wtorek, 23 lipca 2024r.

Pogoń po spotkaniu z kibicami

W sali konferencyjnej Parku Wodnego Siedlce odbyło się spotkanie z udziałem przedstawicieli Pogoni Siedlce oraz kibiców.

MKP reprezentowali: Daniel Dybiec i Marcin Paczkowski (piłkarze), Andrzej Materski (prezes), Jan Niedziółka (członek zarządu) oraz Marcin Sasal (trener). Pierwsze 40 minut spotkania prezentujemy na wideo, więc nie będziemy szerzej opisywać tej części.

– Próbowaliśmy nagrać materiał z meczu ze Zniczem Pruszków, ale okazało się, że jedna kamera jest zepsuta. Ja nie znam się na naprawie kamer, ale widocznie będę musiał przeszkolić się w tym temacie. Jeżeli takich rzeczy nie zrobimy to będziemy cierpieć – przyznał opiekun Pogoni.

O polityce marketingowej klubu wypowiedział się Materski: – Wiadomo, że za marketingiem idą pieniądze. Robienie pewnych rzeczy, kiedy graliśmy w Pruszkowie nie miało sensu. Chcemy wrócić do pewnych rozwiązań, takich jak np. spotkania w szkołach. Pracujemy nad tym i wkrótce postaramy się coś zaprezentować.

Pełniący obowiązki prezesa Materski zabrał także głos w sprawie skautingu. – Działamy na zasadach stricte społecznych. Współpracuje z nami Rafał Pisarzak, który jest skautem PZPN na Szkocję. W tej chwili mamy 20-paru piłkarzy, którzy zgłosili się poprzez naszą stroną. Są to przede wszystkim młodzi piłkarze, nie są to jednak kandydaci na grę w I lidze. Kolejnym krokiem, który chcemy wykonać jest stworzenie społecznej siatki skautów w regionie. Na razie nie mamy na to środków i chcemy to rozwijać bez tworzenia dodatkowych kosztów – uczciwie przyznał sternik Pogoni.

Kibiców rozgrzał do czerwoności temat transferów i polityki transferowej. – Wszystkie transfery mają przechodzić przeze mnie. Ja już w jednym klubie spakowałem się, kiedy ingerowano w zakres moich obowiązków. Staramy się działać na rynku rzetelnie, żeby nie popełnić błędów. Nie jesteśmy krezusami finansowymi, nie możemy mieć 30 zawodników w stajni. Musimy zrobić tyle transferów, żeby zapewnić jakość zespołowi. Różne sytuacje nam się zdarzą na wiosnę. Mieliśmy jesienią dużo szczęścia, gdyż dociągnęliśmy naście spotkań praktycznie w tym samym składzie. Nie liczmy na powtórkę tej sytuacji – mówił Sasal. – Przymierzamy się do przedłużenia umów z wyróżniającym się piłkarzami – dodał Materski. – My czekamy na to co stanie się w ekstraklasie. Przez ostatnie dwa sezony kluby z elity nagromadziły wyróżniających się piłkarzy z I ligi, którzy teraz nie grają. My czekamy, kto nie wsiądzie do samolotu lecącego na zgrupowanie i będzie pasował do naszej koncepcji. Nie musimy się śpieszyć, ponieważ mamy więcej czasu niż latem – zakończył transferowy wątek Sasal.

– Słyszałem o jakimś wielkim powrocie do Pogoni, więc zastanawiałem się o kogo chodzi. O Boruca czy o Kiełba? – żartował Sasal.

Na zakończenie konferencji prezes Pogoni zapowiedział, że kolejne spotkanie z kibicami zostanie zorganizowane przed startem piłkarskiej wiosny.

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

19 odpowiedzi

   1. Demianiuk do Siedlec ? Absolutnie nie trafiona osoba. Przecież to zawodnik Piasta Gliwice wypożyczony do Bełchatowa. Gra w lepszym klubie niż Pogoń, ma kontrakt jakiego w Pogoni nikt mu nie zapewni i najważniejsze, jaki charakter miałby mieć jego powrót ? Transfer nie wchodzi w grę bo Pogoni nie stać na odkupienie zawodnika z klubu ekstraklasy, a wypożyczenie z powodów przedstawionych powyżej jest nierealne.

 1. 1. Paweł Trojecki.
  2. Piotr Ogórek.
  3. Artur Major.
  4. Tomasz Zowsik.
  5. Tomasz Rudzki.

  trafiłem?

 2. Ludzie drodzy Lewandowski? Przecież on niedawno przeprowadził się z rodziną na „swoje śmiecie” do Grudziądza. Dostał takie pieniądze ze w Pogoni nie ma szans na podobne. Przez pół roku grał nie za wiele i teraz przeszedłby do Pogoni ? W życiu Sasal nie wziąłby tego zawodnika, a i sam zawodnik nie sądzę aby był zainteresowany przeprowadzką na ół roku. Bez sensu.

  1. Masz rację Pablo. Jak skończą się sądy, wchodzi sponsor a Puzon albo trener, albo Prezes, albo przedstawiciel sponsora w Zarządzie

 3. wacek, napisz dlaczego to niby Sasal nie chciałby Lewandowskiego? Za słaby na Pogoń?

  1. Ja już napisałem dlaczego wg mnie Lewandowski nie będzie zawodnikiem Pogoni. Przeczytaj uważnie kilka zdań. Po pierwsze Pogoń to nie jest jakieś szczególne miejsce dla piłkarza, ze względu na stronę finansową. Tutaj zawodnik (nie liczę tzw. ludzi trenera) ma szansę na kontrakt na poziomie od 2.5 tysiąca (ci postrzegani jako słabsi) do 4-4,5 tysiąca (ci „lepsi) ludzie których „załatwia trener dostają więcej (5-7 tys) i jest ich niewielu. Lewandowski ma rodzinę i dobre zarobki w Grudziądzu i nie jest głupkiem aby przeprowadzać się na pół roku do Siedlec, zostawiając rodzinę. Dlaczego Sasal nie chciałby Lewandowskiego pytasz. Bo Lewandowski przez ostatnie pół roku nie grał i to co było z jego strony dobre w Pogoni, nie sprawdziło się w Grudziądzu. Sasal nie weżmie w ciemno Lewandowskiego bo to nie Glik, a Lewandowski na testy się nie zgodzi. To oczywiste. Poza tym najistotniejsze jest to że jak wcześniej napisałem nie sądzę aby sam zawodnik był zainteresowany ponownym graniem w Siedlcach. To tyle według mnie.

 4. Krystian Wójcik z którego zrezygnował Sasal prawdopodobnie od wiosny będzie zawodnikiem Wisły Puławy.

 5. I sprawdza się zasada postów pisanych przez słabo lub całkowicie niezorientowanych i wypisujących bzdury. W rundzie wiosennej tego sezonu Lewandowski rozpoczął mecze w podstawowej jedenastce Olimpii. Zagrał pięć spotkań i złapał kontuzje pleców która go wyeliminowała na prawie dwa miesiące z treningów i meczów. Potem rozegrał jeszcze trzy lub cztery mecze i koniec rundy. Wszystko do sprawdzenia w necie więc po co piszesz bzdury chłopie? Następna bzdura to to że ma wysoki kontrakt. A to wiem od niego samego. Grając w Siedlcach mieszkał tu z rodziną więc nie widzę problemu. A czy by chciał wrócić tego nie wiem ale w rozmowie z nim wyczułem że rodzinny klub wcale go nie rajcuje i każdy wariant jest możliwy.

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;