środa, 15 maja 2024r.

Warto było czekać (fotogaleria)

Pogoń Siedlce pokonała przed własną publicznością zespół Zagłębia Sosnowiec 3:2.

Do składu po pauzie za żółte kartki powrócił Konrad Wrzesiński. W kadrze zabrakło Damiana Świerblewskiego, który został potrącony przez samochód i jego pauza potrwa od 2 do 3 tygodni. W pierwszej jedenastce po raz pierwszy pojawił się także Daniel Gołębiewski.

Pogoń rozpoczęła spotkanie ostrym pressingiem, a przyjezdni próbowali grać z kontry. W 7 minucie jednak to biało-niebiescy przeprowadzili kontrę, po której padła bramka. Rafał Augustyniak zagrał na skrzydło do Dawida Dzięgielewskiego, ten wyłożył futbolówkę Mariuszowi Rybickiemu, a „Ryba” strzałem z pierwszej piłki dopełnił formalności. Dwie minuty później było już 2:0, a bramkę stadiony świata zdobył Kamil Jonkisz. W 16 minucie Jonkisz zagrał piłkę wzdłuż bramki i nabiegającemu Dzięgielewskiemu zabrakło centymetrów, żeby strzelić gola. W kolejnych minutach groźne strzały oddali: Daniel Dybiec oraz Dawid Dzięgielewski. Po pół godzinie gry Dzięgielewski zacentrował z rzutu wolnego w pole karne, tam Daniel Gołębiewski uderzał głową i piłkę z problemami na róg sparował golkiper gości. W 34 minucie Konrad Wrzesiński wyłożył futbolówkę Rybickiemu, ale pomocnik Pogoni nie potrafił umieścić jej w bramce będąc w bardzo dobrej pozycji. Chwilę później po kombinacyjnej akcji gola strzelił Gołębiewski, jednak sędzia odgwizdał spalonego.

Drugą odsłonę dobrze rozpoczęli piłkarze Zagłębia. W 49 minucie Adrian Paluchowski główkował nad bramką. Po chwili Michał Fidziukiewicz uderzył w słupek. W 63 minucie Żarko Udovicić w indywidualnej akcji minął trzech zawodników Pogoni, zagrał do Roberta Bartczaka, a ten zdobył bramkę na 2:1. W 75 minucie Gołębiewski został sfaulowany w polu karnym i sędzia odgwizdał „11”, którą na bramkę zamienił Mateusz Żytko. Tuż przed końcem spotkania drugą bramkę zdobył Jakub Arak, ale ostatecznie po ostatnim gwizdku sędziego to podopieczni Marcina Sasala mogli cieszyć się z 3 punktów.

LICZBA MECZU

4 – tyle punktów wiosną zdobyła siedlecka Pogoń.

Następne spotkanie Pogoń rozegra w piątek pierwszego kwietnia o godzinie 18 na wyjeździe z Arką Gdynia. Kolejne domowe spotkanie siedlczanie rozegrają w sobotę 9 kwietnia o godzinie 19 w Siedlcach z MKS Kluczbork. Mecz pierwotnie miał odbyć się w niedzielę 10 kwietnia o godzinie 16.

26.03.16, 11:45 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

I liga: Pogoń Siedlce – Zagłębie Sosnowiec 3:2 (2:0) Widzów: 2455

Bramki: Mariusz Rybicki 7, Kamil Jonkisz 9, Mateusz Żytko 76 (k) – Robert Bartczak 63, Jakub Arak 90+4

Mecz rozpoczął się z 25-minutowym opóźnieniem z powodu problemów technicznych.

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 93. Konrad Wrzesiński (86, 27. Rafał Maćkowski), 3. Rafał Zembrowski, 14. Mateusz Żytko, 8. Daniel Chyła – 26. Dawid Dzięgielewski (67, 20. Bartosz Osoliński), 7. Daniel Dybiec, 25. Rafał Augustyniak, 10. Mariusz Rybicki (82, 15. Adam Duda), 11. Kamil Jonkisz – 19. Daniel Gołębiewski

Zagłębie: 1. Matko Perdijić – 7. Marcin Sierczyński, 5. Dimityr Wezałow, 10. Krzysztof Markowski, 22. Żarko Udovicić – 8. Robert Bartczak, 29. Łukasz Matusiak, 6. Grzegorz Fonfara (80, 21. Jakub Wilk), 19. Martin Pribula – 9. Michał Fidziukiewicz, 87. Adrian Paluchowski (80, 18. Jakub Arak)

Żółte kartki: Rafał Zembrowski 29, Daniel Gołębiewski 65, Rafał Augustyniak 79, Adam Duda 88 – Adrian Paluchowski 23, Marcin Sierczyński 88

Sędzia: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn)

Statystki: Pogoń Siedlce – Zagłębie Sosnowiec

Bramki: 3-2 ( do przerwy 2-0)
Strzały: 10-11 (9-2)
Celne: 5-4 (4-0)