piątek, 19 lipca 2024r.

Jonkisz wypożyczony. Gołębiewski i Świerblewski krok od Pogoni

Kamil Jonkisz będzie w rundzie wiosennej piłkarzem Pogoni Siedlce na zasadzie wypożyczenia z Podbeskidzia Bielsko-Biała. Daniel Gołębiewski i Damian Świerblewski są bliscy związania się z biało-niebieskimi.

Kamil Jonkisz to piłkarz ofensywny i młodzieżowiec – co szczególnie ważne – w kontekście kontuzji Ernesta Dzięcioła. W rundzie jesiennej 20-letni napastnik zaliczył 12 ogonów w ekstraklasie i 8 spotkań (5 goli) w III-ligowych rezerwach Górali.

Daniel Gołębiewski po rozwiązaniu kontraktu z Dolcanem miał wybór: Wigry Suwałki albo Pogoń Siedlce. 28-letni napastnik pochodzący z Wyszkowa zdecydował się pozostać na Mazowszu. Jego dorobek rocznej gry w Ząbkach to 23 mecze i 8 bramek. W przeszłości Gołąb występował w ekstraklasie (129 występów/20 bramek).

Damian Świerblewski zdążył już przyzwyczaić do siebie siedleckich kibiców, ponieważ zagrał w większości zimowych sparingów. 32-letni pomocnik na 99% będzie w Pogoni, jak zapewniają przedstawiciele Dolcanu Ząbki. Dorobek ekstraklasowy Świerblewskiego to 12 występów i 2 bramki (2010 rok – Ruch Chorzów). Jesienią w Dolcanie zdobył 5 bramek w 17 meczach ligowych.

Testy w Pogoni zakończył Paweł Łysiak, który był sprawdzany na treningach i w sparingach ze Zniczem i z FK Gorodieja.

Transfery – zima 2016

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

13 odpowiedzi

 1. Uła transfery last minute grube.Jeszcze jeden kreatywny pomocnik do srodka i powinno byc dobrze….

  Chociaz te sparingi… 🙂

 2. jak dolcan sie wycofał to anulują jego wyniki ? z całej rundy czy sezonu ?

  1. Walkowery do końca sezonu. Wyniki rozegranych meczów zostaną utrzymanie (vide przykład Floty z poprzednich rozgrywek).

 3. To dupa dla nas, to co rok temu mieliśmy szczęście teraz musimy oddać.

 4. Ale chyba tylko te z połowy rundy? Czyli 50% rozegranych meczy,czy te dwa mecze rozegrane awansem też się liczą?

  1. Wszystkie rozegrane przez Dolcan mecze liczą się do wyników w tabeli.

  2. Walkowery będą tylko za nierozegrane mecze Dolcanu. Niema co liczyć na przychylność losu i potknięcia rywali trzeba samemu wywalczyć utrzymanie co Pogoni życzę i szkoda mi Dolcanu. Oby szybko wrócili na właściwe tory. Mam nadzieję że Gołebiewski i Świerblewski podpiszą kontrakty, dla nas to wzmocnienie. Napastnik z doświadczeniem Ekstraklasowym powinien coś wnieść do zespołu, ciekawe czy zagra w sobotę z Legionovią. Świerblewski też w sparingach pokazuje że leszczem nie jest. Trzy bramki w czterech spotkaniach testowych, oby tak było i w lidze.

 5. Pisałem jakiś czas temu że Sasal powinien wykorzystać swoje znajomości i przy kłopotach finansowych Dolcanu i wyrwać kilku zawodników.
  Niektórzy od razu odpisali że kilku już odeszło a ci co zostali to się cenią i do Pogoni nie przyjdą a jednak miałem rację.
  Gołąb i Świerblewski nie są to piłkarze pokroju Krzywickiego ,ale nie są to też cieniasy i nie wątpliwie będą to dobre wzmocnienia.

  1. Powie tak . Też się cieszę że się udało. Doceniam Sasala . Że się rozpadł Dolcan to nie jego zasługą. Byli wolni chcą u nas grać się cieszę. Mimo wszytko uważam że jest to dobry trener i mamy farta że chcą u nas grać. Trener + fart : to jest sukces. Znajomości mają wszyscy ,może Sasal ma gadane i autorytet , też cenne. Wypada jednak podziękować trenerowi za spokój i rozwage i podziękować nominowanym że chcą u nas grać. I z nadzieją że to ostatni sezon gdzie wszyscy spadają.

 6. Najpierw niech podpisza do konca zezonu to jak dobrze podejdzie to sie utrzymamy a puzniej bedziemy sie martwic

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;