niedziela, 21 lipca 2024r.

Macedończyk na treningu Pogoni

Treningi z siedlecką Pogonią rozpoczął Macedończyk Alban Sulejmani. 

Alban Sulejmani to 18-letni skrzydłowy. Piłkarz niedawno podpisał kontrakt z Legią Warszawa, która chce go wypożyczyć. Młodzieżowy reprezentant Macedonii ostatnio występował w FK Renova, gdzie zagrał w 8 meczach.

 

źródło: własne / MKP Pogoń Siedlce; foto: Mateusz Kostrzewa / legia.com

DODAJ KOMENTARZ

8 odpowiedzi

 1. po co te układy z legia przecież nasza Pogoń nie ma z nimi nic wspólnego , tylko Pogoń bez legii

 2. Co Ty Zygfryd pitolisz. Układy, które pomagają rozwijać się piłkarzom, dające jakość pierwszej drużynie, zawsze wychodzą na zdrowie. Zaściankowo-nacjonalistyczne myślenie.

  1. Jakim piłkarzom pomagają się rozwijać te układy ? Na pewno nie siedleckim, a chyba o to chodzi aby zachować proporcje pomiędzy „swoimi” i wypożyczanymi. Akurat Sulejmani był już kiedyś (chyba w 2013 roku) testowany w Legii i teraz zdecydowano się na jego zakup. Podpisał 4 letni kontrakt, więc chyba włodarze Legii wiedzieli co czynią ? Teraz Sulejmani będzie się ogrywał przez rok na wypożyczeniu w Pogoni. Osobiście nie sądzę aby dawał taką jakość, żebędzie wzmocnieniem dla Siedlczan, a po roku wraca do Legii. W czyim rozwoju to pomoże ? Ewentualnie tylko Sulejmaniego, …czy w Pogoni nie powinno się dbać o rozwój swoich zawodników ?

   1. jeżeli chłopak okaże się lepszy od innych to niech gra. Moim zdaniem idziemy słuszną drogą, teraz Alban, mam nadzieję że będą następni. Wiesz na pewno gdzie Legia wypożyczała Jędzę. Korzyści były dla 2 klubów. Pogoń mam nadzieję, że obierze tą drogę i będzie grała jak Dolcan, tak że każdy będzie się musiał z nami liczyć. Nas po prostu nie stać na kupno klasowych graczy i trzeba innymi metodami zebrać 18, która zapewni nam w tym sezonie środek tabeli.

    1. Porównanie Sulejmaniego i Jędrzejczyka zupełnie nie trafione. Jędrzejczyk jako zawodnik Legii na wypożyczeniu dał na sobie zarobić warszawskiemu klubowi. Pogoń do Sulejmaniego może co najwyżej dołożyć, a ewentualne korzyści będą tylko dla Legii, bo Pogoni on niewiele pomoże. Środek tabeli ?

 3. Z Tobą Alez to na prawdę ciężko na argumenty dyskutować. Przecież wiesz wszystko najlepiej. Oczywiście, że lepiej jest ogrywać swoich, tylko pokaż mi tych wychowanków, którzy będą nadawali jakąkolwiek jakość pierwszej drużynie. Ciekaw jestem co powiesz jeśli Sulejmani strzeli kilka bramek. Jasna rzecz, nikt jasnowidzem nie jest, ale głupotą jest twierdzić, że wychowankowie pomogą utrzymać nas w I lidze. Poza tym kilku chłopców z drugiej drużyny grało w sparingu z Puławami. Byłem i widziałem. Więc nieuzasadnione jest twierdzić, że Pogoń nie dba o rozwój swoich zawodników. Z pewnością Alez Ty byś to inaczej poukładał i to by dopiero dało jakość Pogoni. Ten i poprzednie posty świadczą o tym. Bez urazy rzecz jasna.

  1. W ten sposób jak Ty myślisz to podniesienie poziomu wychowanków nigdy nie nastąpi, bo zawsze będą lepsi ci ściągnięci. Trzeba było już dwa, trzy lata temu wybrać tych rokujących i sukcesywnie podnosić ich poziom. To m.in powinno być zadanie dla każdego z trenerów Pogoni, na czele z szarą eminencją Tarachulskim. Takie też zadanie powinien dostać obecny trener. Promocja swoich wychowanków nie świadczy o tym, że od razu ma ich kilku grać w wyjściowej jedenastce. Problem był i jest i polega na tym, że byli i obecni panowie z Zarządu nie mają wizji rozwoju klubu. Najłatwiej jest co roku ściągać nowych i zasłaniać się tym, że nie ma swoich zawodników, a trzeba za wszelką cenę się utrzymać. To droga do nikąd, bo ci wszyscy „dorażni’ zawodnicy grają dla siebie, albo dla klubów z których są wypożyczeni. To nie jest miejsce na rozwinięcie tego problemu, bo dużo więcej należałoby powiedzieć na temat zasad zarządzania i gospodarowania funduszami miejskimi.

 4. Jedno z najlepszych posunięć jakie może być układ z LEGIĄ i wypożyczanie od nich piłkarzy to powinno być już dawno zrobione a nie układy rodzinne psełdo prezesów i piłkarzy którzy teraz nie łapią się do składów i rezerw 3 ligowych klubów PREZES Bardzo dobra decyzja trzymaj tak dalej

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;