poniedziałek, 29 kwietnia 2024r.

Zwycięstwo po golu w ostatnich minutach (fotogaleria)

Siedlecka Pogoń pokonała na własnym boisku zespół Znicza Pruszków 2:1.

W kadrze na to spotkanie znaleźli się testowaniu Paweł Łysiak (Wisła Płock) oraz Kamil Jonkisz (Podbeskidzie Bielsko Biała). Trener Marcin Sasal nie mógł natomiast skorzystać z kontuzjowanych: Krzysztofa Bodzionego oraz Ernesta Dzięcioła. Pogoń po zakończeniu rundy jesiennej w okresie roztrenowania zmierzyła już się ze Zniczem. Wtedy siedlczanie wygrali to spotkanie 2:0.

Spotkanie było rozgrywane na stadionie ARMS przy ulicy Prusa, ponieważ sztab szkoleniowy biało-niebieskich chciał, by zespół zagrał na murawie naturalnej. Pierwszy groźny strzał w meczu w 4 minucie oddał Maksymilian Banaszewski, ale jego uderzenie sprzed pola karnego przeleciało nad poprzeczką. W 13 minucie Rafał Misztal obronił kolejny dobry strzał Banaszewskiego. Osiem minut później to Pogoń zaatakowała bramkę zespołu z Pruszkowa, ale uderzenie Konrada Wrzesińskiego bez problemów obronił bramkarz Znicza Piotr Misztal. Warto dodać, że Piotr jest bratem Rafała, golkipera siedleckiej Pogoni. W 37 minucie minimalnie obok bramki strzelał Patryk Kubicki. Cztery minuty przed końcem pierwszej odsłony przyjezdni stworzyli najgroźniejszą akcję po której powinna paść bramka. Rafał Włodarczyk uderzył w słupek, futbolówka po odbiciu się od bramki spadła pod nogi Banaszewskiego, który jeszcze dobijał, ale piłkę z linii bramkowej wybił Daniel Chyła.

W drugiej połowie otworzył się worek z bramkami. W 64 minucie było 1:0 dla Pogoni. Wrzesiński zagrał do Dawida Dzięgielewskiego, a ten mocnym strzałem pokonał zaskoczonego bramkarza gości. Siedem minut później Znicz doprowadził do remisu, a na listę strzelców wpisał się Mateusz Stryjewski, który uderzył do pustej bramki. Dwie minuty przed końcem spotkania Mariusz Rybicki uderzeniem po krótkim słupku zapewnił biało-niebieskim zwycięstwo.

Były zawodnik teamu z Siedlec Piotr Ceglarz przebywa na testach w II-ligowym Nadwiślanie Góra.

Następne spotkanie Pogoń Siedlce rozegra w środę 24 lutego z beniaminkiem białoruskiej ekstraklasy FK Gorodieja.

20.02.16, 12:00 – Siedlce (stadion ARMS)

Sparing: Pogoń Siedlce – Znicz Pruszków 2:1 (0:0)

Bramki: Dawid Dzięgielewski 64, Mariusz Rybicki 88 – Mateusz Stryjewski 71

Pogoń: Rafał Misztal – Konrad Wrzesiński (78 Łukasz Wójcik), Rafał Zembrowski, Mateusz Żytko, Daniel Chyła (46 Daniel Dybiec) – Rafał Maćkowski (46 Dawid Dzięgielewski), Rafał Augustyniak, Kamil Dmowski (46 Marcin Paczkowski), Mariusz Rybicki, Damian Świerblewski (46 Paweł Łysiak) – Adam Duda (46 Kamil Jonkisz)

Znicz: Piotr Misztal – Michał Kucharski, Arkadiusz Jędrych, Maciej Mysiak, Rafał Włodarczyk – Marcin Rackiewicz, Andrzej Niewulis, Maciej Machalski (85 Michał Danilczyk), Maksymilian Banaszewski, Paweł Kaczmarek (46 Mateusz Stryjewski) – Patryk Kubicki

Żółte kartki: Rafał Zembrowski 55, Daniel Dybiec 60 – Arkadiusz Jędrych 70, Andrzej Niewulis 74

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz)