niedziela, 14 lipca 2024r.

Słońce zaświeciło nad Siedlcami

Tuż przed wznowieniem wiosennej części zmagań w I lidze odbyła się konferencja prasowa z udziałem nowo pozyskanych piłkarzy Pogoni Siedlce, trenera Marcina Sasala oraz p. o. prezesa Andrzeja Materskiego.

Na wstępie prezes Materski przybliżył przebieg okresu przygotowawczego i ruchy transferowe Pogoni. – Jako klub staraliśmy się stworzyć jak najlepsze warunki przygotowań zespołowi. Staraliśmy się też pozyskać najlepszych piłkarzy, na jakich nas było stać – powiedział sternik MKP.

– Dobieraliśmy piłkarzy pod względem ekonomicznym, ale i przydatności na poszczególne pozycje. Mieliśmy tylko dwóch zawodników o statusie młodzieżowca, dlatego pozyskaliśmy Kamila Jonkisza i Rafała Maćkowskiego. Jeżeli chodzi o Ernesta Dzięcioła to nie ma potrzeby przeprowadzenia operacji, ale będziemy mądrzejsi po dokładniejszych badaniach. Uważam, że doświadczenie pozyskanych zawodników nam pomoże. (…) W meczach kontrolnych szukaliśmy optymalnego ustawienia, coś wypracowaliśmy. Myślę, że jesteśmy przygotowani do meczu z Zawiszą, będziemy walczyć o punkty. Wiadomo, że gramy o utrzymanie w I lidze – nakreślił cel Pogoni na wiosnę Marcin Sasal.

Nie zabrakło pytań o stan finansów klubu. – Walka z budżetem jest ciągła. Chyba żaden klub w Polsce nie może sobie pozwolić na wszystko. Staramy się wszystko spinać, na razie nam to wychodzi – stwierdził Materski. – Środki są jakie są. We wszystkich klubach jest ciężko. W Siedlcach jest pewna stabilizacja. Każdy wie co tutaj robimy i o co gramy. Po pierwszym meczu nikt nie wierzył, że zdobędziemy jakiekolwiek punkty. Fakt, że trochę słońca nad Siedlcami zaświeciło – dodał Sasal.

Prezes Pogoni zabrał także głos w kwestii cen biletów: – Jest to temat stary jak świat. Zawsze pojawiają się pytania: Ile bilet powinien kosztować? Czy 15 złotych za bilet normalny to byłaby cena adekwatna? Zawsze cena będzie dyskusyjna. Myślę, że od nowego sezonu zróżnicujemy koszt biletów na poszczególne sektory. Na ten moment sprzedaliśmy ponad 500 karnetów. Myślę, że ich ostateczna liczba będzie koło 600.

– 21 maja zostanie oddany do użytku hotel Ibis. W tę uroczystość zostanie wpleciony mecz Pogoń Siedlce – Bytovia Bytów – zapowiedział Materski.

Czy można spodziewać się przedłużenia umów z piłkarzami obecnej kadry? – Nie jest tajemnicą, że w tej chwili rozmawiamy z poszczególnymi zawodnikami. Czynimy to umiejętnie, nie chcemy im zawracać w głowie. Chcemy mieć zbudowaną kadrę w dużej części przed końcem obecnego sezonu, choć coś na pewno zostanie na czerwiec i lipiec – przyznał prezes Pogoni.

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

4 odpowiedzi

  1. skoro pogon mocniejsza od Legii(korespondencyjnie poprzez mecze z bruk bet) i wygrała pogon w lidze z Wisła Płock to znaczy ze pogon najlepsza na Mazowszu !

  2. Pan Materski to chyba jest p.o. prezesa, chyba, że były wybory i jakoś to umknęło wszystkim.

  3. Nie mogłem się powstrzymać 😉

    „Jeżeli chodzi o Ernesta Dzięcioła to nie ma potrzeby przeprowadzenia operacji, ale będziemy mądrzejsi po dokładniejszych badaniach” – czyli co czeka w kolejce na rezonans z NFZ? 😉 To pewnie w 2017 albo w 2018 już będzie wiadomo co mu dolega.

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;