wtorek, 30 kwietnia 2024r.

Czy może być lepiej? (multimedia)

W meczu 9 kolejki I ligi Pogoń Siedlce pokonała na własnym boisku Chrobrego Głogów 2:0. Było to trzecie z rzędu zwycięstwo biało-niebieskich.

W kadrze na spotkanie z Chrobrym zabrakło Daniela Dybca, który pauzował za żółte kartki. W pierwszej jedenastce jego miejsce zajął Rafał Makowski.

Pierwsze fragmenty spotkania to wyrównana gra obu zespołów. W 25 minucie Konrad Wrzesiński ograł na skrzydle Karola Hodowanego, po czym dośrodkował w pole karne, a tam Grzegorz Tomasiewicz uderzył tuż obok bramki. Cztery minuty później strzał sprzed pola karnego Marcina Burkhardta z problemami obronił golkiper Chrobrego. W 32 minucie Pogoń miała kolejną kapitalną okazję na gola. Daniel Gołębiewski zagrał na wolne pole do Michała Bajdura, ale pomocnik Pogoni w sytuacji sam na sam przestrzelił. 37 minuta: Michał Bajdur uderzył z narożnika pola karnego i przeleciała minimalnie obok słupka. Dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry biało-niebiescy zdobyli upragnioną bramkę. Daniel Gołębiewski wyłożył futbolówkę Michałowi Bajdurowi, a ten strzałem z kilku metrów pokonał bezradnego Sławomira Janickiego.

Już w pierwszej minucie drugiej połowy przyjezdni mogli doprowadzić do remisu, ale strzał Michała Ilkowa-Gołębia z kilku metrów poszybował wysoko nad bramką. Co się nie udało Chrobremu udało się kilkadziesiąt sekund później siedlczanom. Grzegorz Tomasiewicz wyłożył piłkę Marcinowi Burkhardtowi, a ten dopełnił formalności pewnie strzelając z 5 metrów. W 57 minucie Rafał Misztal uratował Pogoń od utraty broniąc strzał z bliskiej odległości Dominika Kościelniaka. Dziewięć minut później Mateusz Machaj znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Pogoni. Pomocnik z przeszłością w ekstraklasie uderzył w długi róg, ale w bramce dobrą interwencją popisał się Rafał Misztal. W doliczonym czasie gry prowadzenie teamu z Siedlec mógł podwyższyć Konrad Wrzesiński, ale przegrał pojedynek „oko w oko”z golkiperem z Głogowa.

W zespole Chrobrego zagrał Marcel Gąsior, który w przeszłości występował w Pogoni Siedlce.