poniedziałek, 3 października 2022

Sportowe love #4

Pogoń Siedlce ma za sobą dwa letnie sparingi. Test-mecze mają swój wyższy cel, ale to co tu i teraz jest równie ważne.

Wróćmy pamięcią do zimowego okresu przygotowawczego. Pogoń prezentowała się słabo w sparingach i wśród kibiców narastał niepokój związany z rundą wiosenną. Niektórzy pocieszali się problemami innych lub wyczekiwanym powrotem na własne śmieci. Wiosna pokazała jednak, że zimowy okres przygotowawczy był zwiastunem trudnej walki o utrzymanie.

W poprzednim sezonie Pogoń dysponowała najsilniejszą kadrą w historii klubu – to nie jest opinia, to fakt. Liczba piłkarzy ogranych na poziomie ekstraklasy i I ligi była znaczna i powinna dać efekt w postaci miejsca w przedziale 8-12. Dlaczego do tego nie doszło to temat na zupełnie inne opowiadanie. Latem kadra Pogoni uszczupliła się o 9 nazwisk – mniej lub bardziej znaczących. Na ich miejsce ściągnięto – jak na razie – 5 zawodników.

Sparing z Wisłą Puławy pokazał, że kołdra jest zdecydowanie za krótka. Beniaminek z Lubelszczyzny wystawił dwie jedenastki, a Pogoń ledwo uzbierała kadrę meczową. Wisła nie dała lekcji Pogoni – jak to miało miejsce zimą w Miętnem. Pomimo remisu z beniaminkiem kadra I-ligowca z Siedlec musi zostać poszerzona. Według mnie Pogoń powinna zakontraktować: lewego defensora o statusie młodzieżowca, doświadczoną “ósemkę”, specjalistę od stałych fragmentów gry i snajpera z prawdziwego zdarzenia. Jeżeli do tego nie dojdzie o utrzymanie trzeba będzie ponownie drżeć do ostatnich kolejek.

Futbol jest grą, w której przypadek odgrywa ogromną rolę. Mając fortunę po swojej stronie można odnieść pojedynczy sukces, ale nie zbudować coś trwałego. Na szczęście trzeba sobie zapracować, o czym przekonały ostatnie miesiące i sukcesy Leicester City czy reprezentacji Islandii.

DODAJ KOMENTARZ

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Popularność
Inline Feedbacks
View all comments
xyz

Bez konkretnego sponsora to tylko pobożne życzenia chyba o wzmocnieniu. Prezes w wywiadzie enigmatycznie powiedział o sponsorze że nie można w czasie rozmów nic mówić bo to przeszkadza. Ale na tym się skończyło. Bo nie słychać oefektach tych rozmów.

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

WYNIKI SPORTSIEDLCE.PL

Smuga cienia losu.

Powstanie 1000 nowych całorocznych boisk.

Ulga dla sportu.

 • Milczenie złotem
  Milczenie złotem
  W sytuacji Pogoni szkoda, że milczenie dosłownie nie jest złotem...
 • Sport to zdrowie?
  Sport to zdrowie?
  Nie każdy odpowie, że sport to zdrowie.
 • Hop, hop, hop
  Hop, hop, hop
  Kto nie skacze, ten nie biega!
 • Wspomnienie lata
  Wspomnienie lata
  Takie obrazki sprawiają, że robi się cieplej na sercu.

PATRONAT MEDIALNY

Facebook