niedziela, 28 kwietnia 2024r.

Rozbili lidera (wideo)

MKP Pogoń Siedlce pokonał na na wyjeździe lidera I ligi Wigry Suwałki 4:1!

Powiedzenie „zwycięskiego składu się nie zmienia” sprawdziło się i trener Dariusz Banasik wystawił tą samą „11” co na mecz z Bytovią Bytów. Do kadry po zgrupowaniu reprezentacji Polski powrócił Rafał Makowski. Zabrakło natomiast kontuzjowanych: Damiana Świerblewskiego, Łukasza Wójcika, Luki Štefanaca oraz Piotra Krawczyka.

KLUCZOWY MOMENT

Dwie strzelone w krótkim odstępie czasu bramki był kluczowym momentem spotkania z Wigrami Suwałki. Najpierw w 15 minucie Marcin Burkhardt zagrał do Konrada Wrzesińskiego, a ten wykończył swój rajd środkiem boiska ładnym strzałem sprzed pola karnego. 120 sekund później było 2:0, a na listę strzelców wpisał się Daniel Gołębiewski, który pokonał Hieronima Zocha uderzeniem w okienko.

W drugiej odsłonie biało-niebiescy strzelili jeszcze dwa gole, a gospodarzy było stać jedynie na honorowe trafienie. W 55 minucie Konrad Wrzesińki wypatrzył Marcina Burkhardta, ten z podaniem pierwszej piłki pietą wyłożył futbolówkę Michałowi Bajdurowi, a pomocnik Pogoni strzałem w długi róg dopełnił formalności. Cztery minuty później Daniel Gołębiewski podał do Konrada Wrzesińskiego, który przelobował golkipera Wigier i było 4:0. W 61 minucie honorowego gola strzelił Kamil Adamek, który wykorzystał dobre podanie Łukasza Wrońskiego.

W zespole z Suwałk zagrał były pomocnik Pogoni – Rafał Augustyniak.

LICZBA MECZU

2 – dwie bramki Konrada Wrzesińskiego były jego pierwszymi trafieniami w tym sezonie.

W następnej kolejce siedlecka Pogoń zmierzy się na własnym boisku z Chrobrym Głogów. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 18 września o godzinie 15 na stadionie ROSRRiT.

11.09.16, 17:30 – Suwałki

I liga: Wigry Suwałki – Pogoń Siedlce 1:4 (0:2) Widzów: 2637

Bramki: Kamil Adamek 61 – Konrad Wrzesiński 15, 59, Daniel Gołębiewski 17, Michał Bajdur 55

Wigry: 30. Hieronim Zoch – 18. Janusz Bucholc, 19. Maciej Wichtowski (69, 21. Kuku), 5. Václav Cverna, 23. Jakub Bartkowski – 11. Damian Kądzior, 10. Mateusz Radecki (39, 24. Kamil Zapolnik), 8. Rafał Augustyniak, 25. Damian Gąska (58, 17. Łukasz Wroński), 9. Miłosz Kozak – 28. Kamil Adamek.

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 2. Tomasz Lewandowski (69, 21. Cezary Demianiuk), 4. Arkadiusz Jędrych, 14. Mateusz Żytko, 8. Daniel Chyła – 93. Konrad Wrzesiński, 7. Daniel Dybiec, 18. Marcin Burkhardt (56, 15. Rafał Makowski), 10. Grzegorz Tomasiewicz, 11. Michał Bajdur – 9. Daniel Gołębiewski (87, 99. Piotr Kurbiel).

Żółte kartki: Mateusz Radecki 39, Damian Kądzior 64, Rafał Augustyniak 76 – Konrad Wrzesiński 22, Daniel Dybiec 25

Piekne zwyciestwo.
    Burkhardt pokazal po co tu jest i za co dostaje kase. Wytrzymalosci nie ma ale goscia z taka technika to w Siedlcach nie bedzie 50 lat.
    Wrzesinski kapitalny mecz.
    Ludzie – dopingujcie u siebie swoja druzyne. Odkad gramy w 1 lidze na stadionie zrobil sie festiwal przesmiewcow. Tak nie powinno hyc.
    Pogon do boju!

2. Nic tylko bić brawo.Taką drużyne chcemy oglądać.Banasik powinien bić się w piers i posypać głowe popiołem bo od samego poczatku sezonu popełniał kolosalny błąd trzymając Lewandowskiego na ławce( w ten sposób chronił Jędrycha którego osobiście ściągnął do Pogoni i zagwarantował granie w podstawowej jedenastce bo gdyby Lewy grał od niego lepiej to musiałby jego odstrzelić) a teraz przy dużym wkładzie właśnie Lewego ma uratowaną posadę bo był już jedną nogą zwolniony.. Gramy z nim w składzie drugi mecz i mamy druga wygraną. W dalszy ciągu twierdzę że Lewy powinien grać na środku obrony bo jest na tej pozycji w Pogoni najlepszy i tyle a na prawej obronie Żytko. Żytko ma tendencje do popełniania dużych błędów co pokazał wczoraj a grając na prawej obronie błąd to jeszcze nie bramka a na środku obrony już tak. Gdyby tak Bury do swojej świetnej gry w pierwszej połowie dołożył odrobine waleczności byłby tym zawodnikiem o którym pisałoby się że bez niego Pogoń nie istnieje. Kapitalne podania, przegląd pola, wszystko to co powinien mieć rozgrywający. Tylko ta waleczność. No i Wrzesiński. Nie lubię takich porównań ale w jego przypadku muszę. Drugi mecz zagrał jak PROFESOR. Nie ma ani jednego elementu piłkarskiego o który można mieć do niego pretensje. Rewelacyjna gra. Jeśli nie spuści z tonu moze być objawieniem całej ligi i tego mu życzę bo ma na to papiery. Reasumując, trener utrzymał posadę, drużyna wreszcie zaczęła wygrywać a kibice szczęśliwi. Gratulacje i tak trzymać.

