wtorek, 16 lipca 2024r.

Pogoń wzmocniona po obozie

Siedleccy rugbiści od piątku do niedzieli przebywali w Miętnem, gdzie na krótkim, acz intensywnym, obozie szykowali się do rundy wiosennej w Ekstralidze.

Andrzej Kozak miał do dyspozycji 30 zawodników, wśród których pojawiły się dwie nowe twarze. Do kadry Pogoni dołączyli Daniel Gdula i Daniel Trybus, którzy ostatnio występowali w Posnanii Poznań. Klub ze stolicy Wielkopolski na początku marca oficjalnie został wycofany z Ekstraligi, dzięki czemu jego zawodnicy otrzymali wolną rękę w poszukiwaniu nowych klubów. Zarówno Gdula, jak i Trybus to reprezentanci Polski w rugby 7-osobowym.

Daniel Gdula
rocznik: 1994
wzrost/waga: 177/87
pozycja: łącznik ataku
poprzedni klub: Posnania Poznań

Daniel Trybus
rocznik: 1992
wzrost/waga: 182/75
pozycja: łącznik młyna / atak
poprzedni klub: Posnania Poznań

Nowi zawodnicy podczas zgrupowania w Miętnem mieli okazje rywalizować jedynie w gierkach wewnętrznych. Już w niedzielę 20 marca Gdula i Trybus zagrają w test-meczu z Budowlanymi Lublin, który będzie próbą generalną przed wznowieniem zmagań w Ekstralidze. Pierwszym ligowym sprawdzianem Pogoni w 2016 roku będzie starcie ze Skrą Warszawa. Mecz został zaplanowany na piątek 25 marca, godz. 20:00.

– Jestem zadowolony, ponieważ na krótkim obozie wykonaliśmy ogrom pracy. Mamy za sobą 8 godzin pracy treningowej i sporo zajęć teoretycznych. Ćwiczyliśmy nad zgraniem zespołu. Nowi zawodnicy zwiększą pole manewru w meczach decydujących o awansie do najlepszej czwórki – powiedział trener Pogoni, Andrzej Kozak.

 

 

źródło: własne; foto: Facebook / rugby.info.pl

DODAJ KOMENTARZ

Jedna odpowiedź

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;