poniedziałek, 29 kwietnia 2024r.

Trójka w Gdyni

Pogoń Siedlce przegrała w meczu 24 kolejki I ligi z Arką Gdynia 0:3.

W dalszym ciągu swoje urazy leczą: Ernest Dzięcioł oraz Damian Świerblewski. Poza tą dwójką wszyscy zawodnicy byli zdrowi i trener Marcin Sasal mógł skorzystać z nich w meczu z Arką Gdynia. Miejsce w pierwszej „11” wywalczył Bartosz Osoliński, który zastąpił Rafała Zembrowskiego.

Pierwszą groźną akcję w meczu w 14 minucie stworzyli gospodarze. Po błędzie Konrada Wrzesińskiego, Dariusz Formella znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem Pogoni. Pomocnik oddał strzał, ale dobrze w bramce interweniował Rafał Misztal. Cztery minuty później było już 1:0, a futbolówkę w bramce umieścił Formella, który wykorzystał dobre zagranie Mateusza Szwocha. Chwilę później do remisu mógł doprowadzić Mariusz Rybicki, ale dobrze w bramce spisał się Konrad Jałocha. Pierwsza odsłona zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem Arki.

W drugiej połowie na placu gry dominowali piłkarze z Gdyni, którzy strzelili jeszcze dwa gole. W 53 minucie Miroslav Božok zacentrował w pole karne wprost do Pawła Abbotta, a ten uderzeniem z pierwszej piłki pokonał Misztala. Po godzinie gry Formella w sytuacji oko w oko z golkiperem trafił wprost w niego. W 71 minucie Božok oddał strzał na bramkę, piłka odbiła się jeszcze od Rafała Augustyniaka i wpadła do bramki. Chwilę później Abbott nie trafił do pustej bramki. W 77 minucie Mateusz Żytko popełnił fatalny błąd, po którym w dobrej sytuacji znalazł się Gastón Sangoy, ale na szczęście Pogoni nie potrafił strzelić gola. W 83 minucie honorowego gola mógł strzelić Rybicki, ale dobrze w bramce interweniował Jałocha.

LICZBA MECZU

10 – Przez tyle kolejek zespół Arki jest niepokonany w I lidze.

Następne spotkanie siedlecka Pogoń rozegra w sobotę 9 kwietnia o godzinie 19 na własnym stadionie z MKS Kluczbork.

01.04.16, 18:00 – Gdynia

I liga: Arka Gdynia – Pogoń Siedlce 3:0 (1:0) Widzów: 6405

Bramki: Dariusz Formella 18, Paweł Abbot 53, Rafał Augustyniak 71 (s)

Arka: 13. Konrad Jałocha – 2. Tadeusz Socha, 29. Michał Marcjanik, 3. Krzysztof Sobieraj, 23. Marcin Warcholak – 8. Marcus Vinícius (46, 19. Miroslav Božok), 6. Antoni Łukasiewicz, 20. Yannick Kakoko, 10. Mateusz Szwoch (80, 14. Michał Nalepa), 7. Dariusz Formella – 9. Paweł Abbott (75, 17. Gastón Sangoy)

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 93. Konrad Wrzesiński, 25. Rafał Augustyniak, 14. Mateusz Żytko, 8. Daniel Chyła – 26. Dawid Dzięgielewski (53, 27. Rafał Maćkowski), 20. Bartosz Osoliński, 7. Daniel Dybiec (77, 6. Marcin Paczkowski), 10. Mariusz Rybicki, 11. Kamil Jonkisz (63, 15. Adam Duda) – 19. Daniel Gołębiewski

30 odpowiedzi

1. Buraczana liga wita Pogon bezpowrotni.Rybickiemu to trener ,musi wytlumaczyc ze pilka nozna to gra zespolowa.Ja tego pseldo napastnika po 15 minutach wyslal bym do szatni.Zawodni A- klasowy ,ale ambicie ekstrakasy.

2. Arka to drużyna budowlana na ekstraklasę i to było widać …Kibice widzimy się W sobotę…….. SIEDLCE TYLKO ZA POGONIĄ

3. Bańka już pękła Panie Sasal czas odejść nie radzisz sobie w szatni z zawodnikami a pseudo gwiazdeczki zamiast zapier…. to bawią w siedleckich klubikach i chleją !! Dramatyczna postawa zespołu po 20 min gry , gdzie jest kondycja ??
    Panowie z zarządu ratujcie pierwszą ligę w Siedlcach czas na zmiany w tamtym roku wyszły nam na dobre !!

