poniedziałek, 29 kwietnia 2024r.

Beniaminek białoruskiej ekstraklasy lepszy od Pogoni (fotogaleria)

Pogoń Siedlce przegrała z beniaminkiem białoruskiej ekstraklasy FK Gorodieja 1:4.

Pogoń już w 6 minucie mogła strzelić gola, ale rzutu karnego nie wykorzystał kapitan Pogoni Rafał Zembrowski. Siedem minut później to przyjezdni wyszli na prowadzenie, a Rafała Misztala pokonał Dmitrij Parchaczow. Pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry Damian Świerblewski wpisał się na listę strzelców i pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1. W drugiej odsłonie padły jeszcze trzy bramki i to wszystkie dla zespołu FK Gorodieja. Ich autorami byli: Dmitrij Kowb w 62 minucie, Jewgienij Szydłowskij w 77 minucie oraz Siergiej Usienia tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego.

Następne spotkanie Pogoń Siedlce rozegra w sobotę 27 lutego o godzinie 17:30 z Legionovią Legionowo. Spotkanie zostanie rozegrane na głównej płycie stadionu ROSRRiT przy sztucznym oświetleniu.

24.02.16, 15:00 – Siedlce (stadion ARMS)

Sparing: Pogoń Siedlce – FK Gorodieja 1:4 (1:1) Widzów: 100

Bramki: Damian Świerblewski 40 – Dmitrij Parchaczow 13, Dmitrij Kowb 62, Jewgienij Szydłowskij 77, Siergiej Usienia 89

W 6 minucie Rafał Zembrowski nie wykorzystał rzutu karnego (Pawieł Czesnowskij obronił).

Pogoń: 12. Rafał Misztal (46, 1. Przemysław Frąckowiak) – 93. Konrad Wrzesiński (46, 16. Łukasz Wójcik), 3. Rafał Zembrowski (64, 17. Rafał Augustyniak), 28. Mateusz Żytko (64, 6. Marcin Paczkowski), 8. Daniel Chyła (46, 5. Dawid Dzięgielewski) – 32. Kamil Jonkisz (46, 27. Rafał Maćkowski), 17. Rafał Augustyniak (46, 7. Daniel Dybiec), 6. Marcin Paczkowski (46, Krzysztof Bodziony), 10. Mariusz Rybicki (46, 13. Kamil Dmowski), 22. Damian Świerblewski (64, 8. Daniel Chyła) – 15. Adam Duda (46, 95. Paweł Łysiak)

FK: 1. Pawieł Czesnowskij – 23. Ilja Kołpaczuk (51, 8. Siergiej Usienia), 21. Kiriłł Pawluczek, 14. Jewgienij Szydłowskij, 45. Siemion Szestiłowskij – 20. Aleksiej Martyniec (59, 11. Michaił Koladko), 19. Aleksiej Chaleckij (46, 25. Aleksiej Pietrow), 2. Ołeksij Tupczij, 10. Dmitrij Lebiediew, 32. Dmitrij Parchaczow (57, 26. Wiaczesław Jarosławskij) – 7. Anton Saroka (54, 38. Dmitrij Kowb).

Żółte kartki: Rafał Zembrowski 20 – Kiriłł Pawluczek 43, Siergiej Usienia 60, Dmitrij Lebiediew 68

Sędzia: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska)

źródło: własne; foto: Kamil Sulej