środa, 1 maja 2024r.

Wiatr w oczy (fotogaleria)

MKK Siedlce w przedostatnim meczu w 2015 roku minimalnie przegrał z Widzewem Łódź.

W kadrze MKK znalazła się Anna Olchowyk-Pokojowa, która wreszcie powróciła z Ukrainy. Z kolei w Widzewie brakowało zawieszonej Angel Robinson, głównej aktorki pierwszego starcia obu drużyn. W teamie z włókienniczego miasta siedleckim kibicom miały okazję przypomnieć się Lidia Niedzielska i Marta Urbaniak.

Łodzianki lepiej weszły w mecz. Po trójce Urbaniak Widzew objął prowadzenie 5:0. Siedlczanki w początkowym okresie spotkania miały problem z trafieniem do kosza. Ofensywne próby MKK były przerywane faulami, co znalazło odzwierciedlenie w szybko osiągniętym limicie przewinień przez rywalki. Siedlczanki przełamały niemoc rzutową, jednak 5-punktowa przewaga przyjezdnych utrzymywała się przez długi czas. Widzew po trójce Niedzielskiej wygrywał 18:10. Drużyna Teodora Mollova doskonale zdawała sobie sprawę, że nie może pozwolić oponentkom na ucieczkę. Po akcji 2+1 Marie Malone różnica została zniwelowana do trzech punktów. Mimo pojedynczych zrywów gra MKK nie była powalająca. Trener siedlczanek dał upust swojemu niezadowoleniu w czasie dwóch przerw na żądanie. Po 10 minutach gospodynie przegrywały 17:20.

Początek drugiej kwarty był czasem znakomitej gry Damiki Martinez. Portorykanka swoimi błyskotliwymi zagrania w obronie i ataku pomogła w przechyleniu szali na korzyść MKK (23:22). O właściwą odpowiedź na formę Martinez w łódzkich szeregach zadbała Urbaniak. Końcówka pierwszej połowy była dramatyczna dla MKK. Siedlczanki przegrywały 29:30, a w ciągu kilku chwil zrobiło się 29:39. Na domiar złego faulem technicznym została ukarana Katarzyna Trzeciak, która w ten sposób została wykluczona z gry. Ostatnim wysiłkiem siedlczanki zniwelowały przewagę łodzianek o połowę. Do przerwy: MKK – Widzew 34:39.

Po przerwie Niedzielska i Urbaniak robiły wszystko, aby MKK długo o nich nie zapomniał. Pierwsza z nich dbała o skuteczne rozegranie, natomiast druga bombardowała rzutami za trzy punkty. Obie koszykarki swoją ambitną postawę przypłaciły zbliżeniem się do limitu fauli. Trener Piotr Rozwadowski postanowił oszczędzić zawodniczki i posłał do boju rezerwowe. Widzew przez całą trzecią kwartę miał przewagę punktową, jednak dobra postawa Oksany Kisilowej sprawiła, że po pół godzinie gry MKK przegrywał 59:65.

Strata była do odrobienia, ale trzeba było rozegrać ostatnią kwartę w sposób mistrzowski. MKK błyskawicznie niwelował różnicę, zaś łodzianki z każdym uciekającym punktem coraz bardziej denerwowały się. Ponowny spokój w grę Widzewa wprowadziły wyciągnięte z rezerwy Niedzielska i Urbaniak. Po trójce Magdaleny Koperwas siedlczanki przegrywały tylko 70:72. Chwilę później do remisu doprowadziła mistrzyni półdystansu – Kisilowa. Na cztery minuty przed końcem trenerzy otrzymali minutę ze swoimi drużynami. Po dwójce Malone hala MKK wybuchła euforią, która została jednak momentalnie wyhamowana przez trójkę Urbaniak. W decydującym momencie siedlczanki nie wytrzymały presji i popełniły zbyt wiele błędów w ofensywie. W ostatniej akcji rzutu za trzy z połowy próbowała Koperwas, ale została nieprzepisowo powstrzymana. Sędziowie nie dopatrzyli się sytuacji kwalifikującej do zarządzenia trzech rzutów osobistych. Widzew wygrał 80:78, jednak po sędziowskich decyzjach pozostał spory niesmak.

Za tydzień rywalem MKK będzie Ślęza Wrocław.

12.12.15, 19:00 – Siedlce (hala ARMS)
TBLK: MKK Siedlce – Widzew Łódź 78:80 (17:20, 17:19, 25:26, 19:15)
MKK: 11. Marie Malone 22, 9. Oksana Kisilowa 20, 17. Damika Martinez 13, 4. Magdalena Koperwas 11, 6. Katarzyna Trzeciak 6, 10. Magdalena Parysek 4, 13. Anna Olchowyk-Pokojowa 2
Widzew: 25. Marta Urbaniak 27, 12. Julia Adamowicz 16, 31. Lidia Niedzielska 14, 15. Aija Brumermane 8, 5. Aleksandra Kaja 6, 33. Tynikki Crook 4, 8. Katarzyna Kenig 3, 13. Kinga Bandyk 2, 11. Sylwia Bujniak