4. Czlowieku TY jestes kibic, po takim meczu a co jakos strzelii 3 bramki tydzien temu i nagle co nie podoba sie? WIdziales nazwiska jakie graja i jak graja w ARCE? To bedzie druzyna ktora bedzie mogla byc w polowie tabeli ekstraklasy slyszalec komentarz meczu ? 3 zawodnikow ARKI tylko gralo reszta to wzmocnienia, to o czym tu gadac ? Budzet NASZ A ich ? Wiec nie dyskutuj tylko niech sie ogrywaja i dadza rade

TYLKO POGON i to SIEDLCE!!

5. Arka pokazala nam miejsce w szeregu.kondycja slabiutka w siedlcach na 1 polowe w gdyni na 20 minut.slabiutko

6. Prędzej Sasal zwolni zarząd niż zarząd Sasala. Przecierz to marionetki w ręku ……

1. @Vira….Jakie 5 minut ? Przecież Pogoń w tym roku gra bardzo słabo. Tak było w okresie przygotowawczym, tak jest w lidze. Z faktami się nie dyskutuje, tylko trzeba się z nimi zgodzić. Tamten rok to również bezustanny horror piłkarski. Obecnie jest podobnie.

7. Ta porażka to głównie wina trenera Sasala, któremu jak widać brakuje zwykłego zdrowego rozsądku. Aż dziw bierze że trener najlepszego strzelca sadza na ławce,tym bardziej że Duda to wychowanek Lechii i na mecz z Arką wychodził zawsze podwójne zmotywowany . Początek spotkania całkiem dobra gra ale brakowało zawodnika na wykończenie akcji.Ten mecz to ewidentny przykład beznadziejnie słabej gry zespołu na skutek podejmowania głupich decyzji przez trenera.

8. Porazka z Arka byla do przewidzenia, pretensji o wynik miec nie mozna bo, jak juz ktos wczesniej napisal, Arka idzie ostro w kierunku ekstraklasy, a my walczymy o utrzymanie i to bylo widac. Wierze, ze w Siedlcach z Kluczborkiem bedzie lepiej.

9. mecz wyszedł nam słabo. Ważne zeby zebrać sie przed kolejnymi. Widać ze kilku chłopaków jest bez formy i słabiej fizycznie wyglada.
    Cała pogon zawsze razem.

10. Porażka była , mówi się trudno. Trzeba grać dalej. Moim zdaniem , to nie jest czas na zmiany w sztabie szkoleniowym. Nie mamy napastnika i tyle w temacie.

11. Co tu porównywać oficjalny budżet Arki to 9 mln a większość piłkarzy gra na umowach sponsorskich i całościowy budżet na ten rok przekroczy 21 mln więc jest mało klubów w ekstraklasie które się mogą z nimi porównać.

12. ALez dlaczego braklo ci odwagi podjac zaklad , po meczu to latwo sie szczeka.Ja uwazam nadal ze Pogon nie utrzyma sie 1-lidze ,mimo tego ze w tym roku latwiej jest to zrobic bo spadaja tylko 2-drurzyny.Nastempny mecz z Kluczborgiem to tylko remis – tez podejme zaklad ,czekam na propozycie.Teraz kazdy mecz to walka obyt w 1-lidze.Tylko czy starczy sily i umiejetnosci tym gwiazdorom ,uzyskac ten cel.Czy czeka nas spadek do ligi buraczanej.

1. Tak ogólnie to ty chyba nie rozumiesz czym jest sport, jakieś ligi buraczane . Raz już byłeś pewien przegranej teraz masz nową teorię. Nie stać cię na normalny komentarz tylko twój cel to zaistnieć na portalu. Jak uważasz że sport i granie w piłkę nawet w niższych ligach i kibicowanie to buractwo to idź lepiej obejrzeć sobie jakiś serial bo tutaj to tylko buraki.

2. Przeczytaj sobie kolego mój wpis, pod Twoim dotyczącym zakładu przed meczem z Zagłębiem, a potem „rób wykład”. Nie jestem wróżbitą i nie podejmuję głupich zakładów. Dlatego masz tam napisaną moją propozycję przed meczem z Zagłębiem. Nie odezwałeś się Ty niestety. To że Pogoń ma bliżej do spadku niż do utrzymania ja pisałem już na koniec tamtej rundy i nie jest to żadne odkrycie. Natomiast Ty piszesz o spadku do jakiejś ligi buraczanej, a do tego daleka droga i raczej takiego scenariusza nie przewiduję. Chyba że dla Ciebie II liga to liga buraczana. Ale spadek też nie jest przesądzony, tak jak to Ty piszesz, bo kandydatów jest sporo.

