niedziela, 21 lipca 2024r.

Dotkliwa kara dla Sasala

Trzy mecze dyskwalifikacji i 3000 złotych – taką karę wymierzył Wydział Dyscypliny PZPN Marcinowi Sasalowi. Wyrok był konsekwencją wydarzeń na sławnej już konferencji prasowej po meczu Pogoń Siedlce – Miedź Legnica.

Przedstawiamy fragment wystąpienia trenera Sasala, które wygłosił przed WD PZPN:

Moje wystąpienie na konferencji pomeczowej miało na celu zwrócenie uwagi na sytuacje, które od dłuższego czasu mają miejsce w rozgrywkach 1 ligi. Pragnę zaznaczyć, iż moje 22-letnie doświadczenie w pracy szkoleniowej na różnych poziomach rozgrywkowych w Polsce , jak również wieloletnią pracę na szczeblu centralnym rozgrywek (ponad 150 meczów) pozwala mi na obiektywne spojrzenie i właściwą ocenę wydarzeń boiskowych. Moja wypowiedź nie dotyczyła nikogo konkretnego, zaś stwierdzenie „ktoś dzwonił z góry” jest i było powszechnie używane w różnych dziedzinach życia, również w sporcie . Może myślałem o pomocnym telefonie z niebios? Przecież każdy pomyśli w tej sytuacji o czymś innym. Jest takie przysłowie – „uderz w stół, a nożyce się odezwą”.

Pragnę zaznaczyć , iż moje zaangażowanie w pracy w MKP Pogoń Siedlce, poświęcenie i charakter oraz mocno rozwinięte poczucie sprawiedliwości nie pozwoliło mi milczeć i nakazało zwrócić uwagę na krzywdzące decyzje i niezrozumiałe zdarzenia zapadające podczas rozgrywanych meczów , które od jakiegoś czasu mocno się spiętrzyły. Niestety , równie niepokojące sytuacje dzieją się w niższych ligach i niestety w rozgrywkach młodzieżowych . Mam nadzieję , że wywołana burza spowoduje naprawę tego zaniedbania w równie szybkim tempie, jak poprawa wizerunku Polskiej Piłki w Europie i wśród kibiców.

 

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

11 odpowiedzi

 1. Co z Licencją ? Mamy trenera ?. UEFA A wystarczy czy Bartek Tarachulski ma Pro ? czy musimy się ratować jak w zeszłym sezonie.

  1. eee zawieszenie chyba wymaga takiego ruchu żeby przyklejać kogoś na siłę i na chwile

  2. Czy w tym wypadku 3 mecze bez trenera nie mają znaczenia. „niby jest ale go niema”.

  3. Tak dotkliwa kara była do przewidzenia. Trener Sasal powiedział głośno to o czym od dawna po cichu mówił każdy. Gdyby nas na jesieni nie ograbiono z ładnych paru punktów utrzymanie byśmy mieli już teraz. Moim zdaniem jest coś na rzeczy skoro pzpn tak się zak….wił. Ja trenerowi biję brawa.

 2. Dziwie się trenerowi. Jak powiedział część na konferencji to myślałem, że w czwartek powie więcej, a on wyleciał z jakimś telefon z niebios. Jak się mówi A, to trzeba powiedzieć B, a później C.

 3. Pani Martyna Pajączek jest w komisji rewizyjnej PZPN u pana Bońka i vice prezesem I ligi u pana Listkiewicza to się pytam jak trener może być nie UKARANY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Emotikon tongue

 4. Dlaczego mój komentarz został usunięty? Dlatego że napisałem PRAWDĘ!!!!!!!!!!!!!!!

 5. Dzisiaj jest ten dzień ze my kibice musimy pierwszy raz pokazać ze jesteśmy z trenerem Sasalem

 6. Zespól na wiosnę zdobył 8 punktów w składzie „układanym” i wzmacnianym zgodnie z życzeniem trenera. Przypomnę że jesienią na tym etapie rozgrywek „zlepiana” Pogoń miała zdobytych 12 punktów, plus 3 punkty zdobyte z Chrobrym jako mecz rundy wiosennej rozegrany w listopadzie. Pytam więc czy w wypowiedziach trenera nie za często „gości: pretensja to wszystkich i wszystkiego „dookoła” Pogoni ? Czy nie powinno być więcej pokory i realnej oceny swojej miernej pracy? Dlaczego trener wszędzie widzi winnych, a nie dostrzega błędów i słabości swoich i zespołu, czy nawet klubu. Wiem że tego nie powie, ale tylko głupiec nie dostrzeże że wypowiedzi trenera, są odsuwaniem uwagi od prawdziwych przyczyn słabej postawy Pogoni w I lidze. Tego jakie przyczyny na taki stan wpływają, nie da się ująć w kilku zdaniach komentarza. To problem poważniejszy i bardzo złożony.

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;