3. Patrzyłem i nie dowierzałem.
    Gra drużyny na przeciętnym poziomie a sytuacje strzeleckie wykorzystane wszystkie,no prawie wszystkie.
    Wrzesiński robił różnicę i tylko się marnował w obronie. Przesunięcie do pomocy dało efekty,widać to było w meczu z Bytovią.
    Ten piłkarz ma ciąg na bramkę i niech to tak zostanie.
    Lewandowski kolejny dobry mecz widać że to ustawienie sprzyja drużynie.

1. Zauważ że Wrzesiński złapał wiatr w żagle i gra koncertowo bo zdaje sobie sprawę że ma za sobą Lewego ( też uważam że powinien grać na środku obrony) który gwarantuje spokój i pewnośc. Druga sprawa , jesli prawa strona Z lewandowskim i Wrzesińskim funkcjonuje bardzo dobrze to czy dobrze by było to zmieniać?

4. taką Pogoń aż miło się ogląda. Ci którzy byli tu krytykowani przez niecierpliwych zagrali mistrzowski mecz. Zagranie Burego to Liga Mistrzów, Gołębiewski piękna bramka i twardy charakter. Ktoś zaczepia Pogonistę, a Daniel już przy nim jest, brawo. Jeden za wszystkich wszyscy za jednego. Lewy brawo i tak można wymieniać wszystkich. PS Hapalku napisz coś w końcu. Brawo Pogoń

5. Dla mnie szok i niedowierzanie. Po obejrzeniu meczu skrót oglądałem jeszcze ze 3 razy. Takie bramki nawet w eklasie rzadko padają. Kapitalny mecz tercetu Bury-Wrzesień-Gołąb. Lewy, kolejny mecz bezbłędny no i ten szybko wybity przez niego rzut wolny, po którym padła jedna z bramek.

Serce się raduje jak się w mediach takie teksty czyta o meczu:

„Siedlczanie zaliczyli piorunujący początek – dwa strzały, dwa gole. Ale jakie! W 15. minucie Konrad Wrzesiński po podaniu Marcina Burkhardta załadował kapitalną bramkę w samo okienko. Uderzenie było tak silne, że aż przerwało siatkę. To jednak nie koniec spektaklu. Dwie minuty później w podobnym stylu z około 18 metrów trafił Daniel Gołębiewski. Gospodarze przecierali oczy ze zdziwienia.

To, co się z kolei stało w 55. minucie, po prostu nie miało prawa zdarzyć się w meczu 1 ligi. Akcja zakończona golem Michała Bajdura to czysty kosmos – obrazek rodem z najlepszych meczów FC Barcelona. Zaczęło się od kapitalnego rajdu lewą stroną Konrada Wrzesińskiego, który zawodnik Pogoni zakończył dryblingiem w stylu wielkiego Neymara. Przeciwnik został zmylony, krótkie podanie przed pole karne do Marcina Burkhardta, a ten bez przyjęcia zgrywa piętką do niekrytego Michała Bajdura. Pomocnikowi z Siedlec pozostało już tylko dopełnić formalności. Stadiony świata.”
    Na 4:1 w 59. minucie podwyższył Wrzesiński, którego znakomitym podaniem obsłużył Gołębiewski. Błąd popełnił jeden z obrońców Wigier, a były zawodnik Polonii Warszawa z zimną krwią przelobował Hieronima Zocha.”
    polsatsport.pl

Teraz ostudzić głowy i pełna koncentracja na Głogów.
    Brawo chłopcy, po prostu brawo.

6. Jedna jaskolka nie czyni wiosny.Udalo sie kopaczom , jak slepiej kurze ziarno.Tyle szczescia co z Wigrami to oni potrzebowac beda w calych rozgrywkach bo inaczej spadek z hukiem do 2-ligi .3-ligi itp.Zakladam sie o 10-piw w hali targowej ze Chrobrym tyly lub tylko remis, ktory tez jest porazka.Zaklad tylko z kibicami Pogoni po 35-65.Dalej twierdze ze te 30-punkty ktore Pogon ma uzyskac wtej rundzie to smiech na sali.

1. Dałem Ci łapkę na + za to że nas nie zawiodłeś i nawet nie powiem Ci spadaj jak czynią niektórzy. Podobno jest nabór do „Sport Siedlce” mógłbyś tam szerzej zaprezentować nam swoją teorię jednej jaskółki.

2. Happal wypaliło ci mózg od tego piwa z hali targowej. Czemu nie zakładałeś sie przed meczem z Bytowią i Wigrami? Po za tym jak chcesz się zakladac to idź do sts. My jesteśmy kibicami Pogoni na dobre i zle.

3. Założyć gimboju to ty sie mozesz co najwyzej o zestaw happy meal w Mc’donaldsie.W poprzednim sezonie dupcia sie zmarszczyła ze strachu jak trzeba bylo postawic „F3” browar za przegrany zakład haha?Dobrze ze tu pisujesz,przynajmniej jest z kogo toczyc beke.

1. Ilu was było w Suwałkach ? jaki klub tacy kibice ?