Przezimują tuż za podium (fotogaleria)

W ostatnim tegorocznym meczu piłkarze Pogoni Siedlce podejmowali na własnym boisku Zagłębie Sosnowiec. Mecz określany hitem kolejki zakończył się zwycięstwem Zagłębia 2:0.

„Zwycięskiego składu się nie zmienia” – to znane powiedzenie trenerów sportów zespołowych zna na pewno Dariusz Banasik, który nie dokonał żadnej zmiany w składzie w porównaniu do ostatniego zwycięskiego meczu ze Stalą Mielec.

W 3 minucie Marcin Burkhardt dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, a tam nabiegający Arkadiusz Jędrych strzałem z pierwszej piłki był bliski pokonania golkipera gości. Osiem minut później Martin Pribula ograł Tomasza Lewandowskiego, po czym oddał mocny strzał pod poprzeczkę i Rafał Misztal z problemami przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. 22 minuta: Daniel Gołębiewski próbował zaskoczyć Jakuba Szumskiego uderzeniem z przewrotki, ale minimalnie chybił. Sześć minut przed końcem regulaminowego czasu gry pierwszej połowy Zagłębie wyszło na prowadzenie. Jakub Wilk zacentrował z rzutu wolnego w „16”, tam żaden z zawodników Pogoni nie potrafił wybić piłki, która spadła wprost pod nogi niepilnowanego Arkadiusza Najemskiego. 20-latek nie zastanawiając się uderzył mocno w długi róg.

Do drugiej odsłony obie drużyny przystąpiły bez zmian w składzie. Spotkanie miało wyrównany charakter i żaden zespół nie stworzył groźnych akcji, po których mógł zdobyć bramkę. Biało-niebiescy robili wszystko by doprowadzić do remisu, ale team z Sosnowca dobrze się bronił. Co nie udało się Pogoni, udało się w 90 minucie gościom. Po kontrataku Tin Matić zagrał do Tomasza Nowaka, a ten mocnym uderzeniem pokonał bramkarza Pogoni. Piłka po strzale pomocnika odbiła się jeszcze od poprzeczki.

LICZBA MECZU

3 – tyle bramek w dwumeczu Pogoń – Zagłębie stracili siedlczanie

To był ostatni ligowy mecz siedlczan w tym roku. Teraz podopiecznych Dariusza Banasika czeka okres roztrenowania i zimowa przerwa. Runda wiosenna rozpocznie się w pierwszy weekend marca 2017 roku.

27.11.16, 17:45 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

I liga: Pogoń Siedlce – Zagłębie Sosnowiec 0:2 (0:1) Widzów: 1442

Bramki: Arkadiusz Najemski 39, Tomasz Nowak 90

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 2. Tomasz Lewandowski (79, 99. Piotr Kurbiel), 4. Arkadiusz Jędrych, 14. Mateusz Żytko, 8. Daniel Chyła – 24. Damian Świerblewski (57, 21. Cezary Demianiuk), 15. Rafał Makowski (71, 6. Marcin Paczkowski), 18. Marcin Burkhardt, 10. Grzegorz Tomasiewicz, 11. Michał Bajdur – 9. Daniel Gołębiewski

Zagłębie: 92. Jakub Szumski – 7. Marcin Sierczyński, 18. Arkadiusz Najemski, 4. Kamil Wiktorski, 21. Jakub Wilk (84, 22. Žarko Udovičić) – 8. Robert Bartczak (21, 16. Dawid Ryndak), 29. Łukasz Matusiak, 6. Tomasz Nowak, 89. Wojciech Łuczak (79, 17. Sebastian Dudek), 19. Martin Pribula – 97. Tin Matić

Żółte kartki: Daniel Gołębiewski 83, Daniel Chyła 87 – Marcin Sierczyński 55, Tin Matić 68

Sędzia: Mateusz Złotnicki (Lublin)