niedziela, 14 lipca 2024r.

Demianiuk na rozstaju

Cezary Demianiuk aktualnie reprezentuje GKS Bełchatów. Właścicielem karty napastnika jest jednak walczący o mistrzostwo Polski Piast Gliwice. Jaka przyszłość czeka Demiana?

Demianiuk pojawił się na dobrze sobie znanej murawie w 67 minucie i mógł już w pierwszej kontakcie z piłką wpisać się na listę strzelców. W dalszym fragmencie spotkania nie był już tak widoczny, a GKS wyjechał z Siedlec z niczym. Wychowanek Pogoni pomimo krótkiego występu był najbardziej oblegany w strefie mieszanej. – Liczyliśmy, że uda nam się wreszcie wygrać. Wróciłem do Siedlec, tam gdzie się wychowałem, ale chciałem wygrać. W poprzednim spotkaniu grałem od początku, a w meczu z Pogonią trener zdecydował, że zacznę na ławce. Była to decyzja trenera, na którą nie mam wpływu – mówił na gorąco Cezary Demianiuk.

Po zakończenie poprzedniego sezonu – niezwykle udanego dla Demianiuka – mógł on przebierać w ofertach. 8 bramek w 24 spotkaniach zwróciło uwagę kilku klubów, jednak najbardziej konkretny był Piast. Demian nie dostał szansy w ekstraklasie. Konkurencja w osobach Josipa Barišicia i Martina Nešpora okazała się nie do pokonania. Demianiuk podpisał 2-letni kontrakt (z opcją przedłużenia) z gliwickim klubem, ale gra w III-ligowych rezerwach byłaby dla niego krokiem w tył, stąd decyzja o wypożyczeniu do I-ligowego Bełchatowa.

Do końca sezonu pozostało kilka tygodni. Wraz z jego metą Demianiuka czeka czas męskich decyzji. 23-letni napastnik zdobył w GKS zaledwie 1 bramkę w 20 występach, więc walka z Piastem w Europie nie wchodzi w rachubę. Bardziej prawdopodobne jest kolejne wypożyczenie, być może do Pogoni? – Rozmawiałem z trenerem Sasalem o powrocie do Pogoni, jednak kilka szczegółów wpłynęło na to, że wybrałem ofertę GKS. Na razie skupiam się na utrzymaniu I ligi dla Bełchatowa. Nie myślę jeszcze o przyszłości – stwierdził ekspogonista.

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

4 odpowiedzi

  1. Kasa kasa ale moim zdaniem słaby krok w rozwoju. Takimi decyzjami kariery nie zrobi.

  2. Czarek chyba przyłożył sie do diety bo nigdy tak szczupło nie wygladał.,

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;