czwartek, 18 lipca 2024r.

Czy tegoroczne mistrzostwa Polski będą udane dla siedleckich narciarzy?

Czy tegoroczne mistrzostwa Polski będą udane dla siedleckich narciarzy?

Tegoroczne Mistrzostwa Polski Seniorów w biegach narciarskich podzielono na dwie części. Pierwsza z nich będzie miała miejsce już w połowie lutego.

W tym sezonie Mistrzostwa Polski Seniorów w biegach narciarskich podzielono na dwa etapy. Pierwszy z nich odbędzie się w dniach 11-12 lutego na trasach Kubalonki, zaś na drugą część przyjdzie nam poczekać do marca, kiedy to w Jakuszycach na trasach Stowarzyszenia Bieg Piastów narciarze powalczą o kolejne medale.

Jeśli chodzi o szczegóły pierwszej części mistrzostw, to wiemy, że 11 lutego na Kubalonce zostaną rozegrane sprinty stylem dowolnym, natomiast dzień później panie powalczą o mistrzowskie tytuły na dystansie 5 km, a panowie 10 km stylem klasycznym.

Czy siedlczanie powtórzą wyczyny sprzed roku? Przypomnijmy, że Maciej Staręga wywalczył przed rokiem 4 złote i 1 brązowy medal, Paweł Klisz stawał na najwyższym i drugim stopniu podium. Ponadto biegacze Rawy wywalczyli złoto i brąz w sztafetach męskich i kobiecych.

ZŁOTA SZTAFETA

ZŁOTO STARĘGI, SREBRO KLISZA

TRZECIE ZŁOTO STARĘGI

CZWARTY MEDAL STARĘGI

MEDALE SZTAFET

W ramach Mistrzostw Polski Seniorów zostaną rozegrane Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, czyli zawody w kategorii U23. W tym roku prawo startu mają zawodniczki i zawodnicy urodzeni w latach 1996-1994.

Nowością jest wpisanie mistrzostw do kalendarza FIS, co oznacza, że będą miały rangę międzynarodowych. W przypadku, jeżeli któryś z biegów wygra narciarz zagraniczny, to będzie on oczywiście zwycięzcą Międzynarodowych Mistrzostw Polski, jednak tytuł Mistrza Polski otrzyma oczywiście pierwszy na wynikach Polak.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM I CZĘŚCI MP

 

źródło: własne / skipol; foto: skipol

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;