3. Piszesz, że mecz z MKS Kluczbork to tylko remis. Ja uważam , że Pogoń wygra ten mecz i chetnie się z Tobą o to założe. Podaj warunki zakładu. Czekam.

1. Daruj Sobie malutki zawistny człowieczku. Wszyscy dobrze wiedzą, że żaden z Ciebie Arkowiec.

1. Arka was rozjechala kibicowsko…To sa Kibole to od Nich sie uczcie chlopcy

13. Ludzie – kibice! Trochę lodu na rozgrzane głowy! Na wiosnę zagraliśmy z drużynami z miejsc 1-4 i 6… Przed tymi meczami każdy rozsądnie myślący wiedział, że jakiekolwiek punkty będą sukcesem… Zdobyliśmy 4pkt, a równie dobrze mogliśmy zdobyć 0 pkt i tak naprawdę, to nie miałbym pretensji, jeśli tak by się stało. Trzeba być realistą i wiedzieć z kim przegraliśmy…
    Chwała trenerowi Sasalowi i chłopakom za to, że zdobyli te 4 punkty, momentami grając naprawdę fajną piłkę. Naprawdę nie rozumiem tych wycieczek do trenera i piłkarzy jakbyśmy już spadli do 2 ligi. Ludzie – trochę szacunku dla innych!
    Teraz powinno być już z górki, zostały nam do grania teoretycznie łatwiejsze mecze, więc i punktów powinno być więcej.

Za tydzień wszyscy kibice wspierać Pogoń na stadion! Zaczynamy marsz w górę tabeli!

14. @jaaaa,…dobrze że się cieszysz chociaż ja osobiście nie widzę żadnego powodu do radości. Mecze z drużynami teoretycznie słabszymi nie będą wcale łatwiejsze. Siłę zespołu poznaje się po meczach z tymi lepszymi drużynami, a tutaj Pogoń nie pokazała nic ciekawego, z wyjątkiem meczu z Zagłębiem. Tylko że z Zagłębiem wygrał także Kluczbork i to w Sosnowcu, wygrała też Miedż Legnica która miała tylko o punkt więcej od Pogoni przed ostatnią kolejką. Po prostu na wiosnę Zagłębie słabiej się prezentuje i nie walczy o awans do Eklasy. Stwierdzenie że powinno być z górki jest raczej życzeniem, niż oceną możliwości według mnie. Żaden zespół, nawet te które są niżej w tabeli nie odpuści Pogoni bo w meczach z Pogonią każdy widzi szanse na punkty. Podobnie jak Pogoń liczy na punkty z tymi zespołami. Ponadto Wigry i Katowice dostaną jeszcze po 3 pkt za mecz z Dolcanem, co powoduje że Pogoń już w tym momencie jest o jedno miejsce niżej. Dokładnie na 14 miejscu. Jeżeli za tydzień Pogoń nie wygra z Kluczborkiem będzie bardzo”ciepło”. Wierzyć należy, ale będzie o wiele trudniej niż się niektórym wydaje.

1. @aro….z przyjemnością poczekam jak mi przypomnisz, że mówiłeś o zajęciu miejsca przez Pogoń w pierwszej dziesiątce. Już nie mogę się doczekać. Trochę ci pałka zmiękła bo o ile pamiętam (łatwo sprawdzić) to pisałeś że Pogoń będzie w środku tabeli. Ale po części masz farta bo Dolcan wycofując się „popchnął” Pogoń o jedno miejsce do góry w tabeli. Niemniej czekam i mam inne zdanie. Pogoń będzie na miejscu niższym niż te o którym piszesz, przypomnę ci na koniec sezonu.

15. Aro .W 1-szej dziesiatce to Pogon bendzie .jak znajdzie sie w 4-lidze.W obecnej sytuacji Pogon jest na miejscu spadkowym i tak pozostanie do konca sezonu panie x , aro,alez.Wy niepoprawni optymysci i znawcy pilki noznej , nie rozumiecie ze inne zespoly sa duzo lepsze ,pilkarsko od Pogoni.Zobaczcie Sandecja,Kluczborg i oczywiscie Rozwoj z Czerkasem na czele , ktorego Pogon nie chciala.X zaklad przyjmuje .Powiec jaki.

1. Hapal ty mi przypominasz moją teściową. .. tylko jadem umiesz pluć !!!!