niedziela, 28 kwietnia 2024r.

Imponująca druga połowa (fotogaleria)

W meczu 25 kolejki I ligi Pogoń Siedlce na własnym boisku pokonała MKS Kluczbork 3:0. Bramki dla podopiecznych Marcina Sasala zdobyli Daniel Chyła, Mariusz Rybicki oraz Konrad Wrzesiński.

Pogoń do meczu z MKS-em przystąpiła osłabiona brakiem kontuzjowanych: Dawida Dzięgielewskiego, Ernesta Dzięcioła i Damiana Świerblewskiego. Wszyscy trzej już w najbliższym tygodniu powinni wrócić do treningów.

KLUCZOWY MOMENT

Pogoń długo nie mogła znaleźć sposobu na dobrze dysponowanego Oskara Pogorzelca. Przełamanie nastąpiło w 62 minucie, kiedy po rzucie rożnym strzałem głową otworzył Daniel Chyła.

Pierwszy, bardzo niecelny, strzał w meczu oddał Piotr Giel.  W 11 minucie po wrzutce  Bartosz Osolińskiego groźnie główkował Daniel Gołębiewski, jednak doskonałą interwencją wykazał się Pogorzelec. Po kwadransie gry kolejną dogodną sytuację stworzyli sobie gospodarze. Tym razem z piłką w pole karne wpadł Mariusz Rybicki i posłał ją minimalnie obok prawego słupka bramki.  W 22 minucie składną akcję przeprowadziła Pogoń, którą niecelnym strzałem kończył Adam Duda. 180 sekund później ponownie było niebezpiecznie pod bramką gości. Najpierw z dystansu uderzał Rafał Augustyniak, a za chwilę po wrzutce z rzutu rożnego bardzo bliski otwarcia wyniku spotkania był Chyła. Po upływie pół godziny gry indywidualną akcję przeprowadził Konrad Wrzesiński, ale sfinalizował ją strzałem nad poprzeczką.  W 34 minucie w końcu zaatakowali goście. Rafał Niziołek zgrał piłkę do Marcina Nowackiego, a ten uderzył ponad bramką. Tuż przed przerwą ponownie MKS przed utratą gola uratował Oskar Pogorzelec, zatrzymując tym razem bardzo dobry strzał Kamila Jonkisza. Do przerwy był bezbramkowy remis.

Druga połowa rozpoczęła się od strzału na bramkę Rafała Misztala – Niziołek z dystansu strzelił za wysoko.  W 62 minucie  Pogoń w końcu dopięła swego. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bramkę głową zdobył Daniel Chyła. Chwilę później błyskawicznie do wyrównania mogli doprowadzić goście, ale uderzenie Giela obronił Misztal. W 64 minucie Pogoń podwyższyła na 2:0. Rybicki nie dał szans Pogorzelcowi. Na kwadrans przed końcem kolejną okazję mieli biało-niebiescy. W pole karne zagrał Wrzesiński, jednak z bliskie odległości spudłował Duda. W 84 minucie dobry strzał ze skraju pola karnego oddał Kamil Kuczak, jednak czujnie w bramce interweniował golkiper siedlczan. 120 sekund później Pogoń wyprowadziła kontratak, który strzałem do pustej bramki wykończł Konrad Wrzesiński, ustalając wynik spotkania na 3:0