środa, 15 maja 2024r.

Zabrakło trójek

MKK przegrał z AZS UMCS Lublin aż 17 punktami. Mecz był jednak bardziej wyrównany niż wskazuje końcowa różnica.

Kadrowe zamieszanie w MKK powoli dobiega końca. Do drużyny dołączyła oczekiwana od kilku dni Oksana Kisilowa. Ponadto debiut w rywalizacji z akademiczkami zaliczyła Aleksandra Jagodzińska, która ostatnio występowała w I-ligowym MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra. Mimo poszerzenia kadry o dwie zawodniczki – względem meczu z Energią – zdecydowanym faworytem spotkania był AZS UMCS Lublin. W składzie klubu z Koziego Grodu okazję do przypomnienia się siedleckim kibicom otrzymały Marta Jujka, Agnieszka Makowska i Olivia Szumełda-Krzycka. Żadna z nich nie zabłysnęła niczym pozytywnym.

KLUCZOWY MOMENT

W drugiej kwarcie AZS UMCS osiągnął 10-punktową przewagę i długo jej pilnował. Przy stanie 48:37 doszło do niezwykle kontrowersyjnej sytuacji. Przemotywowana Makowska grająca od pierwszej sekundy pobytu na parkiecie z nadmierną agresją uderzyła Magdalenę Parysek, co ułatwiło jej zdobycie jedynych punktów w tym spotkaniu. Sędziowie nie dopatrzyli się faulu, zaś trener Teodor Mollov zażarcie protestował przeciwko ich decyzji. Opiekun MKK został ukarany technicznym, a poturbowana Parysek musiała opuścić parkiet. Wkrótce na ławce wylądowała także Makowska, która zebrała 5 fauli w nieco ponad 12 minut.

Możesz nie być dobrym pianistą, malarzem, koszykarzem, bo to kwestia talentu – tak jest w życiu, tylko musisz być człowiekiem, a nie prostakiem. Cieszę się, że u nas i u nich skończyło się bez kontuzji – powiedział Teodor Mollov.

Inny ważny moment miał miejsce na przełomie trzeciej i czwartej kwarty. MKK doszedł akademiczki na 7 punktów, jednak niestaranna gra gospodyń przy skuteczności lublinianek w rzutach z dystansu załatwiła sprawę. Ostatecznie siedlczanki przegrały 63:80.

LICZBA MECZU

8,3 – tyle procent wynosiła skuteczność MKK w rzutach za trzy punkty. Bez tego elementu siedlczanki nie były w stanie ograć silnego teamu z Lublina. MKK trafiła tylko raz na dwanaście prób.

PLANY MKK

W niedzielę 24 stycznia MKK zagra w Bydgoszczy. Początek meczu z Artego o 18:00.

17.01.16, 15:00 – Siedlce (hala ARMS)
TBLK: MKK Siedlce – AZS UMCS Lublin 63:80 (19:18, 16:28, 20:16, 8:18)
MKK: 4. Magdalena Koperwas 18, 6. Katarzyna Trzeciak 15, 9. Oksana Kisilowa 14, 8. Aleksandra Jagodzińska 7, 13. Anna Olchowyk-Pokojowa 5, 10. Magdalena Parysek 4, 24. Dominika Prochenka
AZS UMCS: 25. Leah Metcalf 24, 33. Drey Mingo 14, 44. Kateryna Dorogobuzowa 13, 6. Dominika Owczarzak 12, 24. Jhasmin Player 8, 14. Marta Jujka 4, 28. Agnieszka Makowska 2, 22. Kinga Piędel