wtorek, 23 lipca 2024r.

Luka Štefanac zawodnikiem Pogoni

Chorwat Luka Štefanac podpisał roczny kontrakt z Pogonią Siedlce.

Luka Štefanac wystąpił w wygranym 3:0 sparingu z III-ligowym ŁKS 1926 Łomża. Niespełna 21-letni Chorwat jest uniwersalnym zawodnikiem i może grać na kilku pozycjach w drugiej linii. Wychowanek NK Špansko (Zagrzeb) ostatnio występował w słoweńskim NK Krško. W sezonie 2015/16 zagrał w 25 meczach, w których strzelił 2 gole.

 

źródło: własne / snportal.si; foto: Sport-IMA Football Management Agency

DODAJ KOMENTARZ

4 odpowiedzi

    1. W meczu ze słabiutką Łomżą zagrał dobrze. Po jego strzale z dystansu bramkarz Łomży wypluł piłkę, do której dopadł Demianiuk i szczelił gola. Poza tym nienajgorzej rozprowadzał piłkę. Zastanawia mnie tylko, czy Burkhart nie jest lepszym piłkarzem: to były reprezentant kraju i bardzo doświadczony zawodnik. Wydaje mi się, że gdyby on dołączył do zespołu jako ofensywny pomocnik mógłby grać Grzegorz Tomasiewicz. Sądzę, że Pogoni potrzeba troszkę doświadczenia, w szczególności w rozegraniu (Stefanac ma tylko 20 lat). Zastanawia mnie również, dlaczego od kilku sezonów reprezentował ligowego średniaka w Słowenii, zamiast szukać szczęścia w Chorwacji, skąd pochodzi i gdzie poziom rozgrywek jest nawet wyższy lub porównywalny jak w Polsce. Może po prostu jest za słaby?

  1. Ano dlatego Lolku może że właśnie ma dopiero 20 lat. Poza tym Chorwatów z taka techniką jak Stefan jest tam na pęczki, a u nas jak na lekarstwo. A może w Słowenii więcej mu płacili? Czemu podjął taką decyzję? Kto to wie…Z drugiej strony nie sądzę żeby sam to wymyślił. Albo menadżer albo jego ojciec.
    Burkhardt natomiast chyba jednak zagra u nas, także będziesz usatysfakcjonowany;-). Czy na dam doświadczenie? To się okaże. Lata świetności ma za sobą. Sezon temu chyba był w Miedzi i odszedł. Trzeba zadać sobie pytanie dlaczego odszedł, skoro w drużynie było kilku emerytów, którzy grali słabo a jednak zostali.

  2. W sparingu z Łomżą pokazał się z dobrej strony.Burkhardt od dziś wolnym zawodnikiem czy tzn. że przychodzi do nas?Ciekawa też sytuacja z Krykunem tyle czasu na testach?Chyba już czas kogoś kontraktować liga rusza za kilka dni. Czy wiadomo coś na temat spotkania zarządu z kibicami przed nowym sezonem??

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;