bramek
Głowa – 4 bramki

Jak tracili?
Lewa – 13 bramek
Prawa – 12 bramek
Głowa – 3 bramki
+ 1 samobójcza – Chyła

Skąd strzelali?
Pole bramkowe – 5 bramek
Pole karne – 8 bramek
Zza pola karnego – 6 bramek

Skąd tracili?
Pole bramkowe – 13 bramek
Pole karne – 4 bramki
Zza pola karnego – 12 bramek

 

 

źródło: własne; foto: Piotr Niciporuk

DODAJ KOMENTARZ

13 odpowiedzi

 1. Dodam od siebie że 19 strzelonych bramek w 19 daje Pogoni miejsce wśród najgorszych ofensyw ligi. Gorsze są tylko Rozwój 18 i Olimpia 15. Raczej kiepsko to wygląda. W straconych też nie lepiej gorsze od Pogoni są tylko Rozwój, Kluczbork i Chojniczanka. Poza tym Pogoń zajmując 13 lokatę z 23 punktami jest tylko o 2 pkt nad 16 drużyną (Wigry) co prawda Pogoń na wiosnę zagra już w Siedlcach, ale terminarz na pierwszych pięć kolejek jest bardzo ciężki. Wyjazd do Zawiszy, Wisłą Płock (d), GKS Katowice (w) Sosnowiec (d) Arka Gdynia (w) i dopiero w 6 meczu teoretycznie łatwiejszy przeciwnik MKS Kluczbork. Będzie się działo w pierwszych 5 kolejkach.

 2. Oj będzie się działo. Niby lepiej niż w poprzednim ale czy na pewno?. Taki układ punktów to krok do klęski i krok do euforii. Będzie horror nie mam wątpliwości.

 3. Jeśli chodzi o stracone bramki to gdyby nie ten cholerny Dolcan to tak źle by nie wyglądało. Ale jest jak jest i trzeba cieszyć się z lepszej sytuacji niż rok temu o tej porze.

 4. Wszystko zalezy od testowanych zawodnikow a z plotek wynika ze juz ma 20 osob przyjechac na testy niebawem i juz sa kolejne osoby i kilka osob pozegna sie jesli dostanie lepsze oferty a raczej tak bedzie wiec bedzie jak zawsze co sie uda to sie uda na co stac na to stac

  1. Jeżeli masz rację to nie ma o czym gadać. Pewnie odejdą najgorsi?. Jak nie ma kontraktów do końca sezonu to najlepsi odejdą lepsi nie przyjdą bo nas nie stać. Na małe wzmocnienie owszem, ale budować podstawę od nowa to nasz koniec.

 5. Wlaśnie, ktoś zorientowany napisze kiedy będzie wiadomo o jakichś „plotkach” transferowych i sparingach?

 6. Wszyscy zawodnicy którzy zasilili na jesień Pogoń,podpisali kontrakty na rok,więc o odejściu raczej nie ma mowy,chyba że za porozumieniem stron.
  Porozumienie stron brane jest pod uwagę tylko wtedy,kiedy mają z tego tytułu korzyść obie strony.
  Podkupienie więc tych zawodników przez bogatsze kluby w okresie wiosennym jest mało prawdopodobne.
  Mało prawdopodobne jest też to,że Pogoń zasili szeregi dobrymi zawodnikami z tego samego powodu co napisałem powyżej.
  Zawodnicy wolni,lub przechodzący z klubu do klubu,którzy nie znaleźli pracodawcy na jesień,raczej nie wniosą nowej lepszej jakości.
  Nie znaczy że Pogoń nie ma czego szukać na rynku transferowym ,ale z tym budżetem będzie ciężko,co nie znaczy nie możliwe,przykład niektórych trafnych jesiennych transferów.

  1. Każdy kontrakt można rozwiązać, obojętnie na ile był podpisany. W każdym kontrakcie jest klauzula zezwalająca na rozwiązanie. Wymaga to jedynie formy pisemnej i uzgodnienia obydwu stron co do zasad rozwiązania. Dlatego od 2016 roku w Pogoni nie zagra kilku dotychczasowych zawodników. Typuję że, Przemek Rodak, Dzięgielewski, Krawczyk Piotr, być może Krystian Wójcik, Łukasz Wójcik.

   1. Też tak typuję z wyjątkiem Dzięgielewskiego,który moim zdaniem zostanie.

 7. Słusznie Kolego ale zauważ że Wiśle Płock, Katowicom i Arce urwaliśmy punkty jesienią więc ja bym tak szybko nie popadał w pesymizm. Ciekawi mnie jak zostaną powitani na wiosnę kibice ległej:)

  1. To że jesienią Pogoń urwała punkty tym zespołom o niczym nie przesądza, ani w jedną ani w drugą stronę. Moim zdaniem jednak powtórzyć to będzie trudno. Arka i Wisła w tej chwili mają taką pozycję która jasno określa cel. Awans. Te zespoły będą na tyle przygotowane i zdeterminowane na początku „wiosny,” że urwać nawet 1 punkt w tych 2 meczach będzie bardzo trudno. Oczywiście teoretycznie można zdobyć nawet 6 pkt. A Katowice to rywal dla Pogoni bardzo trudny i zapewne zechcą się zrewanżować za porażkę 0-2 w Pruszkowie.Ja nie popadam w pesymizm, ale staram się realnie (według moich zasad) ocenić sytuację Pogoni. Ta według mnie będzie trudniejsza niż jesienią jeszcze z jednego powodu. Pogoń jesienią była postrzegana przez pryzmat ubiegłego sezonu i raczej każdy przeciwnik podchodził do meczów z Pogonią „skoncentrowany ale z nutą lekceważenia”. Niejeden się pomylił. Wiosną już nikt Pogoni nie zlekceważy i dlatego będzie trudniej o punkty. Jeżeli Pogoń słabo wystartuje, to fakt że będzie grała na własnym stadionie, będzie mobilizujący, ale też presja będzie dużo większa. Jak sobie z tym poradzą zawodnicy i trener czas pokaże.

 8. Z tych typowanych zawodnikow niema czego zalowac .a co do Dziegielewskiego to kilka bramek w rundzie jesiennej bylo straconych przez niego.
  Traconych

 9. Potrzebny zwłaszcza jakis ofensywny zawodnik
  najlepiej z ekstraklasy który nie łapie sie do składu.
  Czy piłkarze maja teraz miesiac wolnego ???

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;