sobota, 15 czerwca 2024r.

Pogoń sonduje rynek piłkarski

Działacze I-ligowej Pogoni po rozstaniu się z czterema zawodnikami planują teraz wzmocnić kadrę zespołu.

Na dniach kontrakt z siedleckim klubem podpisać ma środkowy pomocnik, który ostatnio występował w ekstraklasie.

Jak wiadomo Pogoń będzie poszukiwała piłkarza na pozycję bocznego obrońcy. W rundzie jesiennej na prawej obronie musiał występować nominalny środkowy obrońca, Tomasz Lewandowski. Piłkarz dobrze spisywał się na placu gry, ale potrzebuje godnego zmiennika.

Do gry na tej pozycji przymierzani są m.in. Robert Gumny, Fabian Hiszpański oraz Damian Jakubik.

Robert Gumny to 18-letni piłkarz Lecha Poznań. Młodzieżowy reprezentant Polski występuje na pozycji prawego obrońcy, ale może także zagrać na lewej stronie defensywie. Na jesieni zagrał w 6 meczach ekstraklasy.

Fabian Hiszpański to 23-letni wychowanek Wisły Płock. W swojej karierze występował także w Podbeskidziu Bielsko-Biała oraz ostatnio w Wiśle Puławy. W rundzie jesiennej wystąpił w 10 meczach I ligi. Piłkarz jest wszechstronny, ponieważ może zagrać na lewej i prawej stronie defensywy oraz na bokach pomocy.

Damian Jakubik ma 26 lat i jest wychowankiem Mazura Karczew. Przez większość swojej kariery był związany z Mazowszem, gdzie grał we wspomnianym Mazurze oraz Dolcanie Ząbki. W styczniu 2016 roku po dobrych występach w I lidze został piłkarzem występującego w ekstraklasie Górnika Łęczna. Po półrocznej przygodzie w ekipie z Lubelszczyzny przeniósł się do Podbeskidzia Bielsko-Biała. W bieżącym sezonie zagrał tylko w 3 meczach I ligi.

Ponadto Pogoń była zainteresowana Andrzejem Niewulisem ze Znicza Pruszków oraz prawym obrońcą Legii II Warszawa – Tomaszem Nawotką, ale temat rozmył się po rozstaniu z Dariuszem Banasikiem.

Po rozstaniu z Danielem Gołębiewskim Pogoń poszukuje także bramkostrzelnego napastnika. Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy działacze Pogoni pilnie przeszukują rynek zagraniczny.

 

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

Jedna odpowiedź

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;