Pogoń wygrała na wyjeździe. To nie żart! (wideo)

Piłkarze Pogoni Siedlce wygrali na wyjeździe z Bytovią Bytów 3:1.

W kadrze na mecz z Bytovią zabrakło Marcina Burkhardta, który ma problemy ze zdrowiem. Miejsce doświadczonego zawodnika w środku pola zajął Daniel Chyła, natomiast na lewej stronie defensywy wystąpił Łukasz Wójcik.

KLUCZOWY MOMENT

Wprowadzenie na boisko w 78 minucie Eusébio Bancessiego okazało się strzałem w dziesiątkę.

W 80 minucie w polu karnym został sfaulowany właśnie Gwinejczyk i sędzia wskazał na wapno. Pewnym wykonawcą rzutu karnego okazał się Mateusz Żytko. Po tym golu podopieczni Marcina Broniszewskiego złapali wiatr w żagle. W 84 minucie biało-niebieskich na prowadzenie wyprowadził Grzegorz Tomasiewicz, który popisał się precyzyjnym strzałem na bramkę. Pogoń wynik meczu ustaliła w doliczonym czasie gry, kiedy to Eusébio Bancessi wykończył kontratak klubu z Siedlec.

Już w najbliższą środę, 5 kwietnia o godzinie 18:30 biało-niebiescy rozegrają kolejne spotkanie. Siedlczanie zmierzą się w zaległym mecz na własnym boisku z Olimpią Grudziądz.

Bramki z meczu Bytovia – Pogoń

01.04.17, 16:00 – Bytów

Nice 1 Liga: Bytovia Bytów – Pogoń Siedlce 1:3 (1:0)

Bramki: Alen Ploj 27 – Mateusz Żytko 80 (k), Grzegorz Tomasiewicz 84, Eusébio Bancessi 90+6

Bytovia: 87. Gerard Bieszczad – 22. Wojciech Wilczyński, 5. Krzysztof Bąk, 3. Łukasz Wróbel (58, 26. Martin Cseh), 17. Jakub Wilk – 10. Jakub Bąk, 55. Fran Gonzalez, 27. Jakub Serafin, 28. Kamil Wacławczyk (68, 6. Michał Rzuchowski), 14. Mateusz Klichowicz – 9. Alen Ploj (82, 7. Omar Monterde)

Pogoń: 12. Rafał Misztal – 2. Tomasz Lewandowski, 4. Arkadiusz Jędrych, 14. Mateusz Żytko, 16. Łukasz Wójcik (68, 20. Piotr Krawczyk) – 93. Konrad Wrzesiński (90+4, 6. Marcin Paczkowski), 23. Piotr Mroziński, 8. Daniel Chyła, 10. Grzegorz Tomasiewicz, 11. Michał Bajdur (78, 17. Eusébio Bancessi) – 9. Dariusz Zjawiński

Żółte kartki: Kamil Wacławczyk 32, Jakub Bąk 63, Jakub Wilk 73, Mateusz Klichowicz 79

Czerwona kartka: Omar Monterde 90+2 (Bytovia, za uderzenie przeciwnika)

Sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec)