Zgaszony Znicz (fotogaleria)

W środowe południe w meczu sparingowym siedlecka Pogoń pokonała II-ligowy Znicz Pruszków 2:0. Był to ostatni występ biało-niebieskich w tym roku.

W zespole Pogoni zagrał zawodnik testowany – 23-letni nigeryjski skrzydłowy Joshua Balogun Kayode, występujący ostatnio w Rozwoju Katowice.

Mecz doskonale rozpoczęli podopieczni Marcina Sasala, gdyż już w pierwszej minucie wyszli na prowadzenie po trafieniu głową Adama Dudy, który wykorzystał dobre dośrodkowanie Mariusza Rybickiego. Drugi gol padł w 41 minucie, kiedy to Rybicki zagrał do testowanego Baloguna, a ten świetnym podaniem obsłużył Dudę, który bez problemów umieścił futbolówkę w siatce. W drugiej części gry było sporo okazji strzeleckich po obu stronach. W ekipie Pogoni najbliżej zdobycia bramki był Balogun, ale dobrą interwencją popisał się wówczas Michał Bigajski. Z kolei Znicz mógł zmniejszyć rozmiary porażki po uderzeniu z rzutu wolnego, jednak Przemysława Frąckowiaka uratował słupek.

Warto dodać, że w zespole Pogoni wystąpił dziś zawodnik rezerw Dominik Barciak. Natomiast w Zniczu testowany był były zawodnik siedlczan Mateusz Steć.

Po dzisiejszym sparingu piłkarze Pogoni rozpoczęli urlopy. Potrwają one do 11 stycznia, kiedy to odbędzie się pierwszy trening.

09.12.15, 12:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

Sparing: Pogoń Siedlce – Znicz Pruszków 2:0 (2:0)

Bramki: Adam Duda 1, 41

Pogoń: 1. Przemysław Frąckowiak – 16. Łukasz Wójcik, 28. Ernest Dzięcioł, 17. Przemysław Rodak, 8. Daniel Chyła – 9. Joshua Balogun Kayode (74, 23. Dominik Barciak), 7. Daniel Dybiec (54, 27. Kamil Dmowski), 6. Marcin Paczkowski, 10. Mariusz Rybicki (59, 19. Krystian Wójcik), 26. Dawid Dzięgielewski (46, 20. Piotr Krawczyk) – 15. Adam Duda (64, 95. Patryk Ciulak)

Znicz: Michał Bigajski – Maciej Pieczyński, Michał Kucharski, Mateusz Steć, Marcin Rackiewicz – Mateusz Stryjewski, Maciej Machalski, Krzysztof Kopciński, zawodnik testowany, zawodnik testowany – zawodnik testowany. (II połowa) Dominik Kalinowski – Mateusz Baranowski, Paweł Czarnecki, zawodnik testowany, Mateusz Stryjewski – Adrian Grabowski, zawodnik testowany, Arkadiusz Górka, Jarosław Kosieradzki, Krzysztof Kopciński – Bartosz Wiśniewski

źródło: własne, foto:  Kamil Sulej