niedziela, 21 lipca 2024r.

Rafał Misztal: Potrafimy pokazać rogi

Na portalu MazowieckaPiłka.pl ukazał się wywiad z bramkarzem Pogoni Siedlce – Rafałem Misztalem. Zachęcamy do lektury.

Czy wiąże pan przyszłość z Siedlcami?
Jestem już na tym etapie życia – żona, dwójka dzieci – że każda zmiana jest kłopotliwa. Każda przeprowadzka kosztuje nas dużo wysiłku, pracy. Młodzi piłkarze, którzy jeszcze tego nie doczekali, nie mają o tym pojęcia. Spakują dwie-trzy torby i pojadą na drugi koniec Polski. U mnie wygląda to tak, że człowiek jeździ z całym dobytkiem. Mam kontrakt ważny do czerwca, jak wszyscy. Nie ukrywam, że chciałbym zostać w Pogoni na dłużej. W klubie wszystko funkcjonuje dobrze. Baza, jak na warunki I-ligowe, jest chyba najlepsza w Polsce. Oświetlenie doda uroku stadionowi. Jest hotel, aquapark, na brak młodzieży też nie sposób narzekać. Mamy z żoną bliżej w rodzinne strony, więc na pewno chciałbym tu zostać dłużej. Muszę jednak czekać na ruch ze strony zarządu. Nie będę chodził i prosił o nowy kontrakt. Ja swoje robię na treningach i w trakcie meczów.

Pogoń celuje w wyższe miejsce w tabeli, ale powtórka z zeszłego sezonu, czyli baraż, jest prawdopodobna. Na miejscu barażowym w II lidze jest Znicz Pruszków, a tam w bramce stoi pański brat – Piotr. Czy wyobraża pan sobie taki scenariusz?
Już się z bratem śmialiśmy z takiej możliwości kilka kolejek temu. Takie są koleje losu. Istnieje takie prawdopodobieństwo. W I lidze rywalizowaliśmy, kiedy ja byłem w Chojnicach, a brat w Tychach, natomiast w II lidze okazją do spotkania był mecz KSZO – Znicz. Na razie ja jestem górą w braterskim pojedynku. Mimo tego nie chcę nawet myśleć o takiej sytuacji. Brat przed sezonem nie liczył, że Znicz będzie faworytem do awansu, jednak pruszkowianie rozkręcili się i są w dobrej sytuacji przed wiosną. Każdy chce ominąć baraż, nie tylko my. Uważam, że nasza drużyna jest na tyle dobra, żeby oddalić się od zagrożenia.

 

CAŁY WYWIAD

 

źródło: MazowieckaPiłka.pl; foto: Daniel Koper

DODAJ KOMENTARZ

Jedna odpowiedź

  1. Wszystkiego najlepszego wszystkim piłkarzom oraz wiernym kibicom z okazji Świąt 50 punktów na wiosnę i 3 tysięcznej publiki na każdym meczu …cały czas do przodu

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;