poniedziałek, 29 kwietnia 2024r.

Gościnni siedlczanie (fotogalerie)

SKK Siedlce zajął 4 miejsce w rozgrywanej w Siedlcach 58 edycji Mazovia Cup.

W pierwszym meczu koszykarze Legii Warszawa zmierzyli się ze Zniczem Basket Pruszków. Spotkanie rzutem za 3 punkty rozpoczął Łukasz Pacocha z Legii. Chwilę później dwa punkty dla Znicza zdobył Adrian Kordalski. Od stanu 3:2 Legia odskoczyła i na tablicy widniał wynik 10:2. Ostatecznie pierwsza odsłona zakończyła się wynikiem 20:12. Druga kwarta była bardziej wyrównana i zakończyła się minimalnym zwycięstwem Znicza Basket 16:14. W trzecim fragmencie spotkania na placu gry dominowali zawodnicy Legii. Trzynaście punktów w tej kwarcie zdobył dobrze dysponowany Grzegorz Kukiełka. Ostatnia partia zakończyła się wygraną teamu z Warszawy 21:11. Ostatecznie zespół ze stolicy wygrał 77:57 i awansował do finału 58 edycji Mazovia Cup.

10.09.16, 16:00 – Siedlce

I półfinał Mazovia Cup: Legia Warszawa – Znicz Basket Pruszków 77:57 (20:12,  14:16, 22:18, 21:11)

Legia: Grzegorz Kukiełka 20, Tomasz Andrzejewski 15, Adam Linowski 13, Łukasz Pacocha 13, Piotr Robak 7, Michał Aleksandrowisz 5, Grzegorz Malewski 2, Marcel Wilczek 2, Bartłomiej Bojko 0, Andrzej Paszkiewicz 0, Łukasz Wilczek 0

Znicz: Damian Ciechniak 16, Mikołaj Stopierzyński 11, Damian Tokarski 11, Adrian Kordalski 6, Robert Cetnar 5, Michał Kierlewicz 3, Daniel Nieporęcki 3, Tomasz Madziar 1, Mateusz Szwed 1, Bartłomiej Ornoch 0, Maciej Warmiak 0

W drugim półfinale gospodarze SKK Siedlce zagrał z UTH Rosa Radom. Początek meczu był wyrównany, ale to przyjezdni utrzymywali przewagę kilku punktów. Gdy na tablicy widniał wynik 6:9 zespół z Radomia powiększał przewagę. Po dwóch trójkach Karola Obarka pierwsza odsłona zakończyła się wynikiem 10:15. W drugiej kwarcie UTH Rosa Radom zdominowała zespół z Siedlec i wygrała różnicą dwunastu punktów. W tej odsłonie siedlczanie popełniali dużo błędów i razili nieskutecznością. Po słabszym okresie SKK wziął się do odrabiana strat. Dobrze w tej odsłonie pod koszem spisywał się Rafał Król, który zdobył 9 punktów. Dobrze na rozegraniu radził sobie także Kamil Czosnowski, który napędzał akcje zespołu Teohara Mollova. Po koniec kwarty po szybkim ataku trzy razy z rzędu po 3 punkty zdobył skuteczny Rafał Sobiło i na tablicy widniał wynik 53:55. Trzecią odsłonę celną trójką zakończył Kamil Czosnowski. O meczu zdecydowała ostatnia kwarta, którą 17:12 wygrali przyjezdni, którzy awansowali do finału.

10.09, 18:15 – Siedlce

II półfinał: SKK Siedlce – UTH Rosa Radom 68:74 (10:15, 14:26, 32:16, 12:17)

SKK: Rafał Sobiło 18, Rafał Król 14, Damian Szymczak 9, Kamil Czosnowski 7, Marcin Pławucki 6, Rafał Stefanik 6, Aaron Weres 6, Rafał Rajewicz 2, Łukasz Paul 0, Damian Zapert 0

UTH: Karol Obarek 16, Mateusz Gos 14, Michał Sadło 14, Jakub Stanios 14, Maciej Parszewski 8, Mateusz Zwęgliński 4, Sebastian Szymański 2, Wojciech Wątroba 2, Filip Kołakowski 0, Mateusz Szczypiński 0

Spotkanie o 3 miejsce dobrze rozpoczęli przyjezdni, którzy prowadzili 5:1, a po kilku minutach 16:9. SKK próbował odrabiać straty, jednak nic z tego nie wychodziło. Dobrze na parkiecie prezentował się Rafał Król. W zespole z Pruszkowa skutecznością popisał się Bartłomiej Ornoch, który w tej odsłonie zdobył 13 punktów. Podopieczni Teohara  Mollova zupełnie przespali trzecią kwartę. Zespół z Siedlec zdobył w niej tylko 6 punktów. Goście natomiast powiększali przewagę i na tablicy świetlnej można było ujrzeć wynik 63:43 dla Znicza. W ostatniej odsłonie siedlczanie próbowali coś ugrać, ale mimo wygrania ostatniej partii 23:19 przegrali całe spotkanie 62:70.

11.09.16, 14:00 – Siedlce

Mecz o 3 miejsce Mazovia Cup: SKK Siedlce – Znicz Basket Pruszków 62:70 (16:20, 17:18, 6:13, 23:19)

SKK: Rafał Król 18, Łukasz Paul 10, Damian Szymczak 10, Michał Pławucki 9, Kamil Czosnowski 7, Rafał Rajewicz 2, Rafał Sobiło 2, Rafał Stefanik 2, Damian Zapert 2, Aaron Weres 0.

Znicz: Bartłomiej Ornoch 13, Damian Tokarski 12, Tomasz Madziar 9, Robert Cetnar 8, Michał Kierlewicz 8, Mikołaj Stopierzyński 8, Daniel Nieporęcki 4, Damian Cechniak 3, Maciej Warmiak 3, Adrian Kordalski 2

W finale warszawska Legia zagrała z UTH Rosa Radom. Pierwsza odsłona to nieskuteczna gra obu drużyn. Po kilku minutach zespoły odblokowały się i Legia wygrała 22:14. Faworyt turnieju ze stolicy powiększał swoją przewagę, ale młodzi zawodnicy z Radomia próbowali walczyć i druga kwarta skończyła się wynikiem 24:19. W trzeciej partii koszykarze Legii totalnie rozbili zespół z Radomia, wygrywając 19:7. Legia dobrze radziła sobie w grze szybkim atakiem. Dobre zawody rozgrywał Kukiełka, który zdobył 21 punktów. Ostatnia partia była już formalnością i po wygranej 18:13 Legia Warszawa została zwycięzcą 58 edycji Mazovia Cup. Najlepszym zawodnikiem turnieju został koszykarz Legii – Grzegorz Kukiełka.

11.09.16, 16:15 – Siedlce

Finał Mazovia Cup: Legia Warszawa – UTH Rosa Radom 83-53 (22:14, 24:19, 19:7, 18:13)

Legia: Grzegorz Kukiełka 21, Michał Aleksandrowicz 13, Grzegorz Malewski 13, Adam Linowski 11, Piotr Robak 10, Marcel Wilczek 9, Łukasz Wilczek 4, Bartłomiej Bojko 2, Tomasz Andrzejewski 0, Łukasz Pacocha 0, Andrzej Paszkiewicz 0

Rosa: Karol Obarek 9, Michał Sadło 9, Szymon Szymański 8, Mateusz Zwęgliński 7, Mateusz Gos 7, Maciej Parszewski 6, Mateusz Szczypiński 4, Jakub Stanios 3, Kacper Bejnar 0, Filip Kołakowski 0, Wojciech Wątroba 0