niedziela, 21 lipca 2024r.

KPS bez szans (fotogaleria)

Niespełna godzinę i 15 minut trwał pierwszy mecz fazy play-off pomiędzy KPS Siedlce a GKS Katowice. Siedlczanie nie potrafili przeciwstawić się faworytowi i przegrali z kretesem 0:3.

SYTUACJA WYJŚCIOWA

W obecnym sezonie drużyna KPS ciągle boryka się z problemami zdrowotnymi. Tak jak przez całą rundę zasadniczą, tak i w play-off kontuzje nie opuszczają zawodników i krzyżują plany trenera Witolda Chwastyniaka. Na pierwszy mecz z GKS Katowice szkoleniowiec miał do dyspozycji tylko dziesięciu graczy. Problem pojawił się na przyjęciu, gdyż wejść na boisko nie mogli Kamil Gutkowski i Paweł Rejowski. W przeciwnej sytuacji byli goście, którzy przyjechali do Siedlec w pełnym trzynastoosobowym składzie.

PRZEBIEG MECZU

W dwóch pierwszych partiach gospodarze byli tłem dla przyjezdnych. W miarę upływu seta goście powiększali przewagę, a siedleccy zawodnicy tylko momentami potrafili się im przeciwstawić. Dopiero w trzeciej partii gra się wyrównała, jednak tylko do połowy seta. Tuż przed drugą przerwą techniczną katowiczanie rozpoczęli marsz po zwycięstwo. Od stanu 14:14 nasi gracze zdobyli tylko cztery „oczka”. Przyczynę tak wyraźnej porażki można upatrywać w braku przyjmujących. W sobotnim meczu kilka akcji KPS rozegrał z dwoma atakującymi na boisku.

PLANY KPS

Rywalizacja w ćwierćfinale przenosi się do Katowic. Po triumfie w Siedlcach gospodarze będą chcieli równie szybko wygrać 9 kwietnia na własnym parkiecie i cieszyć się z awansu do najlepszej „czwórki” I ligi. Jeżeli jednak KPS się podniesie i zwycięży w sobotę, to decydujący o awansie mecz odbędzie się w niedzielę 10 kwietnia.

02.04.16, 18:00 – Siedlce (hala ARMS)
I mecz 1/4 finału play-off: KPS Siedlce – GKS Katowice 0:3 (16:25, 19:25, 18:25)
KPS:
 3. Piotr Łukasik, 5. Piotr Milewski, 7. Maciej Krzywiecki, 11. Łukasz Wysocki, 12. Wojciech Kaźmierczak, 13. Damian Wdowiak i 8. Jakub Woś (libero) oraz 4. Adam Szałański, 14. Mateusz Ogrodniczuk, 15. Kamil Szaniawski
GKS: 4. Jan Król, 6. Michał Błoński, 8. Tomasz Kalembka, 9. Paweł Pietraszko, 10. Maciej Fijałek, 16. Rafał Sobański i 14. Bartosz Mariański (libero) oraz 2. Karol Butryn, 7. Maciej Naliwajko, 12. Kornel Przystał

Stan rywalizacji: 1-0 dla GKS Katowice

Pozostałe mecze 1/4 finału play-off:
II mecz 1/4 finału play-off: 09.04.16 – Katowice
ewentualnie III mecz 1/4 finału play-off: 10.04.16 – Katowice

Pozostałe wyniki play-off:
AGH Kraków – Ślepsk Suwałki 3:0 (1-0)
Warta Zawiercie – SMS PZPS Spała [06.04.]
Krispol Września – Espadon Szczecin 2:3 (0-1)

 

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

2 odpowiedzi

  1. KPS miał chyba dzisiaj zakończenie sezonu. widziałem kilku bardzo zmęczonych „siatkarzy” . szkoda że za pieniądze miasta się bawią

  2. szkoda ze prezesa Burzca nie było na meczu zobaczył by swoich asów. po takim meczu jak w sobotę to powinni siedzieć w domu. ale to jest właśnie najemniczy sport. pójdą do kolejnych klubów do nas przyjdą inni i tak co roku. a miasto pompuje kasę z naszych podatków.

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;