Ekstraklasowicz zbyt mocny (multimedia)

Piłkarze Pogoni Siedlce przegrali w meczu kontrolnym rozgrywanym w Uniejowie z Górnikiem Łęczna 0:3.

Po tygodniu ciężkich treningów podopiecznym Marcina Broniszewskiego przyszło rozegrać pierwszy zimowy mecz kontrolny. Rywalem Pogoni był zespół z Lotto Ektraklasy – Górnik Łęczna. W spotkaniu zagrali testowani: Jacek Kozaczyński, Jakub Szrek oraz Manu Cordero.

Pojedynek dobrze rozpoczął się dla podopiecznych Franciszka Smudy, który już w 9 minucie wyszli na prowadzenie. Grzegorz Bonin dośrodkował w pole karne, a tam Bartosz Śpiączka uderzeniem z główki pokonał golkipera Pogoni. W 20 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Marcina Burkhardta i zamieszaniu w polu karnym tuż obok bramki strzelił Arkadiusz Jędrych. 27 minuta: Grzegorz Tomasiewicz dobrze zagrał na wolne pole do Piotra Mrozińskiego, ale ten nie doszedł do piłki, ponieważ uprzedził go Wojciech Małecki. Chwilę później zespół z Lubelszczyzny podwyższył prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Vojo Ubiparip, który po podaniu Leândro z bliska wpakował futbolówkę do siatki. W 39 minucie groźnie z wolnego uderzył Javi Hernández.

Drugą połowę od ataków rozpoczęli piłkarze Górnika. W 48 minucie Nika Dzalamidze oddał bardzo ładny strzał, po którym piłka przeleciała minimalnie nad spojeniem. Dwie minuty później uderzenie Dariusza Jareckiego obronił Jacek Kozaczyński. W 52 minucie Adam Dźwigała strzelił z dystansu nad poprzeczką. Jedenaście minut później po błędzie defensorów Pogoni trzecią bramkę dla Górnika zdobył Adam Dźwigała. 70 minuta: Golkiper Górnika – Dawid Smug z problemami przeniósł piłkę nad poprzeczką po strzale Manu Cordero. W 79 minucie Konrad Wrzesiński był faulowany w polu karnym i sędzia wskazał na wapno. Chwilę później „11” nie wykorzystał Daniel Dybiec.

W meczu było widać różnice pomiędzy dwiema drużynami, ale zespoły te są na innym etapie przygotowań.

Już jutro (15 lutego) o godzinie 11:00 Pogoń zagra w Siedlcach z Podlasiem Biała Podlaska.

14.01.17,  16:00 – Uniejów

Sparing: Pogoń Siedlce – Górnik Łęczna 0:3 (0:2) Widzów: 30

Bramki: Bartosz Śpiączka 9, Vojo Ubiparip 28, Adam Dźwigała 63

W 80 minucie Daniel Dybiec (Pogoń) nie wykorzystał rzutu karnego (Dawid Smug obronił).

Pogoń: 1. Przemysław Frąckowiak (46, 12. Jacek Kozaczyński) – 2. Tomasz Lewandowski  (46, 34. Jakub Szrek), 4. Arkadiusz Jędrych (59, 3. Michał Panufnik), 14. Mateusz Żytko (59, 5. Sebastian Krawczyk), 8. Daniel Chyła (59, 16. Łukasz Wójcik) – 24. Damian Świerblewski (59, 20. Piotr Krawczyk), 23. Piotr Mroziński (59, 7. Daniel Dybiec), 18. Marcin Burkhardt (59, 6. Marcin Paczkowski), 10. Grzegorz Tomasiewicz (46, 9. Manu Cordero), 11. Michał Bajdur (59, 93. Konrad Wrzesiński) – 99. Piotr Kurbiel (59, 21. Cezary Demianiuk)

Górnik: 1. Wojciech Małecki (46, 30. Dawid Smug) – 6. Paweł Sasin (46, 8. Grzegorz Piesio), 3. Aleksander Komor (46, 17. Radosław Pruchnik), 23. Maciej Szmatiuk (46, 93. Łukasz Bogusławski), 2. Leândro (46, 21. Dariusz Jarecki) – 15. Grzegorz Bonin (46, 7. Dragomir Vukobratović), 25. Szymon Drewniak (46, 5. Łukasz Tymiński), 77. Krzysztof Danielewicz (46, 16. Adam Dźwigała), 10. Javi Hernández (46, 45. Przemysław Pitry), 18. Bartosz Śpiączka (46, 12. Nika Dzalamidze) – 19. Vojo Ubiparip (46, 9. Piotr Grzelczak)

Żółte kartki: Daniel Chyła 38 – Bartosz Śpiączka 29, Łukasz Tymiński 86

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź)