wtorek, 23 lipca 2024r.

Rafał Maćkowski w Pogoni

20-letni pomocnik Rafał Maćkowski z ŁKS Łomża został zawodnikiem MKP Pogoń Siedlce.

Rafał Maćkowski to wychowanek ŁKS Łomża. Piłkarz w całej swojej przygodzie z piłką występował w klubie z Łomży. W obecnym sezonie w rozgrywkach III ligi strzelił 14 goli w 18 meczach i jest drugim najlepszym strzelcem tych rozgrywek.

Młodzieżowiec związał się z Pogonią półrocznym kontraktem, w którym została opcja pierwokupu.

Ponadto kontrakt z MKP Pogoń przedłużył Łukasz Wójcik. Wychowanek biało-niebieskich podpisał umowę obowiązującą do końca sezonu.

Transfery – zima 2016

 

źródło: własne; foto: MKP Pogoń Siedlce

DODAJ KOMENTARZ

6 odpowiedzi

 1. dobre, fajna sansa dla chłopaka jeśli prawdą jest że Pogoń ma pierwokup to znaczy że nowa jakość zarządzania ma miejsce,

  dobry kierunek brać młodych z prawem pierwokupu

 2. Prawo pierwokupu to normalna klauzula (ściema) aby klub wypożyczający chciał minimum za wypożyczenie. Tak czy siak Ten zawodnik za pół roku wróci do Łoży, a na pewno nie zostanie w Siedlcach. Pogoń nie ma kasy na transfery nawet po urzędowej cenie.

  1. To prawda że Pogoń nie ma kasy na zakup zawodników z zewnątrz ,ale z tym powrotem to nie jest to tak oczywiste.
   Zdanie zawodnika jest najważniejsze w tym wszystkim i nie sądzę że będzie chciał powrócić do ligi o 2 klasy niżej,co najwyżej tylko po to,aby podpisać kontrakt z nowym lepszym klubem na lepszych warunkach.
   Jeżeli zawodnik będzie miał chęć i wolę pozostania a oferty lepsze nie napłyną to nie sądzę żeby macierzysty klub kładł mu kłody pod nogi i na siłę sprowadzał dla wzmocnienia swojego zespołu na poziomie 3 ligi.
   Wszystko zależy też od różnych okoliczności po stronie Pogoni np to czy utrzymamy się w lidze i na którym miejscu bo to są kwestie kluczowe.

   1. Tylko że nikt tutaj nikomu łaski nie robi i opłata za zawodnika do 21 lat „z urzędu” wg tabeli z zespołu II ligi do i czy nawet II ligi to kilkadziesiąt tysięcy złotych. Myślisz że Łomża odda go za friko ? Nie ma takiej możliwości. Pogoń za swoich młodzieżowców nawet po 1000-2000 od „biedaków ” z okręgi siedleckiego pobiera

    1. Nie miałem na myśli od kupnego,tylko przedłużeniu wypożyczenia normalna sprawa.

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;