W regionie: Polonez mistrzem jesieni (fotogaleria)

W Mordach doszło do spotkania klasy B drużyn z czołówki tabeli – liderującego Poloneza i czwartej w tabeli Iskry Kotuń. W dramatycznych okolicznościach gospodarze wygrali 5:4 i zapewnili sobie mistrzostwo rundy jesiennej.

Mecz świetnie rozpoczął się dla gości. Już w 3 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego celną główką popisał się Michał Wójcik i goście objęli prowadzenie. Pięć minut później lider wyrównał, a sytuację sam na sam z golkiperem wykorzystał Rafał Konasiuk. Chwilę potem to Polonez wyszedł na prowadzenie. Rzut wolny z 25 metrów wykonywał Krzysztof Pałka i piłka po jego strzale, lobując bramkarza wpadła do siatki. Po szybko strzelonych bramkach na placu gry przeważała drużyna gospodarzy. W 19 minucie Paweł Klewek nieznacznie się pomylił uderzając obok bramki. Siedem minut później błąd Michała Wójcika mógł wykorzystać Konasiuk, ale przegrał pojedynek z bramkarzem. Za chwilę znów do stałego fragmentu gry podszedł Pałka i trafił w poprzeczkę. Goście po tej akcji odpowiedzieli niecelnym strzałem Patryka Kuczyńskiego. W 33 minucie znów zaatakował Polonez. Najpierw uderzał Konasiuk, piłkę na rzut rożny zbił bramkarz, a potem po zamieszaniu sytuację ostatecznie wyjaśnił bramkarz – Kacper Kuć. W końcówce odsłony Iskra rzuciła się do ataku. Najpierw Arkadiusz Kuczyński sprawdził formę Daniela Matejczuka, a w 44 minucie Rafał Rojek strzałem z prawej strony pola karnego doprowadził do wyrównania.

Po zmianie stron znowu początek należał do przyjezdnych. W 50 minucie Arkadiusz Kuczyński wygrał pojedynek z defensorem Poloneza, minął bramkarza i dał swojej drużynie prowadzenie. Siedem minut później okazję na podwyższenie rezultatu zmarnował Łukasz Kuć. W 62 minucie odpowiedział Polonez strzałem Dawida Kobylińskiego obok bramki. Kilkanaście minut później znów okazję dla gości miał Łukasz Kuć, jednak ponownie na posterunku był Matejczuk. Minutę potem akcja Iskry zakończyła się golem. Rezerwowy Patryk Krupa obsłużył Łukasza Kucia i ten umieścił piłkę w siatce. Dwubramkowe prowadzenie Iskry zapowiadało, że po tej kolejce nastąpi zmiana lidera. Nic bardziej mylnego. W 78 minucie Polonez strzelił kontaktowego gola. Konasiuk zagrał piętą do Klewka i ten dał cień nadziei swojej drużynie. Za chwilę drugą żółtą kartkę obejrzał Konasiuk i gospodarze musieli gonić wynik w osłabieniu. Wydaje się, że ta sytuacja tylko zmotywowała graczy z Mordów, którzy strzelili jeszcze dwa gole. W 81 minucie po rzucie rożnym do wyrównania doprowadził Krzysztof Pałka po strzale głową. Na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry dośrodkowanie z lewej strony wykorzystał Daniel Paczuski i tym samym ustalił wynik spotkania na 5:4.

Po tym spotkaniu Polonez umocnił się na pozycji lidera i na kolejkę przed końcem rundy jesiennej zapewnił sobie mistrza jesieni klasy B.

06.11.16, 12:00 – Mordy

Klasa B: Polonez Mordy – Iskra Kotuń 5:4 (2:2) Widzów: 50

Bramki: Rafał Konasiuk 8, Krzysztof Pałka 12, 81, Paweł Klewek 78, Daniel Paczuski 88 – Michał Wójcik 3, Rafał Rojek 44, Arkadiusz Kuczyński 50, Łukasz Kuć 76

Polonez: 12. Daniel Matejczuk – 11. Ariel Mysłowski (61, 16. Paweł Stępień), 13. Krzysztof Cabaj, 4. Paweł Jagiełło, 15. Damian Karpiniuk – 2. Dawid Kobyliński (90, 6. Rafał Soszyński), 17. Paweł Klewek, 10. Daniel Paczuski, 9. Rafał Konasiuk, 14. Karol Karpiniuk – 8. Krzysztof Pałka (90+1, 3. Tomasz Kowalczyk)

Iskra: 1. Kacper Kuć (83, 21. Łukasz Krupa) – 5. Przemysław Bartosiak (46, 8. Dawid Magdziak), 18. Michał Wójcik, 3. Andrzej Parapura, 4. Jakub Lis – 11. Rafał Rojek, 6. Damian Wójcik, 9. Patryk Kuczyński (74, 16. Patryk Krupa), 14. Łukasz Kuć, 13. Adrian Lęgas (67, 17. Konrad Mioduski) – 15. Arkadiusz Kuczyński

Żółte kartki: Karol Karpiniuk 45, Rafał Konasiuk 58, 79 – Konrad Mioduski 90+1

Czerwone kartki: Rafał Konasiuk 79 (za drugą żółtą), Tomasz Kowalczyk po meczu (za obrazę kibiców gości)

Sędzia: Paweł Księżopolski (Siedlce)