środa, 1 maja 2024r.

Heroiczny bój z Basketem (fotogaleria)

W ostatnim meczu pierwszej rundy fazy zasadniczej w TBLK siedlczanki po heroicznym boju przegrały 77:91 z naszpikowanym gwiazdami Basketem Gdynia.

Trener Teodor Mollov musiał sobie radzić bez przetrzymanej na Ukrainie Anny Olchowyk-Pokojowej, ale dziesiątkę uzupełniła wychowanka Dominika Paczkowska. Po drugiej stronie barykady siedleckim kibicom miała okazję przypomnieć się Magda Bibrzycka, która zapisała piękną kartę w historii MKK.

Siedlczanki zaczęły mecz od prowadzenia 4:0. O ripostę w drużynie z Trójmiasta postarała się doświadczona Agnieszka Bibrzycka, która trafiła za trzy punkty. Po celnym rzucie Magdaleny Parysek MKK uzyskał 3-punktową przewagę. Akcja 2+1 Paris Johnson przechyliła szalę na korzyść Basketu (11:8). Siedlczanki nie potrafiły znaleźć sposobu na powstrzymanie starszej z sióstr Bibrzyckich, która trzy razy z rzędu trafiła zza linii 6,75 metra. Basket prowadził 16:8, jednak drużyna Mollova nie poddała się. MKK zniwelował straty do dwóch punktów, jednak ten stan nie trwał zbyt długo. Po trójce Jeleny Škerović było 24:17 dla gdynianek. Skutecznie wykonywane rzuty wolne przez Katarzynę Trzeciak zbliżyły do siebie oba zespoły. W końcówce pierwszej kwarty był to element chętnie wykorzystywany przez obie drużyny. Po dziesięciu minutach gry Basket prowadził 28:23. Złą informacją była ilość fauli zebranych przez MKK, co przy wąskiej kadrze zwiastowało kłopoty w dalszej fazie meczu.

Początek drugiej kwarty był nerwowy z obu stron. Więcej było fauli niż celnych rzutów. Basket wyczerpał swoje możliwości na nieprzepisowe przerwanie gry po niespełna czterech minutach. MKK przegrywał w tym momencie 27:34. Siedlczanki ruszyły w pogoń za rywalkami, która miała oznaki skutecznej. Dwa błędy w defensywie ponownie wysforowały gdynianki (40:32). Po akcji 2+1 Trzeciak gospodynie przegrywały tylko 37:41. MKK miał jednak problem z powstrzymaniem Shawnice Wilson, co negatywnie odbiło się na rezultacie. Po trójce Damiki Martinez MKK doszedł rywalki na trzy oczka, a po sprytnym rzucie Parysek różnica stała się najmniejsza z możliwych (46:47). Celne rzuty osobiste Trzeciak w końcówce zapewniły siedlczankom prowadzenie 50:47 na półmetku rywalizacji.

Druga połowa rozpoczęła się od indywidualnej akcji Koperwas zakończonej punktami. Basket szukał sposobu na odrobienie strat, jednak Agnieszka Bibrzycka miała jedyny w meczu gorszy moment. Doświadczona koszykarka przełamała krótką bessę i pomogła w doprowadzeniu do remisu 54:54. Na kwadrans przed końcem MKK prowadził 58:54, jednak dwie podstawowe zawodniczki (Oksana Kisilowa i Damika Martinez) miały po 4 faule. O remis 60:60, a także wykluczenie Portorykanki, zadbała starsza z sióstr Bibrzyckich. MKK nie podłamał się i zakończył trzecią kwartę przy korzystnym rezultacie – 66:65.

Niewielka różnica pomiędzy zespołami była zwiastunem ciekawej końcówki. Pierwsze minuty finałowej kwarty były zdominowane chęcią uzyskania korzystnego wyniku. Szybciej z presją poradziły sobie gdynianki, które po trójce Škerović osiągnęły 6-punktową przewagę. Mało tego, chwilę później strata MKK zakończyła się akcją 2+1 Tatiany Troiny. Basket prowadził 79:70, a do końca pozostało mniej niż 5 minut. Po kolejnym rzucie za trzy Skerović przewaga gdynianek urosła do 10 punktów (82:72). Ostatecznie MKK przegrał 77:91, jednak drużynie Mollova za postawę należą się słowa uznania.

W sobotę 12 grudnia o 19:00 MKK podejmie Widzew Łódź.

06.12.15, 17:00 – Siedlce (hala ARMS)
TBLK: MKK Siedlce – Basket Gdynia 77:91 (23:28, 27:19, 16:18, 11:26)
MKK: 4. Magdalena Koperwas 21, 6. Katarzyna Trzeciak 19, 17. Damika Martinez 11, 11. Marie Malone 10 (13 zbiórek), 10. Magdalena Parysek 10, 9. Oksana Kisilowa 6
Basket: 14. Agnieszka Bibrzycka 22, 8. Jelena Škerović 18, 31. Tatiana Troina 18, 40. Shawnice Wilson 12, 32. Paris Johnson 7, 6. Aneta Kotnis 6, 7. Katarzyna Suknarowska 5, 21. Anna Jakubiuk 2, 9. Kamila Podgórna 1, 10. Magda Bibrzycka, 5. Jowita Ossowska