Gonili, gonili, ale nie dogonili. Porażka Pogoni w Warszawie (multimedia)

Porażka Pogoni w Warszawie

MKP Pogoń Siedlce przegrał w meczu sparingowym rozgrywanym w Warszawie z II-ligową Polonią  1:3.

Polonia to zespół, który występuje w II lidze. W ekipie z Warszawy gra wielu zawodników, którzy w przeszłości reprezentowali barwy Pogoni. W pierwszym składzie zagrali m.in. Daniel Gołębiewski, Marcin Kluska, Mariusz Marczak, Mateusz Tobjasz oraz Rafał Zembrowski. Natomiast w teamie z Siedlec wystąpił Mateusz Żytko, który kiedyś był piłkarzem Polonii.

Żaden zespół nie stworzył żadnej groźnej sytuacji w pierwszym kwadransie. W 18 minucie uderzenie Piotra Ćwika z 18 metrów zablokował Mateusz Żytko. Na placu gry było widać dużo walki. Piłka rozgrywana była głównie w środku pola. 34 minuta: na strzał z dystansu zdecydował się Marcin Paczkowski, ale w bramce pewnie interweniował Mateusz Tobjasz. Pięć minut przed końcem pierwszej odsłony Marcin Kluska uderzył z rzutu wolnego wysoko nad bramką.

Pierwszy groźny strzał w drugiej połowie oddał w 53 Marcin Kluska, który uderzył z narożnika pola karnego obok spojenia. Trzy minuty później Rafał Misztal sparował na rzut rożny strzał z ostrego kąta Cezarego Sauczka. W 58 minucie gospodarze wyszli na prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Rafał Zembrowski, który uderzył sprzed pola karnego. Piłka zanim zatrzepotała w siatce, odbiła się jeszcze od słupka. W 64 minucie strzał Edwina Barbosy bez problemów obronił Dominik Pusek. Dwie minuty później podopieczni Marcina Broniszewskiego doprowadzili do remisu. Zawodnikiem, który pokonał golkipera Polonii był Edwin Barbosa. W 72 minucie było 2:1 dla teamu ze stolicy Polski. Piotr Petasz dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne, a tam futbolówkę do bramki skierował Cezary Sauczek. W 78 minucie na placu gry doszło do groźnej sytuacji. Fabian Pawela sfaulował na 25 metrze Rafała Misztala, za co otrzymał czerwoną kartkę, a Misztal musiał opuścić plac gry. Trzy minuty przed końcem meczu wynik meczu ustalił Daniel Choroś, który pokonał bramkarza Pogoni strzałem głową.

LICZBA MECZU

5 – tylu zawodników z przeszłością w Pogoni wystąpiło w pierwszej jedenastce Polonii.

PLANY POGONI

Kolejny sparing siedlczanie rozegrają w środę, 15 lutego o godzinie 12 z FK Gorodieja. Mecz ten odbędzie się w Puławach.

11.02.17, 11:05 – Warszawa (stadion OSiR Targówek)

Sparing: Polonia Warszawa – Pogoń Siedlce 3:1 (0:0) Widzów: 25

Bramki: Rafał Zembrowski 58, Cezary Sauczek 72, Daniel Choroś 87 – Edwin Barbosa 66

Polonia: 18. Mateusz Tobjasz (46, 12. Dominik Pusek) – 4. Marcin Bochenek, 27. Daniel Choroś, 6. Rafał Zembrowski, 2. Piotr Petasz – 7. Mariusz Marczak (89, 16. Mateusz Małek), 5. Piotr Ćwik, 31. Donatas Nakrošius, 44. Daniel Gołębiewski (46, 87. Cezary Sauczek), 17. Marcin Kluska (90, 21. Mariusz Wierzbowski) – 20. Fabian Pawela (84, 11. Bartosz Wiśniewski)

Pogoń: 1. Przemysław Frąckowiak (46, 12. Rafał Misztal; 84, 1. Przemysław Frąckowiak) – 26. Jakub Szrek (46, 5. Sebastian Krawczyk), 4. Arkadiusz Jędrych, 14. Mateusz Żytko, 25. Łukasz Wójcik (46, 11. Michał Bajdur) – 24. Damian Świerblewski (46, 34. Ronald Solórzano), 8. Daniel Chyła (46, 18. Marcin Burkhardt), 6. Marcin Paczkowski (46, 23. Piotr Mroziński; 90+4, 13. Dominik Barciak), 10. Grzegorz Tomasiewicz (46, 98. Carlos Viadero), 17. Eusébio Bancessi (46, 9. Robert Janicki) – 21. Cezary Demianiuk (46, 20. Edwin Barbosa)

Żółta kartka: Daniel Choroś 77

Czerwona kartka: Fabian Pawela 78 (Polonia, za brutalny faul)

Sędzia: Wojciech Hodowicz (Warszawa)

źródło: własne; foto: Kamil Sulej