wtorek, 23 kwietnia 2024r.

Rozstrzelali Podlasie (fotogalerie)

W drugim tegorocznym sparingu biało-niebiescy pokonali na własnym boisku Podlasie Biała Podlaska 4:0.

W meczu z niżej notowanym rywalem to Pogoń była zespołem lepszym. W pierwszej odsłonie padła tylko jedna bramka, ale sytuacji do podwyższenia wyniku nie brakowało. W 16 minucie Paweł Łydkowski po dośrodkowaniu Dominika Barciaka i celnej główce wyprowadził siedlczan na prowadzenie. Ponadto dobrych okazji nie wykorzystali Dominik Barciak oraz Manu Cordero.

W drugiej połowie biało-niebiescy strzelili jeszcze trzy gole. W 54 minucie Sebastian Krawczyk zagrał w pole karnego do Manu Cordero, a testowany napastnik będąc na dalszym słupku celnie wykończył akcję. Dwie minuty później Daniel Dybiec był faulowany w polu karnym i sędzia wskazał na wapno. Do „11” podszedł sam poszkodowany, który nie wykorzystał rzutu karnego. 58 minuta: Bramkarz Podlasia – Jakub Wiśniewski wybijając piłkę niefortunnie nabił Daniela Dybca i futbolówka po tej sytuacji poszybowała do bramki Podlasia. W 70 minucie Marcin Łukasiewicz uderzył z rzutu wolnego tuż obok bramki Pogoni. Osiem minut później Manu Cordero strzelił swojego drugiego gola wykorzystując podanie Sebastiana Krawczyka. W 81 minucie Manu Cordero strzelił nad poprzeczką. Chwilę później po dośrodkowaniu Piotra Krawczyka z rzutu rożnego Michał Panufnik główkował niecelnie. Trzy minuty przed końcem meczu Jacek Kozaczyński wygrał pojedynek sam na sam z Adrianem Hołownią.

W ekipie Pogoni wystąpili min. testowani Manu Cordero i Jakub Szrek oraz zawodnicy rezerw Jacek Kozaczyński, Paweł Łydkowski oraz Paweł Wasiluk.

W drużynie Podlasia zagrali byli zawodnicy Pogoni: Piotr Antoszczuk oraz Tomasz Nieścieruk.

Następny sparing podopieczni Marcina Broniszewskiego rozegrają w środę 18 stycznia o godzinie 17 na bocznym boisku stadionu ROSRRiT z Olimpią Zambrów. Ponadto sztab szkoleniowy zaplanował dodatkowy meczu kontrolny. W środę 25 stycznia o godzinie 17 siedlczanie zmierzą się z przebywającą w Siedlcach na obozie Wisłą Puławy.

15.01.17, 11:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń Siedlce – Podlasie Biała Podlaska 4:0 (1:0) Widzów: 70

Bramki: Paweł Łydkowski 16, Manu Cordero 54, 78, Daniel Dybiec 58

W 56 minucie Daniel Dybiec (Pogoń) nie wykorzystał rzutu karnego (przestrzelił).

Pogoń: 1. Przemysław Frąckowiak (46, 12. Jacek Kozaczyński) – 5. Sebastian Krawczyk, 3. Michał Panufnik, 15. Paweł Łydkowski, 16. Łukasz Wójcik – 93. Jakub Szrek (55, 21. Paweł Wasiluk), 22. Daniel Dybiec, 6. Marcin Paczkowski, 18. Piotr Krawczyk, 17. Dominik Barciak (46, 10. Grzegorz Tomasiewicz) – 9. Manu Cordero

Żółte kartki: Sebastian Krawczyk 63 – Przemysław Grajek 30

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)