sobota, 20 kwietnia 2024r.

Po przerwie grała tylko Legia (fotogalerie)

Pogoń Siedlce zmierzyła się w meczu towarzyskim z Legią Warszawa. Siedlczanie przegrali z Mistrzem Polski 1:4.

Obie drużyny do spotkania przystąpiły w najmocniejszych na ten moment składach. Od pierwszych minut przyjezdni grali pressingiem, a Pogoń próbował gry z kontrataku. W 13 minucie Aleksandra Prijović zagrał do Guilherme, ten będąc w polu karnym oddał strzał, jednak w bramce dobrze interweniował Rafał Misztal. Sześć minut później po dośrodkowaniu Michała Kucharczyka Prijović główkował tuż nad poprzeczką. Chwilę później Legia wyszła na prowadzenie, a bramkę zdobył Kasper Hämäläinen, który uderzył celnie z linii pola karnego. W 31 minucie po kontrze Piotr Kurbiel zagrał na wolne pole do Grzegorza Tomasiewicza, a ten w sytuacji sam na sam przelobował golkipera Legii. 37 minuta: Po kolejnej kontrze Marcin Burkhardt dośrodkował w pole karne, tam nabiegający Michał Bajdur uderzył z mocno z pierwszej piłki i Radosław Cierzniak interweniował z problemami.

W przerwie meczu trenerzy obu zespołów dokonali zmian w składzie. Goście bardzo dobrze rozpoczęli drugą odsłonę, ponieważ w 46 minucie bramkarza biało-niebieskich pokonał Prijović. W 59 minucie Daniel Dybiec po walce w środku pola podał do Daniela Gołebiewskiego, napastnik Pogoni oddał strzał, ale to uderzenie nie sprawiło problemów bramkarzowi. Trzynaście minut później Prijović otrzymał futbolówkę w polu karnym i będąc w sytuacji sam na sam z bramkarzem zagrał wprost w ręce Przemysława Frąckowiaka. Wynik meczu w 90 minucie ustalił Steeven Langil, który minął bramkarza z Siedlec i uderzył to pustej bramki.

Był to pozytywny sprawdzian dla nas, ponieważ zagraliśmy z mistrzem Polski. W pierwszej połowie to Legia była więcej przy piłce, ale my odgryzaliśmy się niezłymi kontrami, po jednej z nich mogliśmy strzelić gola na 2:1. Bramka smakuje inaczej niż inne, gdyż grałem w Legii trzy i pół roku. Dziękuję wszystkim z Legii, że mogłem się tam rozwijać. Szybko stracona bramka po przerwie pokazała nam, że będzie ciężko w tym spotkaniu. Z tak bardzo dobrą drużyną każdy błąd kosztuje – powiedział dla SportSiedlce.pl Grzegorz Tomasiewicz.

10.11.16, 17:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

Sparing: Pogoń Siedlce – Legia Warszawa 1:4 (1:1) Widzów: 3000

Bramki: Grzegorz Tomasiewicz 31 – Kasper Hämäläinen 19, Aleksandar Prijović 46, Tomasz Lewandowski 49 (s), Steeven Langil 90

Pogoń: 12. Rafał Misztal (46, 1. Przemysław Frąckowiak) – 2. Tomasz Lewandowski (76, 3. Michał Panufnik), 4. Arkadiusz Jędrych, 14. Mateusz Żytko, 8. Daniel Chyła (46, 16. Łukasz Wójcik) – 24. Damian Świerblewski (46, 20. Piotr Krawczyk), 7. Daniel Dybiec (84, 5. Sebastian Krawczyk), 8. Marcin Burkhardt (68, 17. Dominik Barciak), 10. Grzegorz Tomasiewicz (46, 6. Marcin Paczkowski), 11. Michał Bajdur (57, 34. Alban Sulejmani) – 99. Piotr Kurbiel (46, 9. Daniel Gołębiewski; 84, 15. Maciej Wojczuk)

Legia: 33. Radosław Cierzniak (46, 30.Radosław Majecki) – 4. Jakub Czerwiński (46, 41. Tomasz Nawotka), 5. Maciej Dąbrowski, 25. Jakub Rzeźniczak (46, 28. Łukasz Broź) – 18. Michał Kucharczyk (46, 7. Steeven Langil), 75. Thibault Moulin (46, 42. Adrian Małachowski), 8. Vadis Odjidja-Ofoe (46, 15. Michał Kopczyński), 32. Miroslav Radović (46, 40. Bartłomiej Urbański), 6. Guilherme (46, 77. Michaił Aleksandrow) – 22. Kasper Hämäläinen (46, 23. Stojan Vranješ), 99. Aleksandar Prijović

Żółte kartki: Daniel Chyła 30, Piotr Krawczyk 68 – Aleksandar Prijović 65

Sędzia: Kamil Baranowski (Siedlce)