niedziela, 21 lipca 2024r.

Marcin Sasal odchodzi z Pogoni

Marcin Sasal został urlopowany przez Pogoń Siedlce. Jego tymczasowym następcą został Bartosz Tarachulski.

Sasal pracował w Siedlcach od początku sezonu 2015-16. Czarę goryczy przelała porażka Pogoni w Olsztynie. Była to dziewiąta wyjazdowa przegrana biało-niebieskich z rzędu. W 33 meczach pod wodzą Sasala siedlczanie zgromadzili 38 punktów (10 zwycięstw, 8 remisów, 15 porażek).

Tymczasowym następcą Sasala został Tarachulski, który zaliczy ponowny debiut w niedzielnym starciu z Chojniczanką Chojnice.

 

źródło i foto: własne

DODAJ KOMENTARZ

13 odpowiedzi

 1. Pan Smutny wydał wyrok a zarząd przyklepał. Gratulacje panie Witku tak się rządzi twardą ręką, Materac z Michałkiem mogą się tylko uczyć

 2. Mam mieszane odczucia co do Sasala. Pogoń jednak zgromadziła 38 punktów co w porównaniu do poprzedniego sezonu jest znaczącym postępem. Trzeba o tym pamiętać! A odnośnie 1 ligi to chyba się utrzymamy, bo Zawisza nie dostał licencji. Jeśli Bydgoszczanie nie odwołają się od tej decyzji to będziemy nadal w 1 lidze bez względu na wynik z Chojniczanką i ewentualnych baraży.

 3. Na brak licencji dla Zawiszy nie ma co liczyć tylko ku*wa grać!!!

 4. Czy teraz Sasal zgodnie ze swoimi zapowiedziami zacznie rzucac blotem?

  Jako trenera mi go nie zal. Moge mu wspolczuc jako czlowiekowi bo latwego zycia nie mial, ale jako trener nie zrobil nic żeby sobie zjednać kibiców

 5. Jakoś miałem zaufanie do Sasala (mimo że wiele osób od początku było przeciwko) był konkretny wydawało się że wie co robi na nawet mi zainponował swoją wiedzą aż miło było posłuchać jak mówi o piłce jednak w końcówce zacząłem mieć wątpliwości czy wie co robi i kto rządzi w klubie czy on czy piłkarze. Dla mnie to stworzył zespół gwiazd bo większość przecież ma jakieś dorobek i każdy był pewny gry w zespole co nie przekładało się na motywację i myśleli że się prześlizną przez sezon na luzie leżąc na kanapie. Utworzyła się. Spółka trener i gwiazdy co myśleli że wszystko mogą a tu niespodzianka. Można podawać 3 nazwiska co chcieli się pokazać i wydawało się że im zależy. Co do decyzji zarządu to wiadomo siedzimy cicho i na koniec zbieramy laury a jak jest źle to ostatniego dnia walimy z grubej rury bo to nie my jesteśmy winni.

 6. Niestety patologia trwa. Nowy, stary zarząd . Nic się nie zmienia i nie zmieni dopóki nie zrobi się porządku ze sposobem funkcjonowania klubu. Dał nam przykład Górnik Zabrze, że ze środków miasta klubu nie można na tak wysokim szczeblu utrzymywać. Piłkarze się rozbestwiają. Nie ma łapy bo hi life. Kasa spływa a piłkarze jak te urzędasy od pierwszego do pierwszego. Patologia. Czas najwyższy z tym skończyć. Tylko kto się tym zajmie? Obecnemu zarządowi w to graj. Winny trener a sponsora brak do tej pory. Dlaczego? Bo może polecialyby glowy, stołki, trzeba się wykazać. Żal na to wszystko patrzeć. Przyjdzie nowy sezon a nad kibiców będą mamić ze tym razem będzie lepiej. Eh…

