wtorek, 16 lipca 2024r.

Końcowe odliczanie

Do końca sezonu w I lidze pozostały zaledwie trzy kolejki. Pogoń Siedlce po porażce z Olimpią Grudziądz i zwycięstwie z Rozwojem Katowice jest półtora kroku od utrzymania.

Po 31 kolejkach Pogoń plasuje się na 13 pozycji. Biało-niebiescy mają dwa punkty przewagi nad zajmującym barażowe miejsce beniaminkiem z Kluczborka oraz przedostatnim GKS Bełchatów. Tylko cud mógłby uratować Rozwój od spadku. Wydaje się, że do utrzymania niezbędne będzie przekroczenie granicy 40 punktów.

Nowy obraz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CHOJNICZANKA CHOJNICE

Terminarz:
Arka Gdynia (wyjazd)
MKS Kluczbork (dom)
Pogoń Siedlce (wyjazd)

WIGRY SUWAŁKI

Terminarz:
Sandecja Nowy Sącz (dom)
Wisła Płock (wyjazd)
Olimpia Grudziądz (dom)

POGOŃ SIEDLCE

Terminarz:
Bytovia Bytów (dom)
Stomil Olsztyn (wyjazd)
Chojniczanka Chojnice (dom)

OLIMPIA GRUDZIĄDZ

Terminarz:
GKS Bełchatów (wyjazd)
Sandecja Nowy Sącz (dom)
Wigry Suwałki (wyjazd)

MKS KLUCZBORK

Terminarz:
Stomil Olsztyn (dom)
Chojniczanka Chojnice (wyjazd)
Dolcan Ząbki 3:0 (wo)

GKS BEŁCHATÓW

Terminarz:
Olimpia Grudziądz (dom)
Rozwój Katowice (wyjazd)
Bytovia Bytów (dom)

ROZWÓJ KATOWICE

Terminarz:
Miedź Legnica (wyjazd)
GKS Bełchatów (dom)
Sandecja Nowy Sącz (wyjazd)

Przy niesamowitym ścisku w tabeli możliwe, że decydujące okażą się bezpośrednie spotkania. W tym momencie Pogoń ma lepszy bilans dwumeczu od GKS Bełchatów, MKS Kluczbork i Rozwoju Katowice oraz gorszy od Olimpii Grudziądz i Wigier Suwałki. W przypadku GKS i MKS oznacza w praktyce oznacza to tyle, że obie drużyny muszą zdobyć trzy, a nie dwa, punkty, żeby wyprzedzić MKP. W ostatniej kolejce rywalem siedlczan będzie Chojniczanka Chojnice (jesienią Pogoń przegrała 0:1 na wyjeździe).


Rolę w ostatecznym rozrachunku mogą odegrać także kartkowe pauzy podstawowych piłkarzy. Biało-niebiescy muszą na to uważać, ponieważ spora liczba kluczowych graczy jest zagrożona pauzą. Jak oponenci Pogoni prezentują się pod tym względem?

CHOJNICZANKA CHOJNICE

Marcin Biernat (kartka od podwójnej pauzy), Rafał Grzelak (2 kartki od pauzy), Wojciech Lisowski (2 kartki od podwójnej pauzy), Tomasz Mikołajczak (kartka od pauzy), Jakub Mrozik (pauza w 32 kolejce), Przemysław Pietruszka (kartka od pauzy), Paweł Zawistowski (kartka od pauzy)

POGOŃ SIEDLCE

Rafał Augustyniak (kartka od pauzy), Adam Duda (kartka od pauzy), Ernest Dzięcioł (kartka od pauzy), Daniel Gołębiewski (kartka od pauzy), Bartosz Osoliński (kartka od pauzy), Marcin Paczkowski (kartka od pauzy), Damian Świerblewski (2 kartki od pauzy), Rafał Zembrowski (kartka od pauzy)

WIGRY SUWAŁKI

Kamil Adamek (kartka od pauzy), Aleksandar Atanacković (kartka od pauzy), Martin Baran (kartka od pauzy), Jakub Bartkowski (kartka od pauzy), Artur Bogusz (kartka od pauzy), Adrian Karankiewicz (kartka od pauzy), Damian Kądzior (kartka od pauzy), Kamil Lauryn (kartka od pauzy), Maciej Wichtowski (2 kartki od pauzy)

GKS BEŁCHATÓW

Václav Cverna (2 kartki od pauzy), Dawid Flaszka (kartka od pauzy), Lukáš Kubáň (2 kartki od podwójnej pauzy), Seweryn Michalski (kartka od pauzy), Patryk Rachwał (kartka od pauzy), Mateusz Szymorek (kartka od pauzy), Piotr Witasik (kartka od pauzy), Łukasz Wroński (kartka od pauzy), Petr Zapalač (kartka od pauzy), Szymon Zgarda (2 kartki od pauzy)

OLIMPIA GRUDZIĄDZ

Adam Banasiak (kartka od pauzy), Damian Ciechanowski (kartka od pauzy), Adam Cieśliński (kartka od pauzy), Marcin Kaczmarek (2 kartki od pauzy), Dariusz Kłus (kartka od pauzy), Michal Piter-Bučko (2 kartki od podwójnej pauzy), Patryk Skórecki (kartka od pauzy), Dejan Žigon (kartka od pauzy), Matic Žitko (kartka od pauzy)

MKS KLUCZBORK

Bartosz Brodziński (pauza w 32 kolejce), Sebastian Deja (kartka od pauzy), Łukasz Ganowicz (2 kartki od podwójnej pauzy), Piotr Kasperkiewicz (kartka od pauzy), Michał Kojder (2 kartki od pauzy), Marcin Kowalczyk (2 kartki od pauzy), Kamil Nitkiewicz (2 kartki od pauzy), Marcin Nowacki (pauza w 32 kolejce), Tomasz Swędrowski (kartka od pauzy), Łukasz Uszalewski (kartka od pauzy)

ROZWÓJ KATOWICE

Sebastian Gielza (kartka od pauzy), Bartosz Jaroszek (kartka od pauzy), Filip Kozłowski (kartka od pauzy), Konrad Nowak (kartka od pauzy), Tomasz Szatan (kartka od pauzy)

 

źródło: własne; foto: Karolina Dymek

DODAJ KOMENTARZ

Jedna odpowiedź

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;