wtorek, 23 lipca 2024r.

Zabrakło trójek

MKK przegrał z AZS UMCS Lublin aż 17 punktami. Mecz był jednak bardziej wyrównany niż wskazuje końcowa różnica.

SYTUACJA WYJŚCIOWA

Kadrowe zamieszanie w MKK powoli dobiega końca. Do drużyny dołączyła oczekiwana od kilku dni Oksana Kisilowa. Ponadto debiut w rywalizacji z akademiczkami zaliczyła Aleksandra Jagodzińska, która ostatnio występowała w I-ligowym MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra. Mimo poszerzenia kadry o dwie zawodniczki – względem meczu z Energią – zdecydowanym faworytem spotkania był AZS UMCS Lublin. W składzie klubu z Koziego Grodu okazję do przypomnienia się siedleckim kibicom otrzymały Marta Jujka, Agnieszka Makowska i Olivia Szumełda-Krzycka. Żadna z nich nie zabłysnęła niczym pozytywnym.

KLUCZOWY MOMENT

W drugiej kwarcie AZS UMCS osiągnął 10-punktową przewagę i długo jej pilnował. Przy stanie 48:37 doszło do niezwykle kontrowersyjnej sytuacji. Przemotywowana Makowska grająca od pierwszej sekundy pobytu na parkiecie z nadmierną agresją uderzyła Magdalenę Parysek, co ułatwiło jej zdobycie jedynych punktów w tym spotkaniu. Sędziowie nie dopatrzyli się faulu, zaś trener Teodor Mollov zażarcie protestował przeciwko ich decyzji. Opiekun MKK został ukarany technicznym, a poturbowana Parysek musiała opuścić parkiet. Wkrótce na ławce wylądowała także Makowska, która zebrała 5 fauli w nieco ponad 12 minut.

Możesz nie być dobrym pianistą, malarzem, koszykarzem, bo to kwestia talentu – tak jest w życiu, tylko musisz być człowiekiem, a nie prostakiem. Cieszę się, że u nas i u nich skończyło się bez kontuzji – powiedział Teodor Mollov.

Inny ważny moment miał miejsce na przełomie trzeciej i czwartej kwarty. MKK doszedł akademiczki na 7 punktów, jednak niestaranna gra gospodyń przy skuteczności lublinianek w rzutach z dystansu załatwiła sprawę. Ostatecznie siedlczanki przegrały 63:80.

LICZBA MECZU

8,3 – tyle procent wynosiła skuteczność MKK w rzutach za trzy punkty. Bez tego elementu siedlczanki nie były w stanie ograć silnego teamu z Lublina. MKK trafiła tylko raz na dwanaście prób.

PLANY MKK

W niedzielę 24 stycznia MKK zagra w Bydgoszczy. Początek meczu z Artego o 18:00.

17.01.16, 15:00 – Siedlce (hala ARMS)
TBLK: MKK Siedlce – AZS UMCS Lublin 63:80 (19:18, 16:28, 20:16, 8:18)
MKK: 4. Magdalena Koperwas 18, 6. Katarzyna Trzeciak 15, 9. Oksana Kisilowa 14, 8. Aleksandra Jagodzińska 7, 13. Anna Olchowyk-Pokojowa 5, 10. Magdalena Parysek 4, 24. Dominika Prochenka
AZS UMCS: 25. Leah Metcalf 24, 33. Drey Mingo 14, 44. Kateryna Dorogobuzowa 13, 6. Dominika Owczarzak 12, 24. Jhasmin Player 8, 14. Marta Jujka 4, 28. Agnieszka Makowska 2, 22. Kinga Piędel

Pozostałe wyniki 15 kolejki:
Artego Bydgoszcz – MKS Polkowice 80:44
AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski – MUKS Poznań 58:47
JAS-FBG Sosnowiec – Wisła Can-Pack Kraków 67:75
Ślęza Wrocław – Basket Gdynia 71:65
Widzew Łódź – Energa Toruń 63:66

 
źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

4 odpowiedzi

  1. Oczywiscie przejaskrawiony komentarz w internecie ale coz inni obserwatorzy widzieli to inaczej.Jakby wynik byl na styku to moznaby gdybac ale przegraliscie 17punktami wiec nie placzcie tylko bierzcie sie do roboty i walczcie!Pozdrawiam z Lublina!

    1. Makowska nie uderzyła Parysek. Parysek spadając odbiła się od Mingo i upadła na parkiet.

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;