wtorek, 16 lipca 2024r.

Maciej Tataj: Jestem dziadkiem i mi to pasuje!

Na blogu „Gramy bez bramkarza” ukazał się wywiad z byłym napastnikiem Pogoni Siedlce – Maciejem Tatajem. Zachęcamy do lektury.

Po spadku pojawiła się oferta z Pogoni Siedlce. Ściągnął cię tam trener Daniel Purzycki?
Tak.

To dlaczego później tak łatwo z ciebie zrezygnował?
W trzech pierwszych meczach grałem, nie szło najlepiej, a potem niestety naderwałem mięsień łydki. Zamiast się wyleczyć, postanowiłem wrócić jak najszybciej i to był błąd. Z trzech tygodni zrobiło się sześć. Gdy już wróciłem, znów przyplątał mi się uraz, bardzo nietypowy – porażenie nerwu twarzowego. Wszyscy śmiali się ze mnie, że wyglądam jak Joker. Niby nic strasznego, ale nie mogłem zamknąć ust. Siedlce to było dla mnie jedno wielkie pasmo niepowodzeń.

Nie było nacisków, żebyś rozwiązał kontrakt przed terminem?
 Oczywiście, że były, i to duże! Ówczesny prezes, Jacek Kozaczyński, rozmawiał o tym ze mną i Piotrkiem Kosiorowskim. Stwierdziliśmy, że skoro przychodzi nowy trener, bo Purzyckiego zwolniono, poczekamy na jego opinię. Nagle dowiedziałem się, że nie pojadę na obóz. Wiem, że nie była to decyzja Carlosa Alosa Ferrera, tylko prezesa.

Jak w szatni odbierany był Jacek Kozaczyński junior
Bardzo źle. Ja do tego chłopaka nie miałem absolutnie nic, bo jako kolega nikomu nie wadził. Miał swoje dziwne zachowania, ale to chyba ze względu na swój charakter. Drużyna jednak nie tolerowała tego, że broni syn prezesa. Chory układ. Absurd całej tej sytuacji pokazuje obecny klub Jacka juniora. Chłopak terminuje w III lidze i to pokazuje, że chyba nie jest jednak tak dobrym bramkarzem. Nie może być tak, żeby syn prezesa czy trenera był w drużynie. Wyjątkiem mogą być Cesare i Paolo Maldini, tylko to jest inny system walutowy. To, co działo się w Siedlcach, było totalną patologią. Wiadomo, że ojciec chce zawsze pomóc synowi, ale jeśli tak, niech wyśle go do innego klubu. Jeśli zawodnik będzie dobry, to się obroni. Nie ma szans, żeby szatnia coś takiego zaakceptowała.

CAŁY WYWIAD

 

źródło: gramybezbramkarza.wordpress.com; foto: Piotr Niciporuk

DODAJ KOMENTARZ

Jedna odpowiedź

  1. Nie Siedlce dla ciebie tylko ty dla Siedlec byłeś jednym wielkim niepowodzeniem! Użycie małych liter z pełną świadomością.

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;