 7. Panie Trenerze dziękuje za wszystko co Pan zrobił dla MKS teraz niech Pan powie to co zapowiadał na konferencji po meczu z Miedxią kto tak naprawdę jest winny temu i kto sypał piach w tryby. W zarządzie już srają w gacie co Pan powie i myślę że będzie Pan mężczyzną ito wszystko ujawni i nie da się kupić. Czekamy prawdziwi kibice

  1. sasal zawsze znajdzie winnych a sam nie widzi swoich błędów – mysle ze zrzuci wine na to ze gramy u siebie a piłkarze przyzwyczaili się do pruszkowa i inne dyrdymały, niestety nie ma piłakrza który byłby lepszy niż jak przychodził do pogoni a o czymś to świadczy

 8. Tarachulski to człowiek zarządu cały czas donosi co który zawodnik powie o tych nieudacznikach i po cichu obsmarowuje każdego trenera. Jest beznadziejnie słaby i tylko Pogoń może mu dać robotę. Chłopaki uważajcie na tego donosiciela bo te pacany z zarządu jedzą mu z ręki to on podjął decyzję o zwolnieniu Sasala

 9. witam. zastanawia mnie jeden fakt. ilu jeszcze trenerów obskoczą moralno-etyczni Bartuś i Krzyś. może problem w asystentach , doradcach. każdy trener którego chciały siedlce mówił ze przychodzi ze swoim zespołem(czyt. asystentami). na poziomie 1 ligi jeden trener nie jest w stanie sam ogarnąc treningu, odprawy, rozgrzewki meczu….zawsze za wynik odpowiada 1TRENER. błędem SASALA była zgoda na tych doradców w szatni(celowo nie piszę trenerów). może czas zatrudnić trenera z własnym zapleczem. czemu co roku Pogoń ma szanse się utrzymać tylko dlatego że ktoś się wycofał. śmieją się z nas w całej Polsce. jakie papiery mają doradcy T. i P. siedzą tyle lat z różnymi trenera i czy uzupełnili bądź powiększyli swoją edukację trenerską? nie bo poco. przecież Pogoń to my.
  teraz do PANA pREZESA. tak pan podobno stawią na rozwój młodzieży w Siedlcach.
  1) czemu w II zespole grają zawodnicy kontraktowi zajmując miejsce naszej młodzieży. czy chodzi o awans i możliwość pochwalenie się w mieście jakimś sukcesem(ciemny lud to kupi)
  2) dając rok pograć młodzieży w okręgu oni sami by awasowali do 4 ligi za rok.ale poco ważne tylko teraz i tu(ciemny lud to kupi)
  3) wg mnie Właśnie w II zespole powinno być minimum 2 trenerów bo tam jest miejsce na szkolenie i podnszenie umiejętności tych 16-17 latków. może za 2-3- lata ktoś dołączy do 1 zespołu. a u nas II zespół jak piąte koło u wozu. najpierw trenerzy koledzy którzy sobie nie poradzili na poziomie okręgówki (stara szkoła trenerska -kolega koledze). później przesunięcie trenera Tomaszewskiego(dobry ruch) i wlaśnie trzeba było mu dać do pomocy drugiego młodego trenera do szkolenia.(najlepiej sam niech sobie dobierze). koszt niewielki a zysk może być spory. mam jeszcze kilka przemysleń np .o akademii ale to nie teraz.
  POGOŃ mam nadzieje że sie utrzyma. i znowu będę czekał na kolejny sezon ż może coś się zmieni. i nie chodzi o zatrudnianie zawodników super ekstraklasowych ale o plan długofalowy. młody charakterny zespół. chłopaków którzy będą walczyć do końca. nie będa kalkulowć jak teraz. nikt teraz nie bedzie walczy bo przecież może zostać kontuzjowanym i co? kto go weźmie. kto będzie umierał za POGOŃ jak tam w 95% najemnicy. nie tu to gdzie indziej się zaczepią. ważne że kasa się zgadza. może trzeba podpisyć kontrakty i np 30-40 % wypłacać po osiągnieciu celu.
  MENADZERA POTRZEBA NA PREZESA NIE SPIKIERA.

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;