wtorek, 23 lipca 2024r.

Zmiany w Ósemce

Mimo, że siatkarki Ósemki Siedlce nowy sezon zaczną dopiero wraz z końcem września, już teraz zachodzą zmiany i kształtuje się kadra zespołu na przyszłe rozgrywki.

Barw Ósemki w przyszłym sezonie na pewno nie będzie reprezentowała Adrianna Czaplicka, która zasiliła szeregi Nike Węgrów. Z gry w klubie zrezygnowały: Jagoda Skolimowska, Eliza Roguska oraz Ewelina Wąsak. Niewykluczone jest, że zespół opuszczą także dwie kolejne zawodniczki. Ich sytuacja rozstrzygnie się w najbliższym czasie w zależności od tego, czy zostaną one powołane do szerokiej kadry seniorskiej reprezentacji Polski. Wiadomo, że z klubem w tej sprawie kontaktował się drugi trener kadry Waldemar Kawka. Ostateczna decyzja o ich powołaniu powinna zapaść pod koniec czerwca.

Znane są już także pierwsze letnie wzmocnienia siedleckiego zespołu. W Ósemce w przyszłym sezonie zagrają: Natalia Bartkowska Diana Konopka. Bartkowska, która jest brązową medalistką Mistrzostw Polski kadetek, ostatnio występowała w Pałacu Bydgoszcz, natomiast Konopka grała w MKS Zryw-Volley Iława. Ponadto bliska przeprowadzki do Siedlec jest rozgrywająca Karolina Komorowska i obecnie dopinane są ostatnie szczegóły transferu. Trwają także poszukiwania dwóch zawodniczek na pozycję atakującej oraz przyjmującej.

Podopieczne Jarosława Plewińskiego wyjadą na dwa obozy przygotowawcze. Pierwszy rozpocznie się 20 lipca, z kolei drugi odbędzie się w pierwszej połowie sierpnia. Obozy będą miały charakter kondycyjno-sprawnościowy. Natomiast od 22 sierpnia Ósemka rozpocznie treningi w Siedlcach, a inaugurację sezonu przewidziano na końcówkę września.

 

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

3 odpowiedzi

  1. Najważniejszą zmianą powinna być zmiana trenera który nie ma za grosz szacunku do swoich zawodniczek i nie potrafi się zachowywać na meczach
    ….

  2. A tak dla sprostowania, dziewczyny nie odeszły z klubu tylko uciekły spod władzy despotycznego trenera ?

  3. Panie redaktorze Bartoszu, jak Pan już pisze o rezygnacjach zawodniczek to proszę napisać o wszystkich rezygnacjach. No chyba, że nie przekazano Panu wszystkich informacji. Jedna z zawodniczek (tych starszych ) jest w widocznym stanie błogosławionym, a p. Agnieszka z Węgrowa już dawno powiedziała stanowcze „NIE” jeżeli chodzi o zachowanie trenera na meczach. Dokończyła sezon i… No właśnie proszę sprawdzić:) Pozdrawiam

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;